Biznes i Przedsiędsiębiorczość Zarządzanie Rozwój osobisty

REKRUTER MYŚLĄCY PYTANIAMI - czyli jak konstruować dobre pytania rekrutacyjne?

location icon
ONLINE
calendar icon
Od 23 cze 10:00 do 23 cze 14:00

Istotą rozmowy kwalifikacyjnej jest weryfikacja, czy kandydat wpisuje się w profil osoby poszukiwanej na dane stanowisko. Kluczowym narzędziem do osiągnięcia tego celu jest sesja pytań i odpowiedzi. Nie sztuką jest jednak zaskakiwanie kandydata coraz to bardziej oryginalnymi i skomplikowanymi pytaniami. Sztuka polega na tym, aby zadawać DOBRE pytania, dające odpowiedzi, dzięki którym zdobędziemy autentyczną wiedzę o kandydacie, jego doświadczeniu, umiejętnościach i oczekiwaniach. 


W procesie zadawania pytań najważniejsza jest ich jakość, a nie ilość. Ważne jest stworzenie takich pytań, które dawałyby osobie odpowiedzialnej za proces rekrutacji jak najwięcej informacji o kandydacie, które świadczą o jego rzeczywistych umiejętnościach, wiedzy, wartościach, doświadczeniu i obawach, a nie wyobrażeniu o nim. 

Zapraszamy na warsztat "Rekruter myślący pytaniami", podczas którego dowiesz się:

 • o cechach dobrego pytania
 • o mocy pozytywnej i negatywnej zadawania pytań
 • o co pytać
 • jak pytać a jakich pytań unikać 
 • jak konstruować i zadawać skuteczne pytania


Ten warsztat jest dla Ciebie jeżeli:

 • pracujesz w dziale HR i zajmujesz się rekrutacją pracowników
 • zarządzasz zespołem i jesteś odpowiedzialny za rekrutację nowych członków zespołu
 • jesteś osobą odpowiedzialną za proces rekrutacyjny w małym przedsiębiorstwie
 • prowadzisz własne przedsiębiorstwo i zatrudniasz nowych pracowników
 • pracujesz w tzw. usługach konsultacyjno-doradczych i bierzesz udział w rekrutacji pracowników dla klienta.


Udział w warsztatach pozwoli Ci:

 • poznać zasady konstruowania skutecznych pytań rekrutacyjnych
 • stworzyć gotową listę pytań, które będziesz mógł wykorzystać do:   
  • weryfikacji informacji zawartych w CV 
  • poznania doświadczenia zawodowego kandydata 
  • określenia poziomu kompetencji 
  • oceny obszarów dopasowania   


Informacje organizacyjne:

Szkolenie odbędzie się z wykorzystaniem platformy ZOOM i tablic MIRO. Link do spotkania otrzymasz dzień przed wydarzeniem. Warsztaty są prowadzone interaktywnie, do udziału niezbędny jest komputer oraz kamera. Tablice MIRO - w trakcie warsztatów będziemy korzystać z wirtualnej tablicy miro (https://miro.com/). Można założyć tam darmowe konto, ale nie trzeba, możesz bowiem występować jako "gość". Dostęp do tablicy, na której będziemy pracować otrzymasz w trakcie warsztatu. Uwaga: Miro dość słabo działa w przeglądarce Microsoft Explorer, więc jeśli możesz skorzystaj z Chroma lub Firefoxa.


Warsztaty poprowadzą:

Justyna Glińska - Manager, doradca HR, trener biznesu i coach.

Jest praktykiem w obszarze zarządzania i wdrażania polityki HR. Wspiera organizacje w zarządzaniu potencjałem pracowników oraz w projektach rekrutacyjnych, AC/DC, outplacementu. Skupia się na działaniach podnoszących efektywność i zaangażowanie pracowników tak aby dostarczyć nowe kompetencje i budować standardy kulturowe organizacji. Członek Polskiego Stowarzyszenia HRBP. Jednocześnie realizuje działania coachingowe i mentorskie, których celem jest rozwijanie pracowników i wdrażania kompetencji w zachowania. Identyfikuje potrzeby, talenty, wypracowuje strategie umożliwiające przejście na wyższy poziom rozwoju biznesowego. Nie daje gotowych rozwiązań, bo tylko te które są wynikiem wspólnej pracy gwarantują potrzebę ich wprowadzenia w życie.


Ewa Cieślawska - Certyfikowany trener FRIS® i FACET5, coach, facylitator, trener myślenia wizualnego.

Posiada wieloletnie doświadczenie branży HR. Współpracuje jako trener z EY Academy of Business. Jest absolwentką Szkoły Trenerów Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz innowacyjnego programu kreowania i rozwijania liderów i trenerów Leaders are Trainers. W swojej pracy trenera facylitatora pracuję autorską metodologią Momentum Method Beaty Kapcewicz, zawierającą narzędzia z obszaru treningu kompetencji, treningu mentalnego, procesu grupowego i przyspieszonego uczenia. Wprowadza zmianę na poziomie świadomości, postaw, nawyków liderskich i zachowań. Wspiera organizacje w obszarze rozwoju ludzkiego potencjału, budowania efektywnych zespołów, komunikacji i pobudzania zaangażowania pracowników.

  Jeśli potrzebujesz jakichkolwiek dodatkowych informacji, zadzwoń pod numer 666 350 718 lub wyślij mail na adres ewa.cieslawska@addicotrainers.pl - odpowiemy chętnie na wszystkie pytania.

  http://www.addicotrainers.pl

  Dołącz do wydarzenia

  Dołącz do wydarzenia
    Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
    bilet normalny
  już niedostępne 390,00 zł -