SZKOLENIE ONLINE: Synchronizacja - jak zorganizować włączenie muzyki do filmu
❗️Fundacja The Polish Modern Music Institute PMMI Kraków i Studia Muzyczne we współpracy z Kancelarią Prawną Markiewicz Sroczyński Mioduszewski, zaprasza na serię szkoleń "Synchronizacja - jak zorganizować włączenie muzyki do filmu"❗️
✅ Rozpoczynamy serię praktycznych warsztatów dla menedżerów, muzyków, początkujących filmowców lub osób marzących o wejściu do branży filmowej, niezależnych twórców, influencerów, osób pracujących w branży kreatywnej i reklamowej, dziennikarzy i jednostek kultury.
🔸 Odkryjemy przed Tobą tajniki synchronizacji muzyki z filmem!
🔸 Opowiemy o synchronizacji, czyli procesie połączenia muzyki lub innego utworu z dziełem audiowizualnym.
🔸 Podczas szkolenia podzielimy się wiedzą opartą na wieloletnim doświadczeniu z zakresu prawa, organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej oraz reżyserii dźwięku.
✅ KIEDY?:
Warsztaty prowadzone będą zdalnie w formie wykładu i dyskusji. Kurs obejmuje sześć odpłatnych spotkań - podzielonych na trzy moduły tematyczne. Każde spotkanie będzie trwało trzy godziny zegarowe. W ramach każdego modułu, przewidziana jest także sesja pytań indywidualnych.
🔹 Spotkanie nr. ❶ w dniu 6.04.2024r., (11:00-14:00)- Na styku rynku filmowego i muzycznego: spojrzenie makro i przegląd zagadnień, problemów, zysków, korzyści z synchronizacji.
🔹 Spotkanie nr. ❷ w dniu 13.04.2024r., (11:00-14:00) - Jak robi się synchronizację? Twórcze i techniczno-organizacyjnie spojrzenie na synchronizację.
🔹 Spotkanie nr. ❸ w dniu 20.04.2024r., (11:00-14:00) - Co synchronizujemy i kto o tym decyduje? Z czego się składa muzyka i inne treści w filmie?
🔹 Spotkanie nr. ❹ w dniu 11.05.2024r., (11:00-14:00)- Z kim rozmawiać w sprawie synchronizacji?
🔹 Spotkanie nr. ❺ w dniu 25.05.2024r. (11:00-14:00) - Jakie warunki synchronizacji i inne praktyczne porady - o czym rozmawiać w sprawie synchronizacji.
🔹 Spotkanie nr. ❻ w dniu 8.06.2024r., (11:00-14:00)- Jak rozmawiać w sprawie synchronizacji?
✅ POLECAMY TEN KURS:
👉 Osobom pracującym w branży filmowej - producentom filmowym, reżyserom,
👉 Osobom pracującym w branży muzycznej - muzykom, menedżerom muzycznym,
👉 Osobom pracującym w agencjach reklamowych, domach medialnych
👉 Studentom szkół artystycznych,
👉 Wszystkim twórcom form audiowizualnych
👉 Wszystkim, którzy zdobyć nową, praktyczną wiedzę z zakresu synchronizacji muzyki z filmem
✅ KTO POPROWADZI SZKOLENIE?:
🙋♂️ Marcin Mioduszewski - radca prawny; partner w Kancelarii Markiewicz Sroczyński Mioduszewski w Krakowie. Absolwent studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego i doktorant studiów doktoranckich na tym samym wydziale.
✨ Głównymi obszarami jego praktyki jest prawo własności intelektualnej, w szczególności prawo autorskie i prawo własności przemysłowej, w tym prawo wynalazcze, wzorów przemysłowych i znaków towarowych, a także prawo IT, prawo o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, a także ochrony dóbr osobistych oraz umowy z zakresu prawa własności intelektualnej.
✨ Doradza, opiniuje i tworzy umowy dla polskich piosenkarzy, zespołów i muzyków indywidualnych w ramach wszystkich etapów produkcji muzycznych, negocjacji z wydawcami, publisherami a także organizuje od strony prawnej produkcję, wydawanie i promocję nagrań znanych polskich muzyków.
