Notes w tradycyjnym stylu japońskim - warsztaty introligatorskie
Tradycyjne szycie książki japońskiej bardzo różni się od sposobu który jest rozpowszechniony w Europie. Podczas tych warsztatów zapoznacie się ze sposobem konstruowania książki w dalekiej Azji, poznacie materiały jakich używano i jakich nadal używa się przy tworzeniu w tradycyjnej technice szycia japońskiego. Samodzielnie wykonacie zeszyt w tradycyjnym stylu japońskim, w jednej z technik: Koki Toji (szycie na cztery dziurki), Kikko Toji (skorupa żółwia) lub Asa-no-ha-toji (liść konopi). Poznacie również zasady projektowania własnych wzorów szycia inspirowanego szyciem japońskim.
Prowadząca: Alicja Magiera
Alicja Magiera - artysta plastyk, od 2007 roku pracuje w Ośrodku Brama Grodzka - Teatr NN w Lublinie, w oddziale Dom Słów - Izba Drukarstwa gdzie prowadzi Pracownię Introligatorską oraz galerię poświęconą typografii i sztuce książki. Od 2012 roku organizuje Spotkania Typograficzne - Typolub. W swojej działalności duży nacisk kładzie na ochronę zabytków techniki drukarskiej oraz propagowanie druku typograficznego, dawnych technik drukarskich i introligatorskich. Współpracuje z licznymi instytucjami i artystami z polski i zagranicy na rzecz popularyzowania wiedzy o typografii.
Warsztaty dla osób w wieku 16 - 30 lat.
Wstęp bezpłatny po pobraniu biletu. Liczba miejsc ograniczona.
Nie ma miejsc? Chcesz się zapisać na listę rezerwową? Napisz (podając w tytule nazwę warsztatu a w treści, imię, nazwisko, numer telefonu i swój wiek): [email protected]
Wydarzenie organizowane w ramach projektu Rozwój Przestrzeni Młodych finansowanego z budżetu Miasta Lublin.