Biznes i Przedsiędsiębiorczość Projektowanie

SPEAK IN_UX 2024 | The future is not linear (wstęp do badań generatywnych) | warsztaty

location icon
PPNT, budynek III Coworking Al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia
calendar icon
Od 29 paź 13:45 do 29 paź 17:00
ticket icon
Od 0,00 zł

kiedy: 29.10.2024 (wtorek), 13.45 - 17.00

gdzie: PPNT Gdynia, budynek III

wstęp: wolny, obowiązuje rejestracja

Uwaga! Wszystkie warsztaty odbywają się w tym samym czasie. Wybierz jeden, w którym chcesz uczestniczyć i zapisz się tylko na jeden. Wielokrotne zapisy nie będą akceptowane.

Często wpadamy w pułapkę rozwiązań liniowych, prostych kroków, gdzie spodziewamy się, że konkretna przyczyna wygeneruje konkretny skutek. To bezpieczna, lecz rzadko skuteczna droga w świecie projektowania. Właściwie standardem jest to, że chcemy przełamać schematy, poznać to, co nieoczywiste. Liniowość. Zarówno my, jak i nasi użytkownicy często tak funkcjonujemy. Liniowo, bezpiecznie, deklaracyjnie. 

Ten warsztat stworzyliśmy z intencją przeniesienia Cię w świat nieoczywistości, narracji i niestandardowych rozwiązań. Wspólnie sięgniemy po metody badań generatywnych, pokażemy Ci, jak stworzyć warunki badawcze, gdzie poza słowami i deklaracjami pojawi się przestrzeń na odczucia, marzenia, skryte pragnienia. Ten rodzaj insightów od użytkowników pozwala na całkowicie inne możliwości projektowe. Pokażemy Ci kilka narzędzi, które bardzo łatwo wykorzystasz w swojej późniejszej pracy. Przede wszystkim na tym warsztacie przełamiemy liniowość, będziemy doświadczać. Zaprojektujemy badanie z wykorzystaniem technik generatywnych a następnie będziesz w nim uczestniczyć. Zobaczysz z wielu perspektyw, jaką nową jakość mogą wnieść metody generatywne do procesów kreatywnych, myślenia projektowego.

Warsztaty poprowadzą Paweł Walczak i Agnieszka Waliszewska

Paweł Walczak, Badacz i projektant usług, wykładowca akademicki.

W swojej pracy kieruje się myśleniem o pełnym doświadczeniu odbiorcy oraz dogłębnym zrozumieniu problemu biznesowego. W pracy łączy elementy metodologii service design i human centered design, wspierając zespoły w zarządzaniu procesem kreatywnym i strategicznym. W ciągu ostatnich 8 lat realizował projekty badawczo-strategiczne dla firm z branży finansowej, ubezpieczeniowej oraz retailowej. Prelegent m.in. konferencji WUD Trójmiasto, Allegro Confetti. Od początku 2021 roku pracuje na stanowisku kierownika zespołu Service design w Orange Polska.

Agnieszka Waliszewska od ponad 10 lat łączy obszary biznesu, edukacji i technologii. Karierę w branży UX zaczynała jako badacz w startupie, a następnie przez kilka lat projektowała usługi dla korporacji. Przez ostatnie 4 lata skupiła się na rozwoju własnego biznesu, współtworząc przestrzeń online związaną z psychologią i medytacją, która angażowała dziesiątki tysięcy użytkowników. Jej podejście opiera się na bliskim kontakcie z potrzebami użytkowników oraz dostrzeganiu tego, co często umyka na pierwszy rzut oka. Świat projektowania i usług fascynuje ją równie mocno, co psychologia i emocje, dlatego zawsze stara się łączyć te dwa obszary w swojej pracy.

Harmonogram zapisów na warsztaty:
Od 30. września - I tura zapisów na warsztaty
Od 7. października - II tura zapisów na warsztaty
Od 14. października - lista rezerwowa na warsztaty

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. O zapisie na warsztaty decydować będzie kolejność zgłoszeń. Pamiętaj, że zapis na warsztaty nie jest równoznaczny z zapisem na prelekcje!

Przygotuj sobie odpowiedzi na pytania:

  • Dlaczego chcesz wziąć udział w tych warsztatach?*
  • Czego oczekujesz od warsztatu?*
  • Jaka jest Twoja obecna rola zawodowa?*
  • Jakie masz doświadczenie?*

Chcesz być na bieżąco z informacjami? Śledź nas na naszym instagramie!


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  The future is not linear (1 tura)
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  The future is not linear (2 tura)
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
Zapis na tą listę nie gwarantuje udziału w warsztatach. Będziemy informować o zwalniających się miejscach. Osoby z listy rezerwowej mają pierwszeństwo udziału w warsztatach, jeśli zwolnią się miejsca z listy głównej. Decyduje kolejność zapisów. Design (for) Emergency w praktyce (lista rezerwowa)

Zapis na tą listę nie gwarantuje udziału w warsztatach. Będziemy informować o zwalniających się miejscach. Osoby z listy rezerwowej mają pierwszeństwo udziału w warsztatach, jeśli zwolnią się miejsca z listy głównej. Decyduje kolejność zapisów.

29 Października 2024, 13:45