Polityka różnorodności, równości i włączenia - dowiedz się, jak ją stworzyć
Kontekst
Dyrektywa CSRD i standardy ESRS wprowadzają nowe wymogi w zakresie raportowania zrównoważonego rozwoju - w tym kwestii związanych z różnorodnością, równością i włączeniem - oraz nakładają obowiązki na większą liczbę firm. Od 2025 r. wymogi będą dotyczyć ponad 3500 polskich przedsiębiorstw, a docelowo niemalże wszystkich przedsiębiorstw w najbliższych kilku latach.
Organizacje będą musiały ujawniać, czy posiadają konkretne polityki ukierunkowane na promowanie różnorodności, równości szans i włączenia oraz prezentować kluczowe treści takich dokumentów.
Wiemy, że wiele_u z Was, szczególnie jeśli pracujecie w działach HR, DEI, ESG, CSR czy Compliance zastanawia się, co to oznacza dla Waszej firmy oraz jak powinna wyglądać efektywna polityka różnorodności, równości i włączenia?
Jeśli zatem pracujesz w organizacji, która chce przygotować lub poprawić taki dokument, zapraszamy na już czwarty warsztat na ten temat!
Dlaczego warto?
My w nowych regulacjach widzimy szansę oraz impuls do działania i stworzenia solidnego fundamentu lub uporządkowania kwestii związanych różnorodnością, równością i włączeniem. Razem zajmujemy się tą tematyką od ponad 20 lat, wiemy więc, jak skuteczny może być dobrze stworzony dokument oraz co mogą spowodować nieadekwatne zobowiązania oraz nieprzemyślany proces.
Chcemy, żeby Wasza polityka różnorodności, równości i włączenia pomogła Wam budować zaufanie wśród osób pracujących oraz lepsze miejsce pracy dla wszystkich. Do tego należy się przygotować, dlatego zapraszamy na warsztat, który Was w tym wesprze.
Podczas wydarzenia:
- zobaczysz, jak wygląda skuteczna, dobrze przygotowana polityka różnorodności, równości i włączenia
- dostaniesz przykłady i materiały pomagające w tworzeniu efektywnego dokumentu
- poznasz podstawy procesu tworzenia polityki
- dowiesz jakich błędów unikać
- otrzymasz certyfikat uczestnictwa
Co powiedziały osoby uczestniczące w warsztacie?
- "Spotkanie w całości wyczerpało temat tworzenia polityki różnorodności i włączenia. Bardzo praktyczne rozwiązania i ciekawe przykłady."
- "Podobało mi się, że było merytorycznie, konkretnie i interaktywnie."
- "Bardzo ciekawe przykłady i fajne ćwiczenie, które od razu pozwala na sprawdzenie przekazanej wiedzy."
Czy to dla Ciebie?
Wydarzenie dedykowane jest osobom z dużych, średnich i małych firm - przedstawicielom_kom zespołów HR, DEI, ESG, CSR czy Compliance, oraz wszystkim tym, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak wdrożyć politykę różnorodności i włączenia w swojej organizacji.
Osoby konsultanckie, które chcą podnieść swoją wiedzę w tej dziedzinie zapraszamy do kontaktu pod adresem [email protected]. Informacje oraz materiały przekazane podczas tego warsztatu przeznaczone są wyłącznie do użytku we własnych organizacjach.
Ile kosztuje udział?
Twoja inwestycja to 450 PLN netto.
Masz pytania? Śmiało! Skontaktuj się z nami -> email: [email protected]
Kim jesteśmy?
Anna Kostecka (ona/jej) ma ponad 12-letnie globalne doświadczenie w obszarze Diversity, Equity, and Inclusion (DEI). Największą część swojej kariery spędziła w Kanadzie, ale od 3 lat mieszka w Warszawie. Jej praca pomogła ponad stu dużym i średnim organizacjom z sektora prywatnego, publicznego i pozarządowego zbudować bardziej włączające miejsca pracy. Obecnie Anna prowadzi praktykę konsultingową What Works, poprzez którą realizuje projekty doradcze i szkoleniowe dla organizacji w Kanadzie i Europie.
Ewa Leśnowolska (ona/jej) tematem Diversity, Equity, and Inclusion (DEI) zajmuje się od ponad 10 lat. Jako konsultantka i certyfikowana trenerka biznesu wspiera firmy w budowaniu włączających miejsc pracy. Wcześniej dyrektorka operacyjna Fundacji DEI Alliance, a także zarządzająca Kartą Różnorodności w Polsce. W 2023 r. koordynowała ogólnopolską kampanię społeczną #PowiedzCześćRóżnorodności. Prowadziła program edukacyjny dla firm dostarczający narzędzi w obszarze DEI. Wykładowczyni w Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych oraz Collegium Civitas.
Organizatorki zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany terminu warsztatu w przypadku, gdy nie zbierze się minimalna grupa osób uczestniczących.