Szkolenie dla lokalnych przewodników
Oprowadzasz turystów w swojej miejscowości?
Masz wiedzę, znasz setki legend i historii ale chcesz polepszyć swój warsztat przewodnicki?
Mamy propozycję właśnie dla Ciebie!
Wielkopolska Organizacja Turystyczna zaprasza na jedyne w swoim rodzaju szkolenie, skierowane do lokalnych przewodników, którzy prowadzą grupy turystyczne w mniejszych miastach Wielkopolski, w regionalnych muzeach czy innych instytucjach kultury regularnie odwiedzanych przez turystów. Adresatem szkolenia są osoby, które posiadają rozległą wiedzę na temat miejsca, o którym opowiadają, chciałyby jednak podnieść umiejętności związane ze wszystkimi miękkimi umiejętnościami, którymi powinien cechować się dobry przewodnik: jak dobierać informacje, jak kierować grupą i jak ustawić ją przy danym obiekcie i jak mówić aby być słuchanym. O wysoki poziom merytoryczny zadba trenerka i zawodowa przewodniczka miejska Katarzyna Tymek, która będzie dzielić się swoim wieloletnim doświadczeniem w pracy z grupami z Polski i całego świata. Każdy z uczestników, którzy ukończy szkolenie otrzyma certyfikat potwierdzający nabycie nowych kwalifikacji.
Szkolenie odbędzie się 25 czerwca, w salce konferencyjnej w Bramie Poznania.
Zapisy na wydarzenie są możliwe od 28 maja do 8 czerwca.
PROGRAM
10:00 Początek szkolenia, część teoretyczna
13:00 Zwiedzanie ekspozycji w Bramie Poznania
14:00 Przerwa lunchowa
15:00 Część praktyczna - spacer po Ostrowie Tumskim
17:30 Orientacyjny czas zakończenia szkolenia
WARUNKI UDZIAŁU
Udział w szkoleniu jest bezpłatny dla osób z instytucji lub firm będących członkami Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej lub dla osób współpracujących z członkami WOT (np. z muzeami, samorządami, lokalnymi organizacjami turystycznymi). Całkowita liczba miejsc jest ograniczona i wynosi 20, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Chęć udziału w szkoleniu należy zgłaszać wyłącznie poprzez formularz na Evenea. Dbając o to, aby szkolenie było dostępne dla szerokiego grona odbiorców w przypadku dużego zainteresowania organizator ma prawo ograniczyć liczbę zgłoszeń z jednej lokalizacji. W ramach szkolenia zapewniony jest lunch, jak również ciepłe i zimne napoje w trakcie. Uczestnicy we własnym zakresie muszą zapewnić sobie dojazd do Poznania. Prosimy również o zabranie odzieży dostosowanej do warunków atmosferycznych w dniu szkolenia.
TRENERKA
Trenerką i prelegentką podczas szkolenia będzie Katarzyna Tymek, przewodniczka miejsca z wieloletnim doświadczeniem, właścicielka firmy EduTrip specjalizująca się m.in. w obsłudze grup niemieckojęzycznych. Regularnie współpracuje podczas organizacji szkoleń dla nowych przewodników miejskich po Poznaniu.
MIEJSCE
Szkolenie odbędzie się w Bramie Poznania - Interaktywnym Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, które w niesamowity sposób przybliża dzieje Poznania i samej Wyspy Katedralnej, łącząc wciągającą narrację z interaktywnymi multimediami i licznymi wydarzeniami. To wyjątkowe miejsce w pełni dostosowane do osób z niepełnosprawnościami i otwarte na wszystkie grupy wiekowe. Elastyczny sposób prowadzenia opowieści sprawia, że jest ona dostosowana zarówno dla turystów krajowych, jak i dla osób dla których pobyt w Poznaniu może być pierwszym kontaktem z historią Polski. Bramą Poznania zarządza Poznańskie Centrum Dziedzictwa. W ramach szkolenia będzie można zwiedzić ekspozycję oraz, być może, podpatrzec kilka modelowych rozwiązań tworzenia narracji o miejscu i historii.