Nauka i Edukacja Zdrowie i Medycyna

Inaczej powiedziane - spojrzenie na profilaktykę agresji i przemocy w pracy z dziećmi i młodzieżą.

location icon
Iławskie Centrum Kultury ul. Niepodległości 13 a, Iława
calendar icon
Od 25 kwi 10:00 do 25 kwi 15:00
ticket icon
Od 0,00 zł

W imieniu Burmistrza Miasta Iławy serdecznie zapraszamy do udziału:


Inaczej powiedziane - spojrzenie na profilaktykę agresji i przemocy w pracy z dziećmi i młodzieżą.


Głównym tematem jest profilaktyka przemocy domowej. Konferencja odbędzie się w Iławie, 25 kwietnia 2024 roku, w godzinach 10:00-15:00. Organizatorem jest Ośrodek Psychoedukacji Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie wydział Urzędu Miasta w Iławie.


Konferencję rozpocznie spektakl teatralny "Pif. Paf. Jesteś trup." w wykonaniu młodzieży z iławskich szkół średnich. Autorem sztuki o tym samym tytule jest William Mastrosimone a scenariusz do niej autor napisał po zabójstwie dzieci w szkole jego córki, pod koniec lat dziewięćdziesiątych w Stanach Zjednoczonych. Przedstawienie stało się symbolem walki z agresją w szkołach na całym świecie i od momentu premiery grane jest przez teatry zawodowe, ale także przez amatorów, bardzo często uczniów szkół średnich. W Iławie premiera przedstawienia odbyła się w lutym 2024 r., w Iławskim Centrum Kultury i spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem i wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem.
W dalszej części odbędą się wykłady dwóch znamienitych prelegentów - Tomasza Bilickiego i Krzysztofa Sarzały

Przewidziany jest również czas na dyskusję z udziałem wykładowców.


Program konferencji oraz krótkie informacje o wykładowcach znajdują się poniżej. Wydarzenie skierowane jest głównie do osób pracujących z rodziną, dziećmi i młodzieżą, czyli nauczycieli, pedagogów i psychologów, asystentów rodzin, kuratorów rodzinnych, pracowników socjalnych.
Konferencja odbywa się w ramach realizacji miejskiego programu profilaktyki oraz programu przeciwdziałania przemocy, udział w niej jest bezpłatny dla osób pracujących w instytucjach/ jednostkach w mieście Iława.

Dla osób nie pracujących w instytucjach/ jednostkach w mieście Iława, udział w wydarzeniu jest płatny i wynosi 140,00 zł (sto czterdzieści złotych). Kwota odpowiada kosztom jakie ponosi organizator. Osobom nie pracujących w instytucjach/ jednostkach miasta Iławy mogą być wystawiane noty księgowe. Prosimy o podanie właściwych danych.


Zapisy do dnia 22 kwietnia 2024 r.
Kontakt i informacja o wydarzeniu: Małgorzata Gawińska, telefon: 89 649 92 02, adres e-mail: [email protected]


Program:

Termin: 25.04.2024 r., godzina 10:00 - 15:00
Miejsce: Iławskie Centrum Kultury ul. Niepodległości 13a, Iława

10:00 - "Pif. Paf. Jesteś trup." - przedstawienie teatralne w wykonaniu młodzieży z grupy teatralnej z Ośrodka Psychoedukacji Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie w Iławie.
11:00 - Dyskusja o przedstawieniu z udziałem aktorów, reżyserek i komentarzem prelegentów.
11:40 - przerwa kawowa
12:10 - "Dar strachu - przewidywanie aktów przemocy. Krótki poradnik dla rodziców i wychowawców, pragnących chronić dzieci przed przemocą w ich przyszłych związkach." - Krzysztof Sarzała.
13:30 - "…więc wkładasz maskę, maskę, za którą jest twarz…" - samoocena i jak ją wzmacniać w relacjach z dziećmi i młodzieżą - Tomasz Bilicki.
14:50 - Zakończenie konferencji.


Informacja o wykładowcach:

Krzysztof Sarzała - z zawodu: pedagog, terapeuta, autor projektów Centrum Interwencji Kryzysowej (CIK)
w Gdańsku (kierował placówką w latach 1997-2019) i podobnych projektów w Starogardzie Gdańskim, Kościerzynie. Koordynator Centrum Pomocy Dzieciom w Gdańsku (FDDS). Wcześniej także wieloletni przewodniczący Zespołu Interdyscyplinarnego w Gdańsku. Rozpoczynał pracę zawodową jako socjoterapeuta, specjalista profilaktyki uzależnień i interwenient kryzysowy. Pełnił funkcję pełnomocnika wojewody pomorskiego. Obecnie, prowadzi zajęcia dydaktyczne na trójmiejskich uczelniach: GUM-ed, Uniwersytet Merito, zajmuje się indywidualną praktyką terapeutyczną, pracuje z rodzicami dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi, z osobami z niepełnosprawnościami oraz jako koordynator GBG w Fundacji Ukryte Skrzydła. Jest, od początku działania Rady ds. Przeciwdziałania Przemocy (KCPU) jej członkiem.


