NOCNA GRA MIEJSKA w Muzeum Powstań Śląskich
NOCNA GRA MIEJSKA W ŚWIĘTOCHŁOWICACH
Lubicie poznawać ciekawe miejsca i słuchać pasjonujących historii? Chcecie dowiedzieć się, jak wyglądało życie mieszkańców Świętochłowic 100 lat temu? Jeśli tak, to weźcie udział w zorganizowanej przez Muzeum Powstań Śląskich nocnej grze miejskiej, która jest połączeniem teatralnego zwiedzania z zagadkami i zadaniami. Gra odbędzie się w sobotę 24-go sierpnia wieczorową porą.
Uczestnicy gry przeniosą się w czasie do 1921 roku, kiedy Świętochłowice były teatrem działań powstańczych. Drużyny podążą śladami miejsc, które upamiętniają czyny powstańcze oraz tych, które opowiedzą o tym, jak wyglądało codzienne życie mieszkańców sto lat temu.Na trasie gry drużyny spotkają dawnych mieszkańców sprzed wieku, którzy opowiedzą uczestnikom o tym jak wyglądało życie miasta w dobie powstań śląskich.
Każda z postaci będzie miała dla graczy specjalne zadanie. Dodatkowe zadania będą czekać w terenie, w lokalizacjach, które oznaczymy na specjalnej mapie terenu gry.
Na trasie gry drużyny będą przemieszczać się pieszo lub na rowerach.
JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W GRZE
Do udziału w grze zapraszamy starsze dzieci, młodzież i dorosłych.Gra odbywa się w drużynach od 2 do 5 osób, gdzie co najmniej 1 osoba jest pełnoletnia. Każda drużyna musi mieć smartfon z dostępem do Internetu.Gra odbędzie się w 5 turach po 30 osób w każdej. Pierwsza tura rozpocznie grę o 18.00, a kolejne o 18.20, 18.40, 19.00 i 19.20. Czas na zakończenie gry będzie do 21.30. Na mecie na wszystkie drużyny czekać będzie poczęstunek oraz pamiątkowe certyfikaty.Udział w grze jest bezpłatny, ale wymaga rezerwacji miejsc.
Miejsca można zarezerwować na stronie www.grapowstancza.pl począwszy od piątku 16 sierpnia od godziny 20.00.W miarę wolnych miejsc do gry można dołączyć także w dniu wydarzenia zgłaszając się na miejsce startu w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.
Dodatkowe niespodzianki czekają na drużyny, które przybędą na grę w przebraniach stylizowanych na lata 20-te.
KTO ZA TYM STOI
Organizatorem gry jest Muzeum Powstań Śląskich, a producentem wykonawczym Silesia Events.