"Rozmowy o spektrum autyzmu przy kwiatach" 2-dniowy kurs florystyczny i szkolenie dla mam dzieci w spektrum autyzmu.​ 20 - 21.08.2022, Warszawa

location icon
Fundacja Aleklasa ul. Nowoursynowska 143K lokal: U1, Warszawa
calendar icon
Od 20 sie 9:00 do 21 sie 17:00

"Rozmowy o spektrum autyzmu przy kwiatach" 2-dniowy kurs florystyczny i szkolenie dla mam dzieci w spektrum autyzmu.

20 - 21.08.2022 (sobota i niedziela) w godzinach 09:00 - 17:00, Fundacja Aleklasa,  ul. Nowoursynowska 143k U1, Warszawa

Prowadzenie: Izabela Hnidziuk-Machnica (Fundacja Aleklasa)

Jestem mamą 12-letniego Mateusza w spektrum autyzmu. Jestem także współzałożycielką Fundacji Aleklasa, certyfikowaną w Instytucie Pozytywnej Trerapi Kryzysu konsultantką kryzysową, prowadzę szkolenia dla rodziców, nauczycieli i specjalistów, grupy wsparcia, jestem autorką programu "Rozmowy w spektrum autyzmu". Zapewne zdziwię wiele osób, gdy napiszę, że jestem także certyfikowaną florystką, a więc osobą robiącą dekoracje i kompozycje z kwiatów :) Kwiaty to moja pasja, to moje źródło spokoju, a w tych najtrudniejszych chwilach mojego życia były także ucieczką od niezwykle ciężkich emocji i myśli.

Od wielu lat "pracuję z kwiatami" - tworzę dekoracje event'ów, ślubów i wesel, ale również te okolicznościowe, np. stroiki świąteczne i bukiety. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że kontakt z kwiatami ma niezwykle kojącą moc, działa relaksująco, odstresowuje, skupia myśli na tworzeniu, pobudza kreatywność, ale przede wszystkim koi nerwy i obniża napięcie. Rodzice dzieci w spektrum doświadczają permanentnego stresu, dlatego tak ważne jest szukać skutecznych sposobów na jego obniżenie. Kwiaty uratowały mi życie w najtrudniejszym momencie mojego życia - po śmierci młodszego syna... Skupienie wszystkich myśli, całej uwagi i energii w tworzenie, naprawdę pomogło mi poradzić sobie z tymi najtrudniejszymi emocjami i nie zatracić się w smutku i cierpieniu.

Podczas 2-dniowego kursu będziemy się także szkolić w temacie spektrum autyzmu, ale także stworzymy jedną wielką grupę wsparcia. Będzie to niesamowite połączenie kontaktu z kwiatami, spokojem który dają, z wiedzą i nauką, a czasem także trudnymi rodzicielskimi emocjami. 

Program:

20.08.2022 (sobota)

09:00 - przywitanie i start kursu. Zapoznanie uczestniczek z tematem florystyki oraz przedstawienie planu dnia.

Kawa / herbata, woda i ciastka bez ograniczeń, non stop.

Florystyczny temat dnia - "Wiązanki, bukiety i przypinki."

Czy każdy może zostać florystą i jakie umiejętności należy posiadać, by móc pracować z kwiatami? Co daje i w czym pomaga praca z kwiatami?

Temat szkoleniowy - "Czy spektrum autyzmu mojego dziecka mnie zmieniło? Jeśli tak, to może jednak na lepsze? - o trudnym procesie akceptacji i jego wpływie na dobrostan emocjonalny rodzica."

13:00 - 14:00 obiad (nie jest w cenie)

17:00 - zakończenie dnia

Każda z uczestniczek zabiera do domu wszystkie stworzone przez siebie kompozycje :)


21.08.2022 (niedziela)

09:00 - przywitanie i przedstawienie planu dnia.

Kawa / herbata, woda i ciastka bez ograniczeń, non stop.

Florystyczny temat dnia - "Kompozycje okolicznościowe."

