"Najpiękniejszy chłopiec na świecie". Seans filmowy i dyskusja - Zdrowe Porty

location icon
Art Inkubator Goyki 3 Goyki 3, Sopot
calendar icon
Od 9 lis 17:00 do 9 lis 17:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Zobacz z nami film "Najpiękniejszy chłopiec na świecie" i weź udział w dyskusji po seansie filmowym! Widzimy się już 9 listopada w Sopocie po wydarzeniu Zdrowe Porty

W 1970 roku Luchino Visconti szukał w różnych krajach młodego chłopca, który mógłby wcielić się w rolę Tadzia w ekranizacji "Śmierci w Wenecji" Tomasza Manna. Visconti był już zmęczony długimi i bezskutecznymi poszukiwaniami. Wykonał ponad 150 przesłuchań. Po castingu w Sztokholmie angaż otrzymał 15-letni Björn Andresen. Rok później, podczas premiery filmu w Londynie, w obecności królowej Elżbiety Visconti okrzyknął swojego aktora "najpiękniejszym chłopcem na świecie". Kilka miesięcy potem w trakcie festiwalu w Cannes agent muzyczny zaprosił Björna do Japonii. Tam stał się on pierwszą zachodnią gwiazdą pop, występował w sesjach zdjęciowych oraz w reklamówkach. Przydomek nadany przez Viscontiego przykleił się do Björna na resztę życia i stał się jego przekleństwem.
Dziś, pół wieku później, Björn walczy z uzależnieniami i wewnętrznymi demonami. Odkrywa tajemnicę swojej matki i jej nagłego odejścia. Kontynuuje też swoją karierę, grając m.in. w horrorze "Midsommar". "Najpiękniejszy chłopiec na świecie" to intymny obraz osoby, która próbuje pogodzić się ze swoją przeszłością i odzyskać kontrolę nad życiem. Ukazuje również kulisy powstania legendarnego filmu dzieła oraz odsłania struktury władzy w przemyśle filmowym i proces wykorzystywania, który dzisiaj szerzej dyskutuje się dzięki ruchowi #metoo.

Wpadajcie do Art Inkubator Goyki 3, gdzie do dyskusji zaproszono również gości specjalnych:

🙋♀️Joanna Cichocka-Gula, jest absolwentką Wydziału Radia i Telewizji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Po studiach pracowała w Studio Filmowym im. Karola Irzykowskiego.

W latach 1988-2010 była dziennikarką TVP Gdańsk. Reżyserowała filmy dokumentalne o sztuce, była redaktorem odpowiedzialnym za produkcję spektakli Teatru TV. Pełniła funkcję szefa Redakcji Kulturalnej i Teatru Tv. Odbyła staże w telewizji Arte oraz innych francuskojęzycznych stacjach telewizyjnych oraz telewizji BBC. Od 2010 do 2019 roku pełniła funkcję v-ce Prezydentki Sopotu odpowiedzialnej za kulturę, edukację i pomoc społeczną. Od listopada 2019 roku jest dyrektorką sopockiej instytucji kultury Goyki 3 Art Inkubatora.

🙋♀️Aleksandra Krauze-Stefaniak, jest psychologiem, psychoterapeutką, interwentem kryzysowym. Ukończył studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Gdańskim oraz czteroletnie, akredytowane przez PTP szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie integracyjnym w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. 

Obecnie pracuje w Poradni Psychologicznej SP ZOZ MSWiA w Gdańsku oraz Centrum Zdrowia Psychicznego HarmonJa i zajmuje się psychoterapią indywidualną, poradnictwem i diagnostyką psychologiczną. Wcześniej związana była pomocą psychologiczną osobom doświadczającym przemocy i kryzysów psychicznych, prowadzeniem szkoleń z zakresu interwencji kryzysowej i grupy wsparcia dla osób doświadczających przemocy.


Do zobaczenia na miejscu! 


Warsztat jest jednym z punktów festiwalu zdrowia mężczyzn Zdrowe Porty, który odbywa się w Sopocie 9 listopada 2024 roku.

Pełen harmonogram festiwalu dostępny na: zdroweporty.com 

Organizatorzy: Stowarzyszenie Masterki Cyklu i Wiktor Wawrzak we współpracy z miastem Sopot.

Nasi partnerzy to: Goyki 3 Art Inkubator, Mamuszki 14, Dwie Zmiany, Aura Herbals, Salon Fryzur Męskich, Hotel Sopot, On Lemon, Wytrawni, Grano SPA, Kart Center, Feminum, Proxelan, Olivia Centre
Patroni medialni: trójmiasto.pl, Sopocka Organizacja Turystyczna

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Seans filmowy + dyskusja
już niedostępne -