Nauka i Edukacja Rozwój osobisty Zdrowie i Medycyna Kultura i Sztuka Muzyka i Taniec Sport

Pod brukiem jest plaża | warsztaty z Martą Romankiv

location icon
Goyki 3 Art Inkubator ul.Jakuba Goyki 3, Sopot
calendar icon
Od 27 lip 10:00 do 27 lip 13:00
ticket icon
Od 0,00 zł

"Pod brukiem jest plaża"

Marta Romankiv

27.07, godz. 10.00 - 13.00

miejsce zbiórki: Goyki 3 Art Inkubator, ul. Jakuba Goyki 3, Sopot

warsztaty odbędą się na plaży 


Wydarzenie zainicjowane przez artystkę Martę Romankiv to spotkanie na plaży, które ma na celu stworzenie wspólnej przestrzeni do rozmowy i refleksji nad współczesnymi formami pracy, jej sezonowością, niestabilnością oraz miejscem odpoczynku jako możliwą formą oporu wobec prekarności i wyzysku.

W trakcie wydarzenia w charakterze warsztatów uczestnicy zostaną zaproszeni do dzielenia się swoimi doświadczeniami oraz do wspólnego poszukiwania wizji godnej, sprawiedliwej przyszłości. Istotnym elementem warsztatów będzie rozmowa o roli sztuki jako narzędzia wyobrażania alternatywnych scenariuszy społecznych i ekonomicznych, oparta na praktyce artystycznej Marty Romankiv.

Wydarzenie ma charakter otwarty i partycypacyjny - to przestrzeń do wspólnego bycia, myślenia i działania. W celu przygotowania warsztatów prosimy o dołączenie do listy osób uczestniczących poniżej.

Wydarzenie jest częścią programu publicznego do wystawy good vibes i oraz festiwalu Trzymaj. Więcej informacji na stronie www.goyki3.pl

maksymalna ilośc osób uczestniczącym w jednym warsztacie to 10 osób. 



Marta Romankiv - urodzona we Lwowie, w Ukrainie. Artystka interdyscyplinarna, twórczyni instalacji, prac wideo oraz sytuacji społecznych. Studia I stopnia ukończyła na Wydziale Sztuki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, a tytuł magistry uzyskała w Akadenii Sztuki w Szczecinie. Obecnie finalizuje pracę doktorską na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jest laureatką międzynarodowej nagrody Sztuki im. Marii Anto & Elsy von Freytag-Loringhoven (2023) i Allegro Prize (2020); stypendystka programu rezydencyjnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Polski Gaude Polonia (2021) oraz programu stypendialnego w Krakowie (2022). Jej prace były pokazywane m.in. w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Narodowym w Norymberdze i Muzeum Narodowym w Kiszyniowie.

Swoją działalność skupia głównie wokół tematu praw obywatelskich i pracowniczych, wykluczenia społecznego w kontekście migracji, jak i związanych z tym problemów tożsamościowych. Jej projekty najczęściej mają charakter partycypacyjny i znajdują się na pograniczu aktywizmu, nauk społecznych i sztuki. Artystka mieszka i pracuje w Polsce.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Zgłoś udział
27 Lipca 2025, 08:00