Czy kompozycją z kwiatów można podkreślić charakter uroczystości i jak to zrobić? O co chodzi ze spójnością kolorystyczną i dlaczego jest tak ważna?

Temat szkoleniowy - "Jak odnaleźć spokój, gdy wszystko wokół się wali? O rodzicielskich zasobach i dlaczego nie można ich wyczerpać?" oraz "O spokoju płynącym z kontaktu z kwiatami - jak zadbać o swoje rodzicielskie emocje". 

13:00 - 14:00 obiad (nie jest w cenie)

17:00 - zakończenie dnia

Każda z uczestniczek zabiera do domu wszystkie stworzone przez siebie kompozycje.


Jest to nasz autorski pomysł, wcześniej prowadziliśmy takie zajęcia dla dzieci w szkołach, przedszkolach i Warszawskim Hospicjum Domowym dla dzieci - zajęcia dla rodzeństwa podopiecznych hospicjum. A TERAZ PRZYSZEDŁ CZAS NA MAMY :)

Florystyka jest niezwykle ciekawą formą ekspresji artystycznej i z doświadczenia mogę powiedzieć, że wciąga wielu - niezależnie od wieku czy płci. I patrząc na mojego Mateusza mogę także dodać, że jest to również ciekawa alternatywa dla różnego rodzaju terapii manualnych dla dzieci potrzebujących tego rodzaju zajęć.


Zapewniamy różne gatunki kwiatów i roślin dostępnych w danej porze roku (nie mniej jak 3 główne, np. róże, goździki, gerbera, tulipan) oraz tzw. kwiaty towarzyszące, a także dodatki, takie jak pojemniki, wstążki, gąbkę florystyczną, ozdoby, tasiemki, serduszka, samoprzylepne literki, karteczki okolicznościowe i inne. 

Osoba prowadząca pokaże mamom jak się robi kompozycje i dekoracje, przedstawi pewne pomysły, koncepcje, będzie pomagać, ale w żadnym wypadku nie będzie narzucać konkretnej wizji czy ograniczać inwencji twórczej. Istotą tych warsztatów jest bowiem to, aby każda mama mogła wyrazić siebie przez indywidualnie wykonaną kompozycję kwiatową.

Miłość do kwiatów potrafi być zaraźliwa! Przekonacie się same! :)

Jest to pierwsze 2-dniowe spotkanie przy kwiatach i już dziś zapraszamy na kolejne :) 

Terminy kolejnych spotkań podamy pod koniec września.

UWAGA!!!!

KURS ODBĘDZIE SIĘ, JEŚLI ZAPISZE SIĘ MINIMUM 8 OSÓB.

Zapraszamy!

Gdzie:
Fundacja Aleklasa
ul. Nowoursynowska 143k U1, Warszawa
Kiedy:
20 - 21.08.2022 (sobota i niedziela)
w godzinach 09:00 - 17:00 


W cenie biletu - 2-dniowy warsztat, niezbędne materiały florystyczne i kwiaty, przerwy kawowe, wodę i ciastka.

Cena nie zawiera obiadu - dosłownie 2 kroki od fundacji jest przepyszna włoska restauracja :) Zupy, makarony, pizze, sałatki - do wyboru do koloru!


LICZBA MIEJSC OGRANICZONA! *

*Przy dużej liczbie chętnych mam przewidujemy zorganizowanie warsztatów w innym terminie (w sierpniu).


REGULAMIN SPRZEDAŻY BILETÓW:

I. DEFINICJE:

Organizatorzy: Organizatorami promocyjnej sprzedaży biletów jest Fundacja AleKlasa, z siedzibą w Warszawie, ul. Nowoursynowska 143K lokal: U1. KRS: 0000736741, NIP: 123-140-16-62

Sprzedający: Podmiotem odpowiedzialnym za sprzedaż biletów jest Fundacja AleKlasa, z siedzibą w Warszawie, ul. Nowoursynowska 143K lokal: U1. KRS: 0000736741, NIP: 123-140-16-62

Kupujący: osoba fizyczna lub osoba prawna dokonująca zakupu biletów promocyjnych na szkolenie, za pośrednictwem Internetu.

