Kultura i Sztuka Koncerty, Festiwale, Rozrywka

Strefa kolekcjonowania - klub miłośniczek i kolekcjonerek sztuki - czerwiec 2023 : : HOME DECOR - część II - PRAKTYKA

location icon
Sosenko Home Decor Królewska 16, Kraków
calendar icon
Od 15 cze 19:00 do 15 cze 22:00
ticket icon
Od 49,00 zł

Zapraszamy na kolejne spotkanie klubu dla miłośniczek i kolekcjonerek sztuki STREFA KOLEKCJONOWANIA!

Spotkajmy się 15 czerwca 2023 roku, w czwartek, o godz. 19:00, tym razem w Butiku Sosenko Home Decor w Krakowie.

Na kolejne z cyklicznych wydarzeń dla kobiet zapraszają organizatorki: Gosia Błaszczyk & Ewa Pasternak & Adriana Zimnowoda, prowadzące wspólnie Galerię Strefa A oraz Fundację Zona Art.

HOME DECOR - PRZEDMIOTY Z DUSZĄ - część II - PRAKTYKA
Zapraszamy na drugą część wydarzenia, podczas którego rozmawiamy o sztuce użytkowej i dizajnie. Przed nami doznania estetyczne i praktyczne wskazówki dotyczące kolekcjonowania pięknych przedmiotów! 
Zapraszamy na kolejne spotkanie się z naszą gościnią - Katarzyną Sosenko - historyczką sztuki, antykwariuszką, absolwentką Historii Sztuki i Studiów Kuratorskich na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz członkinią Stowarzyszenia Antykwariuszy Polskich. O tym, jak ważna jest jakość zaprojektowania i wykonania produktu przekonamy się na konkretnych przykładach, które zaprezentuje nam w swoim Butiku - Sosenko Home Decor w Krakowie. 

*****

Wydarzenie jest biletowane i z ograniczoną ilością miejsc, dlatego też prosimy o wcześniejszą rezerwację na stronie serwisu Evena. Bilet w cenie 49 zł. Cena biletu obejmuje wyśmienite wino bo lubimy odbierać sztukę wszystkimi zmysłami!

***** 

STREFA KOLEKCJONOWANIA to klub dla kobiet, które chcą otaczać się sztuką. To pomysł, który rozwijał się w nas od dawna jako krąg miłośniczek i kolekcjonerek sztuki. Jeśli więc sztuka zajmuje ważne miejsce w Twoim życiu to dobrze trafiłaś. Jeśli pragniesz otaczać się sztuką i kiełkuje w Tobie myśl o jej kolekcjonowaniu - jeszcze lepiej. Choć samo kolekcjonowanie sztuki nie jest oczywiście warunkiem uczestnictwa. Spotkanie klubowe to wydarzenie dla kobiet, które chciałyby w miłej atmosferze i przy lampce wina dowiedzieć się więcej o sztuce i rynku sztuki, o możliwościach związane z inwestowaniem w dzieła sztuki; dla kobiet chętnych podjęcia ekscytującej przygody, jaką jest kolekcjonowanie. Przede wszystkim jednak chcemy rozwijać z Wami wrażliwość na sztukę i dzielić naszą pasją. Chcemy być Waszymi łączniczkami ze światem sztuki, z artystkami i artystami; chcemy pomóc Wam podążać za własnym gustem i estetycznymi fascynacjami. Chcemy też być Waszymi przewodniczkami po rynku sztuki, abyście mogły poczuć się na nim pewnie i aktywnie w nim uczestniczyć, dokonywać własnych wyborów - odkrywać w sobie Kolekcjonerki Sztuki.

*****

Choć kolekcjonowanie dzieł sztuki kiedyś było pasją znamienitych rodów i kojarzyło się głównie z bogactwem oraz wysoką pozycją społeczną, dzisiaj już praktycznie każda z nas, bez względu na poziom zamożności lub społeczny status może pozwolić sobie na zakup grafiki czy fotografii artystycznej. Znów pojawią się więc w tle spotkania nasze pytania otwarte: Czy potrzebuję fortuny aby stać się kolekcjonerką? Jak poruszać się na rynku sztuki aby dokonać właściwego wyboru? Dlaczego miałabym inwestować swój czas i kapitał w rynek sztuki? Sztuka to tylko pasja czy również biznes? A może kolekcjonowanie sztuki jest sexy? Jak pokochać sztukę współczesną gdy wokół krąży tak wiele trendów i mitów?

Spotkanie nasze będzie kontynuacją rozmowy na zagadnienia związane z rynkiem sztuki i rolą kobiet w kulturotwórczym obiegu sztuki. O kobietach kolekcjonerkach mówi się zbyt rzadko, a historia często zapomina o ich kulturotwórczej roli, odwadze, zaangażowaniu, wyczuciu czasu i o odpowiedzialności; o postawie, którą warto stawiać za przykład lub zaadaptować w dowolnym stopniu do własnej pasji.

Wierzymy głęboko, że społeczna zmiana, do której dążymy jest możliwa poprzez edukację - edukację kobiet. Mając doświadczenie i osiągnięcia w ramach rynku sztuki pragniemy przekazać swoją wiedzę dalej, zachęcić i przygotować inne kobiety do ważnej roli kolekcjonerek odpowiedzialnych społecznie.

Do zobaczenia!

Gosia Błaszczyk & Ewa Pasternak & Adriana Zimnowoda

______________

STREFA KOLEKCJONOWANIA funkcjonuje w ramach Fundacji Zona Art, ul. Poznańska 6/4, 30-012 Kraków | KRS: 0000417583 | NIP: 6762457273 | REGON: 12256908500000

Przychody z działalności klubu Strefa kolekcjonowania oraz Galerii Strefa A - projektów funkcjonujących w ramach Fundacji - przekazywane są w całości na realizację celów statutowych Fundacji Zona Art.

www.galeriastrefaa.pl | www.zonaart.org

Partner projektu: www.sosenkohomedecor.com

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  bilet na spotkanie klubu STREFA KOLEKCJONOWANIA (15 czerwca 2023)
już niedostępne 49,00 zł -