Spacer architektoniczny po Muranowie cz. II
Spacer będzie tłumaczony na Polski Język Migowy.
Spacer rozpoczniemy od klatkowców nad kinem Muranów. Następnie udamy się w stronę galeriowców. Na trasie nie zabraknie wizyty przy "Okrąglaku", budynku o charakterystycznej formie. Wędrując dalej, natrafimy na aleję zabytkowych bożodrzewów. Zatrzymamy się również przy muralu Esperanto, który przypomina o wielokulturowym dziedzictwie tej okolicy. Spacer zakończymy przed Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN - nowoczesnym i inspirującym budynkiem.
Zbiórka uczestników spaceru przy fontannie przed kinem Muranów.
Spacer poprowadzi Beata Chomątowska, współautorka książki "MUR. Ilustrowany atlas architektury Muranowa".
- Beata Chomątowska- pisarka, dziennikarka i badaczka. Autorka siedmiu książek, w tym reportaży: "Stacji Muranów", "Betonii" i najnowszej "Miasto Dzieci Świata" o Rabce-Zdroju, oraz powieści ("Andreowia", "Prawdziwych przyjaciół poznaje się w Bredzie"). Stale współpracuje z "Tygodnikiem Powszechnym".
Spacery z Fundacją Centrum Architektury:
Seria spacerów, będąca częścią programu towarzyszącego Nagrodzie Architektonicznej Prezydenta Warszawy, jest jednym z kluczowych elementów promocji lokalnej architektury. Fundacja Centrum Architektury, która była nominowana w ostatniej edycji tego konkursu, otrzymała wyróżnienie właśnie za swoją serię ilustrowanych atlasów architektonicznych. Nominacja ta dodatkowo podkreśla wkład fundacji w rozwój wiedzy o warszawskiej architekturze. Dzięki temu wyróżnieniu oraz zaangażowaniu w program, fundacja podkreśla swoje znaczenie w promowaniu architektury i dziedzictwa Warszawy. Dodatkowo doceniono organizowane przy premierach tych atlasów oprowadzania, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Warszawy.
Ilustrowane atlasy warszawskiej architektury, które stanowią zarówno podstawę, jak i pretekst do tych oprowadzań, to projekt autorstwa Magdaleny Piwowar. Atlasy te są wydawane przez Fundację Centrum Architektury nieprzerwanie od dwunastu lat, co podkreśla ich trwały wpływ na promocję warszawskiej architektury. Dotychczas w serii ukazały się takie tytuły jak SAS, ŻOL, MOK PN, OCH, POW, PRA, MUR, ŚRÓD PN, GRO, ŚRÓD PD, MOK PD.