Regulamin: niniejszy dokument stanowiący regulamin sprzedaży biletów promocyjnych na "Rozmowy o spektrum autyzmu przy kwiatach" 2-dniowy kurs florystyczny i szkolenie dla mam dzieci w spektrum autyzmu, za pośrednictwem evenea.pl, określający zasady, zakres i warunki korzystania z promocji. 

Cena biletu w promocyjnej cenie to 360 pln, a bilet nie podlega zwrotowi.

II. ZASADY OGÓLNE:

Sprzedaż biletów promocyjnych odbywa się wyłącznie za pośrednictwem evenea.pl

Bilety promocyjne nie mogą być sprzedawane przez inne podmioty niż Fundacja Aleklasa

III. WARUNKI PROMOCJI:

Organizatorzy przedstawiają do sprzedaży promocyjnej ograniczoną pulę 8 biletów na "Rozmowy o spektrum autyzmu przy kwiatach" 2-dniowy kurs florystyczny i szkolenie dla mam dzieci w spektrum autyzmu.

Sprzedaż biletów z puli promocyjnej trwa do 31.07.2022 do godziny 12:00.

Sprzedaż biletów z puli biletów nieobjętych promocją zostanie uruchomiona 31.07.2022 o godzinie 12:00 lub po wyczerpaniu puli z biletami w cenie promocyjnej.

Cena biletu nie objętego promocją to 440 pln. Liczba biletów - 8.

Organizator w ramach opłaty nie zapewnia w szczególności dojazdu ani noclegu. W cenie biletu - 2-dniowy warsztat, niezbędne materiały florystyczne i kwiaty, przerwy kawowe, woda i ciastka. Cena nie zawiera obiadu.

IV. PRZEBIEG TRANSAKCJI:

Kupujący zamawia bilet lub bilety promocyjne przez sklep internetowy evenea.pl

Po uiszczeniu opłaty, Kupujący otrzymuje informację o zakończeniu transakcji oraz otrzymuje drogą mailową bilet.

Nazwisko Kupującego automatycznie jest zapisywane w bazie uczestników szkolenia.

V. INFORMACJE KOŃCOWE:

Do wszelkich spraw nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie będą miały zastosowanie powszechnie obowiązujące przepisy prawa polskiego.

Kupujący ma zawsze prawo złożyć dowolne zapytanie do Organizatora drogą mailową, na adres: biuro@fundacja-aleklasa.eu

Administratorami danych osobowych Kupujących są Organizatorzy - Fundacja AleKlasa.

https://fundacja-aleklasa.eu/rodo/

Polityka prywatności https://fundacja-aleklasa.eu/rodo/

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
"Rozmowy o spektrum autyzmu przy kwiatach" 2-dniowy kurs florystyczny i szkolenie dla mam. Bilet dla​ 1 os., 20 - 21.08.2022, bezzwrotny "Rozmowy o spektrum autyzmu przy kwiatach" 2-dniowy kurs florystyczny i szkolenie dla mam. Bilet dla​ 1 os., 20 - 21.08.2022, bezzwrotny

"Rozmowy o spektrum autyzmu przy kwiatach" 2-dniowy kurs florystyczny i szkolenie dla mam. Bilet dla​ 1 os., 20 - 21.08.2022, bezzwrotny

już niedostępne 360,00 zł -
"Rozmowy o spektrum autyzmu przy kwiatach" 2-dniowy kurs florystyczny i szkolenie dla mam. Bilet dla​ 1 os., 20 - 21.08.2022 "Rozmowy o spektrum autyzmu przy kwiatach" 2-dniowy kurs florystyczny i szkolenie dla mam. Bilet dla​ 1 os., 20 - 21.08.2022

"Rozmowy o spektrum autyzmu przy kwiatach" 2-dniowy kurs florystyczny i szkolenie dla mam. Bilet dla​ 1 os., 20 - 21.08.2022

już niedostępne 440,00 zł -