Strefa kolekcjonowania - klub miłośniczek i kolekcjonerek sztuki - lipiec 2022 : : SZTUKA KOBIET

location icon
Hotel Indigo Krakow - Old Town ul. Św. Filipa 18, Kraków
calendar icon
Od 28 lip 18:00 do 28 lip 21:00
ticket icon
Od 129,00 zł

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie klubu dla miłośniczek i kolekcjonerek sztuki STREFA KOLEKCJONOWANIA!
Spotkajmy się 28 lipca 2022 roku, o godz. 18:00 w pięknym Hotelu Indigo Krakow - Old Town na ul. Św. Filipa 18, w Krakowie. 

Zapraszamy na kolejne z cyklicznych wydarzeń dedykowanych kobietom, na które zapraszają organizatorki: Małgorzata Błaszczyk i Ewa Pasternak-Kapera, prowadzące wspólnie Galerię Strefa A oraz Fundację Zona Art.
Strefa kolekcjonowania to klub dla kobiet, które chcą otaczać się sztuką. To pomysł, który rozwijał się w nas od dawna jako krąg miłośniczek i kolekcjonerek sztuki. Jeśli więc sztuka zajmuje ważne miejsce w Twoim życiu to dobrze trafiłaś. Jeśli pragniesz otaczać się sztuką i kiełkuje w Tobie myśl o jej kolekcjonowaniu - jeszcze lepiej. Choć samo kolekcjonowanie sztuki nie jest oczywiście warunkiem uczestnictwa. Spotkanie klubowe to wydarzenie dla kobiet, które chciałyby w miłej atmosferze i przy lampce wina dowiedzieć się więcej o sztuce i rynku sztuki, o możliwościach związane z inwestowaniem w dzieła sztuki; dla kobiet chętnych podjęcia ekscytującej przygody, jaką jest kolekcjonowanie. Przede wszystkim jednak chcemy rozwijać z Wami wrażliwość na sztukę i dzielić naszą pasją. Chcemy być Waszymi łączniczkami ze światem sztuki, z artystkami i artystami; chcemy pomóc Wam podążać za własnym gustem i estetycznymi fascynacjami. Chcemy też być Waszymi przewodniczkami po rynku sztuki, abyście mogły poczuć się na nim pewnie i aktywnie w nim uczestniczyć, dokonywać własnych wyborów - odkrywać w sobie Kolekcjonerki Sztuki.

Partnerem projektu jest krakowski Hotel Indigo Krakow - Old Town, miejsce ze zdecydowanie artystyczną duszą przepięknie położone w samym historycznym centrum Krakowa. Artystyczny klimat Hotelu Indigo i niekonwencjonalny wystrój wnętrz będzie wspaniałym otoczeniem na nasze cykliczne spotkania wokół sztuki i rynku sztuki.

Wydarzenie jest biletowane i z ograniczoną ilością miejsc, dlatego też prosimy o wcześniejszą rezerwację na stronie serwisu Evena. Bilet w cenie 129 zł.
Cena biletu obejmuje wyśmienite wino i przekąski serwowane przez chefa kuchni Hotelu Indigo Krakow - Old Town. Czyli odbieramy sztukę wszystkimi zmysłami!!

Kolekcjonowanie dzieł sztuki od zawsze było pasją znamienitych rodów i kojarzyło się głównie z bogactwem oraz wysoką pozycją społeczną. Dzisiaj już praktycznie każdy z nas, bez względu na poziom zamożności lub społeczny status może pozwolić sobie na zakup grafiki czy fotografii artystycznej.
Obroty na rynku sztuki w Polsce obecnie wyglądają sensacyjnie. Ich wzrost dla wielu osób nie jest zaskoczeniem, natomiast wysokość tego wzrostu dla wielu osób jest szokująca. Polski rynek sztuki jest rynkiem młodym i dlatego rozwija się bardzo dynamicznie odnotowując co roku wzrost obrotów.
Stąd pojawiają się nasze pytania otwarte: Czy kolekcjonowanie sztuki stało się sexy? Czy potrzebuję fortuny Peggy Guggenheim aby stać się kolekcjonerką? Jak poruszać się na rynku sztuki aby dokonać właściwego wyboru? Dlaczego miałabym inwestować swój czas i kapitał w rynek sztuki? Sztuka to tylko pasja czy również biznes? Jak pokochać sztukę współczesną gdy wokół krąży tak wiele trendów i mitów?

Spotkanie nasze będzie wprowadzeniem do zagadnień rynku sztuki i rolą kobiet w kulturotwórczym obiegu sztuki. Opowiemy też dlaczego należy skupić uwagę na sztukę tworzoną przez artystki, choć sztuka nie ma płci… Na artystki zarówno już znane, często niedoceniane, jak i na nowe absolutnie współczesne lub nawet debiutujące twórczynie. Spotkanie będzie więc również okazją do zapoznania się z twórczością krakowskiej artystki Ewy Kulki, której aktualne prace będą zaprezentowane we wnętrzu hotelu.

Współczesna historia sztuki dzięki nowym odkryciom wzbogaca się o sylwetki kobiet artystek niedocenianych przez lata tworząc tym samym kapitalną herstorię! Analogiczna sytuacja jest z rynkiem sztuki i rolą kobiet na nim.
Sylwetki kolekcjonerek i ich burzliwe biografie to fascynujące opowieści, będące inspiracją dla kobiet współczesnych. O kobietach kolekcjonerkach, których kolekcje stały się częścią obiegu publicznego i tym samym kultury światowej, mówi się zbyt rzadko, a historia często zapomina o ich kulturotwórczej roli, odwadze, zaangażowaniu, wyczuciu czasu i o odpowiedzialności; o postawie, którą warto stawiać za przykład lub zaadaptować do własnej pasji.

Wierzymy głęboko, że społeczna zmiana, do której dążymy jest możliwa poprzez edukację - edukację kobiet. Mając doświadczenie i osiągnięcia w ramach rynku sztuki pragniemy przekazać swoją wiedzę dalej, zachęcić i przygotować inne kobiety do ważnej roli kolekcjonerek odpowiedzialnych społecznie.

Do zobaczenia!
Gosia Błaszczyk i Ewa Pasternak-Kapera

______________

Galeria Strefa A funkcjonuje w ramach Fundacji Zona Art, ul. Poznańska 6/4, 30-012 Kraków | KRS: 0000417583 | NIP: 6762457273 | REGON: 12256908500000
Przychody z działalności klubu Strefa kolekcjonowania oraz Galerii Strefa A- projektów funkcjonujących w ramach Fundacji - przekazywane są w całości na realizację celów statutowych Fundacji Zona Art.
www.galeriastrefaa.pl | www.zonaart.org

Partner projektu: www.indigokrakow.com
Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  bilet na spotkanie klubu STREFA KOLEKCJONOWANIA (lipiec 2022)

dostępnych: 17

już niedostępne 129,00 zł -