Biznes i Przedsiędsiębiorczość Prawo i Podatki Rozwój osobisty Dieta, Odżywianie i Degustacje

"O prawie przy kawie: KSeF - tajemniczy skrót Ministerstwa Finansów, który wywraca fakturowanie"

location icon
Wydarzenie w formie online: Microsoft Teams
calendar icon
Od 30 mar 10:00 do 30 mar 13:00

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach razem z Kancelarią Radców Prawnych JGA zapraszają na kolejne wydarzenie z cyklu "O prawie przy kawie: KSeF - tajemniczy skrót Ministerstwa Finansów, który wywraca fakturowanie".

Termin: 30.03.2023r., godz. 10.00-12.00
Wydarzenie w formie online: Microsoft Teams

Bezpłatne rejestracja tutaj.

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu seminarium informacyjne dotyczące Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). To wydarzenie przeznaczone jest dla przedsiębiorców, którzy chcą poznać, lepiej zrozumieć i skutecznie wykorzystać oraz wdrożyć KSeF w swojej działalności.

KSeF stanie się nowym standardem na wystawianie i odbieranie faktur, które od 2024 r. będą występowały wyłącznie w formie elektronicznej i będą przesyłane wyłącznie za pośrednictwem specjalnych aplikacji. Z dniem wprowadzenia obligatoryjnego wykorzystywania KSeF skończy się epoka wystawiania faktur papierowych, jak również wysyłania faktur w wiadomościach e-mail.

Podczas spotkania omówimy w szczegółach KSeF jako narzędzie elektronicznego obiegu faktur, wraz z wszystkimi korzyściami i zagrożeniami, jakie przynosi dla przedsiębiorców. Przedstawimy także praktyczne informacje, na które należy zwrócić uwagę przy implementacji KSeF w firmie aby zoptymalizować procesy biznesowe i zwiększyć efektywność pracy.

Poruszymy tematy związane z zasadami działania KSeF, uwarunkowania prawne dotyczące KSeF, jak również przedstawimy nasze spostrzeżenia dotyczące zwyczajowego korzystania z systemu. Będziemy także omawiać kwestie związane z technicznymi aspektami korzystania z KSeF.

Prelegenci:

Spotkanie prowadzone będzie przez doświadczonych ekspertów z zakresu prawa podatkowego, którzy dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu zapewnią Państwu praktyczne szkolenie z zakresu KSeF.

Michał Burzyński - doświadczony konsultant podatkowy, specjalizujący się w zagadnieniach z zakresu VAT.

Mateusz Piech - doradca podatkowy, specjalizujący się w doradzaniu przedsiębiorstwom międzynarodowymi i LegalTech.

Wydarzenie skierowane jest do każdego, kto wystawia faktury lub je otrzymuje w ramach działalności gospodarczej - zarówno dla właścicieli firm jak i pracowników odpowiedzialnych za fakturowanie oraz księgowość. Zapraszamy przedsiębiorców, którzy chcą być przygotowani na zbliżającą się rewolucję cyfrową w fakturowaniu i chcą już teraz zgłębić zagadnienia dotyczące wykorzystania Krajowego Systemu e-Faktur w swojej działalności. Zdobądź nową wiedzę i nie bądź zaskoczony przyszłością. Zapisz się już dziś!

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejszy zapis.

Zapraszamy!

Kontakt organizacyjny:

Zespół ds. edukacji, doradztwa i projektów

szkolenia@rig.katowice.pl

tel.: 32/ 351 11 86

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bezpłatna wejściówka
już niedostępne -