Tomasz Bilicki - "Jestem magistrem pedagogiki (Uniwersytet Łódzki, 2000 r.). Ukończyłem również studia podyplomowe m.in. z psychologii motywacji (Uniwersytet SWPS) i psychotraumatologii (Uniwersytet Gdański). Uczyłem się także na Uniwersytetach: Stanforda, w Utrechcie, Medycznym Harvarda. Jestem absolwentem kilkuset godzin szkoleń w zakresie leczenia zaburzeń zdrowia psychicznego. Interwencji kryzysowej uczyłem się na Florydzie w International Critical Incident Stress Foundation a egzamin certyfikacyjny zdawałem na Uniwersytecie Maryland. Jestem nauczycielem dyplomowanym." NIE JESTEM: magistrem psychologii, lekarzem psychiatrą, certyfikowanym psychoterapeutą. Od 2000 roku pracuję w Łodzi na rzecz wsparcia osób w sytuacji kryzysowej, a od 2015 roku specjalizuję się we współpracy z nastolatkami. W latach 2015 - 2023 prowadziłem interwencję kryzysową oraz psychoterapię w Punkcie Interwencji Kryzysowej Fundacji Innopolis, Pracowni Wsparcia Psychologicznego PoMoc, Centrum Medycznym "Szpital św. Rodziny", Regionalnym Interwencyjnym Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży.


Obsada spektaklu teatralnego "Pif. Paf. Jesteś trup."

Młodzież z iławskich szkół ponadpodstawowych.

Julia Bilicka, Natalia Ciesielska, Natalia Ewertowska, Karolina Janik, Wiktoria Koprowska, Piotr Kowalewski, Kinga Kulwicka, Julia Maliszewska, Maja Młotek, Justyna Pawłyszyn, Zofia Petaś, Adrianna Safianowska, Zuzanna Święcka, Sarah Wiśniewski, Wojciech Włodarski.

więcej na stronie: Informacje o spektaklu.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
Płatności za udział w konferencji dokonają Państwo po wystawieniu przez nas noty księgowej.
Na podstawie wpisanych w systemie danych otrzymają Państwo od nas notę, którą trzeba będzie opłacić.

Wartość kwoty odpowiada kosztom jakie ponoszą organizatorzy. Dla osób nie pracujących w instytucjach/ jednostkach miasta Iławy, którym koszt udziału opłaci ich instytucja organizatorzy wystawią noty księgowe.

Konferencja odbywa się w ramach realizacji miejskiego programu profilaktyki oraz programu przeciwdziałania przemocy i udział w niej jest płatny dla osób nie pracujących w instytucjach/ jednostkach miasta Iławy.
Bilet dla osób nie pracujących w instytucjach/ jednostkach w mieście Iława.

Płatności za udział w konferencji dokonają Państwo po wystawieniu przez nas noty księgowej.
Na podstawie wpisanych w systemie danych otrzymają Państwo od nas notę, którą trzeba będzie opłacić.

Wartość kwoty odpowiada kosztom jakie ponoszą organizatorzy. Dla osób nie pracujących w instytucjach/ jednostkach miasta Iławy, którym koszt udziału opłaci ich instytucja organizatorzy wystawią noty księgowe.

Konferencja odbywa się w ramach realizacji miejskiego programu profilaktyki oraz programu przeciwdziałania przemocy i udział w niej jest płatny dla osób nie pracujących w instytucjach/ jednostkach miasta Iławy.

dostępnych: 40

już niedostępne 140,00 zł -
Konferencja odbywa się w ramach realizacji miejskiego programu profilaktyki oraz programu przeciwdziałania przemocy i udział w niej jest bezpłatny dla osób pracujących w iławskich instytucjach. Bilet dla osób pracujących w instytucjach/ jednostkach w mieście Iława.

Konferencja odbywa się w ramach realizacji miejskiego programu profilaktyki oraz programu przeciwdziałania przemocy i udział w niej jest bezpłatny dla osób pracujących w iławskich instytucjach.

dostępnych: 28

już niedostępne bezpłatny -