Kultura i Sztuka Koncerty, Festiwale, Rozrywka

Strefa kolekcjonowania - klub miłośniczek i kolekcjonerek sztuki - lipiec 2023 : : AUTORYTETY I WŁASNE TWÓRCZE DROGI: OLGA PAŁKA-ŚLASKA

location icon
Hotel Indigo Krakow - Old Town ul. Św. Filipa 18, Kraków
calendar icon
Od 27 lip 19:00 do 27 lip 22:00

Zapraszamy na kolejne spotkanie klubu dla miłośniczek i kolekcjonerek sztuki STREFA KOLEKCJONOWANIA!

Spotkajmy się 27 lipca 2023 roku, w czwartek, o godz. 19:00, ponownie w Hotelu Indigo Krakow - Old Town na ul. Św. Filipa 18, w Krakowie.

Na kolejne z cyklicznych wydarzeń dla kobiet zapraszają organizatorki: Gosia Błaszczyk & Ewa Pasternak & Adriana Zimnowoda, prowadzące wspólnie Galerię Strefa A oraz Fundację Zona Art.

AUTORYTETY I WŁASNE TWÓRCZE DROGI: OLGA PAŁKA-ŚLASKA
🔹Podczas kolejnego klubowego wydarzenia naszą gościnią będzie Olga Pałka-Ślaska - artystka, graficzka pracująca w technice druku wklęsłego oraz wykładowczyni na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, która wychowywała się w znanej artystycznej rodzinie, a to bliskie obcowanie ze sztuką, którą zajmowali się liczni jej członkowie, było zarówno przywilejem, jak i osobistym wyzwaniem. 
Zapraszamy do graficznego świata Olgi Pałki-Ślaskiej, który poznamy osobiście w bezpośrednim kontekście jej artystycznego rodzinnego dziedzictwa. Artystka opowie nam o swojej twórczej podróży, artystycznych wyborach, rodzinnych konfrontacjach, języku wypowiedzi i podejmowanych tematach. Pokażemy Wam jak wielokrotnie przeżywany w minionych latach twórczy niepokój doprowadził do wspaniałych artystycznych rezultatów. 
🔹Każde klubowe wydarzenie jest również okazja do prezentacji prac Artystki w przestrzeni naszego hotelowego showroomu. Zmniejszamy dystans do sztuki podczas bezpośredniej rozmowy i przyglądamy się dziełom z bardzo bliska.

*****

Partnerem projektu jest krakowski Hotel Indigo Krakow - Old Town, miejsce ze zdecydowanie artystyczną duszą przepięknie położone w samym historycznym centrum Krakowa. Artystyczny klimat Hotelu Indigo i niekonwencjonalny wystrój wnętrz jest wspaniałym otoczeniem na nasze cykliczne spotkania wokół sztuki i rynku sztuki, o czym przekonały się już Uczestniczki naszych poprzednich wydarzeń.

Wydarzenie jest biletowane i z ograniczoną ilością miejsc, dlatego też prosimy o wcześniejszą rezerwację na stronie serwisu Evena. Bilet w cenie 129 zł. Cena biletu obejmuje wyśmienite wino i przekąski serwowane przez Marcina Sołtysa - chefa kuchni Hotelu Indigo Krakow - Old Town. Czyli odbieramy sztukę wszystkimi zmysłami!!

***** 

STREFA KOLEKCJONOWANIA to klub dla kobiet, które chcą otaczać się sztuką. To pomysł, który rozwijał się w nas od dawna jako krąg miłośniczek i kolekcjonerek sztuki. Jeśli więc sztuka zajmuje ważne miejsce w Twoim życiu to dobrze trafiłaś. Jeśli pragniesz otaczać się sztuką i kiełkuje w Tobie myśl o jej kolekcjonowaniu - jeszcze lepiej. Choć samo kolekcjonowanie sztuki nie jest oczywiście warunkiem uczestnictwa. Spotkanie klubowe to wydarzenie dla kobiet, które chciałyby w miłej atmosferze i przy lampce wina dowiedzieć się więcej o sztuce i rynku sztuki, o możliwościach związane z inwestowaniem w dzieła sztuki; dla kobiet chętnych podjęcia ekscytującej przygody, jaką jest kolekcjonowanie. Przede wszystkim jednak chcemy rozwijać z Wami wrażliwość na sztukę i dzielić naszą pasją. Chcemy być Waszymi łączniczkami ze światem sztuki, z artystkami i artystami; chcemy pomóc Wam podążać za własnym gustem i estetycznymi fascynacjami. Chcemy też być Waszymi przewodniczkami po rynku sztuki, abyście mogły poczuć się na nim pewnie i aktywnie w nim uczestniczyć, dokonywać własnych wyborów - odkrywać w sobie Kolekcjonerki Sztuki.

*****

Choć kolekcjonowanie dzieł sztuki kiedyś było pasją znamienitych rodów i kojarzyło się głównie z bogactwem oraz wysoką pozycją społeczną, dzisiaj już praktycznie każda z nas, bez względu na poziom zamożności lub społeczny status może pozwolić sobie na zakup grafiki czy fotografii artystycznej. Znów pojawią się więc w tle spotkania nasze pytania otwarte: Czy potrzebuję fortuny aby stać się kolekcjonerką? Jak poruszać się na rynku sztuki aby dokonać właściwego wyboru? Dlaczego miałabym inwestować swój czas i kapitał w rynek sztuki? Sztuka to tylko pasja czy również biznes? A może kolekcjonowanie sztuki jest sexy? Jak pokochać sztukę współczesną gdy wokół krąży tak wiele trendów i mitów?

Spotkanie nasze będzie kontynuacją rozmowy na zagadnienia związane z rynkiem sztuki i rolą kobiet w kulturotwórczym obiegu sztuki. O kobietach kolekcjonerkach mówi się zbyt rzadko, a historia często zapomina o ich kulturotwórczej roli, odwadze, zaangażowaniu, wyczuciu czasu i o odpowiedzialności; o postawie, którą warto stawiać za przykład lub zaadaptować w dowolnym stopniu do własnej pasji.

Wierzymy głęboko, że społeczna zmiana, do której dążymy jest możliwa poprzez edukację - edukację kobiet. Mając doświadczenie i osiągnięcia w ramach rynku sztuki pragniemy przekazać swoją wiedzę dalej, zachęcić i przygotować inne kobiety do ważnej roli kolekcjonerek odpowiedzialnych społecznie.

Do zobaczenia!

Gosia Błaszczyk & Ewa Pasternak & Adriana Zimnowoda

______________

STREFA KOLEKCJONOWANIA funkcjonuje w ramach Fundacji Zona Art, ul. Poznańska 6/4, 30-012 Kraków | KRS: 0000417583 | NIP: 6762457273 | REGON: 12256908500000

Przychody z działalności klubu Strefa kolekcjonowania oraz Galerii Strefa A - projektów funkcjonujących w ramach Fundacji - przekazywane są w całości na realizację celów statutowych Fundacji Zona Art.

www.galeriastrefaa.pl | www.zonaart.org

Partner projektu: www.indigokrakow.com

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  bilet na spotkanie klubu STREFA KOLEKCJONOWANIA (27 lipca 2023)
już niedostępne 129,00 zł -