Biznes i Przedsiędsiębiorczość

Meet Up Perspektywy Women in Tech Community Gdańsk: Sztuczna inteligencja: wyzwania i możliwości dla młodych specjalistek

location icon
Uniwersytet Gdański, w nowym skrzydle Instytutu Informatyki Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Ul. Wita Stwosza 57, Gdańsk
calendar icon
Od 20 kwi 17:00 do 20 kwi 19:30
ticket icon
Od 0,00 zł

Hej, Dziewczyny w STEM, Tech & IT z Gdańska i okolic! Już niebawem spotykamy się w kobiecym gronie, w czwartek, 20 kwietnia, o godzinie 17.00 na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyk w Uniwersytecie Gdańskim, na naszym czwartym stacjonarnym spotkaniu dziewczyn i kobiet w technologiach: Perspektywy Women in Tech Community.

Porozmawiamy o najlepszych sposobach na zdobycie doświadczenia w AI, o wyzwaniach dla młodych specjalistek, różnych obszarach pracy, kluczowych umiejętnościach i narzędziach dla początkujących w AI oraz o perspektywach rozwoju kariery w tej dziedzinie w ciągu najbliższych 5-10 lat, a przede wszystkim spotkamy się z inspirującymi liderkami Tech & IT - naszymi gościniami będą:

  • Alicja Kwaśniewska - Senior Principal ML Architect w SiMa.ai, współzałożycielka dl-lab.eu,
  • Maria Ganzha - wybitna specjalistka, naukowczyni ze sztucznej inteligencji, wykładowczyni na Politechnice Warszawskiej,
  • Dota Szymborska -  wykładowczyni akademicka, ekspertka etyki nowych technologii,
  • Barbara Klaudel - studentka, wykładowczyni, założycielka theLion.ai,
  • Olha Babicheva - studentka, założycielka koła naukowego DeepDive, Deep Learning Software Engineer Intern w Intel Corporation
  • Podyskutujemy na nurtujące nas tematy, a na zakończenie czeka nas sesja networkingu, podczas której będziecie miały szansę nawiązać nowe inspirujące znajomości.

Dołączcie do community kobiet w technologiach, gdzie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, wspieramy się nawzajem i motywujemy się do działania, a przede wszystkim cieszymy się swoim towarzystwem!

Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego już dziś zapraszamy do rejestracji.

Bio prelegentek:


Alicja Kwaśniewska

Alicja jest Senior Principal ML Architect w SiMa.ai z 10-letnim doświadczeniem w branży, specjalizującą się w zastosowaniach sztucznej inteligencji. W zeszłym roku otrzymała AI Excellence Award od fundacji Perspektywy, wśród innych 10 najlepszych kobiet zajmujących się AI w Polsce. Jako autorka ponad 30 wpływowych czasopism i publikacji na międzynarodowych konferencjach z dziedziny AI, Alicja skupia się na poszerzaniu wiedzy w dziedzinie przetwarzania obrazów i sygnałów przy użyciu głębokich modeli konwolucyjnych. Jest także współprzewodniczącą grupy AI w Aviations Use Case w SAE (Society of Automotive Engineers), pomagającej w poszerzaniu wiedzy i rozwiązań mobilności na rzecz inżynierii samochodowej. W swojej pracy doktorskiej zaproponowała nowatorskie modele AI mające na celu poprawę dokładności rozwiązań zdalnej opieki zdrowotnej. Alicja jest także współzałożycielką i organizatorką Międzynarodowej Letniej Szkoły Deep Learning (dl-lab.eu), edukującej przyszłe pokolenia na temat podstawowych metod deep learning.



Maria Ganzha 

obecnie zajmuje stanowisko Profesora Nadzwyczajnego na Politechnice Warszawskiej. Wybitna specjalistka i naukowczyni z dziedziny sztucznej inteligencji. W przeszłości była również związana z Uniwersytetem Gdańskim. Pani Profesor jest prezesem mazowieckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Informatycznego, co świadczy o jej zaangażowaniu w rozwój branży informatycznej w Polsce. Jest autorką licznych publikacji naukowych z zakresu sztucznej inteligencji oraz uczestniczyła w wielu prestiżowych konferencjach naukowych na całym świecie.



Dota Szymborska

ekspertka etyki nowych technologii. Swój TED Talk poświęciła roli algorytmów w pojazdach autonomicznych. Doktorat napisała na UMCS analizując etyczne aspekty w procesach decyzyjnych AI, magisterium z filozofii dotyczyło atomizmu logicznego, a to ze stosowanych nauk społecznych - pojęcia wroga. Wykładowczyni akademicka, entuzjastka etyki AI, wybrana jako TOP 100 Women in AI w Polsce przez PERSPEKTYWY. Ma również doświadczenie w branży PR i komunikacji, gdzie tworzyła strategie oraz teksty związane z nowymi technologiami. Jako autorka publikacji naukowych i prelegentka na konferencjach, jest aktywną uczestniczką życia naukowego zarówno w Polsce, jak i za granicą. W czasie wolnym entuzjastka dzikiego i lodowego pływania, triathlonistka i maratonka.



Barbara Klaudel

studentka, wykładowczyni, założycielka theLion.ai

Studentka oraz wykładowczyni na Politechnice Gdańskiej. Założycielka interdyscyplinarnych grup badawczych theLion.ai oraz Radiato.ai, wyróżniona na liście Forbesa 25 under 25. Opracowuje rozwiązania sztucznej inteligencji w medycynie, które wspierają pomorskie szpitale.



Olha Babicheva

studentka, założycielka koła naukowego DeepDive, gdzie szerzy wiedzę na temat Machine Learning i Deep Learning z innymi studentami, ambasadorka programu Dziewczyny do Ścisłych na Uniwersytecie Gdańskim, stypendystka programu Perspektyw i Intela "Nowe Technologie dla Dziewczyn", Deep Learning Software Engineer Intern w Intel Corporation.



#PerspektywyWomenInTechCommunity! #Perspektywy2023

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Będę na spotkaniu na żywo

dostępnych: 45

już niedostępne -
  Posłucham debaty online

dostępnych: bez ograniczeń

Wyprzedane Brak wolnych miejsc