Na bieżąco wspiera doradztwem i umowami organizację produkcji filmów fabularnych, dokumentalnych oraz filmów telewizyjnych zarówno dla producentów, aktorów, ekipy realizacyjnej i usług towarzyszących.
✨ Doradza i obsługuje prawnie polskich twórców z branż: muzycznej, filmowej i plastycznej. Wspiera spadkobierców w zakresie zarządzania odziedziczona spuścizną w zakresie kwestii prawnych, doradczych.
🙋♀️ Dominika Karina Tomczyk - absolwentka wydziału Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej -Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej i Telewizyjnej w Łodzi oraz rocznych studiów podyplomowych z prawa autorskiego, wydawniczego i prasowego na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
✨ Od samego początku studiów aktywnie związana z branżą filmową. W swojej karierze zawodowej przeszła przez wszystkie szczeble i aspekty pionu produkcji. Pracowała w produkcjach takich filmów jak min.: "Quo Vadis", "Kto nigdy nie żył", "Ryś", "Nadzieja", "Rewers","Komeda. A soundtrack for a life", "Galerianki", "Różyczka","W imieniu diabła", "Sala Samobójców", "Baby są jakieś inne", "Krew z krwi","Jesteś Bogiem", "Ostatni Klezmer","Pan T.","Czarny mercedes", "Mój Dług".
W pracy zawodowej wielką wagę przywiązuje do warstwy wizualnej, dźwiękowej i muzycznej.
✅ GOŚCINIE WYSTĄPI:
Prof. dr hab. Małgorzata Przedpełska-Bieniek - absolwentka sekcji filmowej Wydziału Reżyserii Dźwięku na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Zawodowo związana z branżą od 1977 r. Operator i montażysta dźwięku, autor opracowań dźwiękowych, organizator nagrań muzycznych, konsultant i ilustrator muzyczny, operator postprodukcji dźwięku.
Dotychczas pracowała przy kilkuset filmach, a także reklamach, spektaklach teatralnych i widowiskach. Warto wymienić: "Zupa nic" reż. Kinga Dębska; "Ślepnąc od świateł" reż. Krzysztof Skonieczny; "Cicha noc" reż. Piotr Domalewski; "Różyczka" reż. Jan Kidawa Błoński; "Ile waży koń trojański?"reż Juliusz Machulski, "Killer" reż. Juliusz Machulski; "Ranczo" reż. Wojciech Adamczyk; "Persona non grata" reż. Krzysztof Zanussi; "Pan Tadeusz", "Człowiek z żelaza" reż. Andrzej Wajda i wiele wiele innych. W 1992 r. otworzyła pierwszą w Polsce fonotekę muzyczną i efektową Sonoria, która działa do dziś. Bierze udział w pracach jury polskich i międzynarodowych festiwali filmowych. Od lat prowadzi działalność dydaktyczną.
✅ Dlaczego warto uczestniczyć w szkoleniu?
• poznasz najważniejsze zagadnienia związane z synchronizacją muzyki z filmem.;
• zaprezentujemy porady i metody podane w pigułce pozwalające w sposób praktyczny poruszać się w świecie muzyki i innych dzieł składających się na synchronizację.
✅MIEJSCE SZKOLENIA:
Szkolenie odbędzie się zdalnie, za pośrednictwem platformy MS Teams. Dane do logowania przesłane zostaną na podanego e-maila najpóźniej dzień przed wydarzeniem.
✅ BILETY:
Przedpłata 99,00zł - cena za pojedyncze szkolenie;
W dniu wydarzenia 120 zł
549,00zł - cena za pakiet sześciu szkoleń.
💰 PŁATNOŚĆ:
👉Opcja 1.:
Przedpłata na rachunek bankowy fundacji o numerze:
ODBIORCA: FUNDACJA THE POLISH MODERN MUSIC INSTITUTE
Konto: .......................................................................
TYTUŁEM: Warsztaty Muzyka w filmie, [DATA SZKOLENIA] [IMIĘ NAZWISKO]
Potwierdzenie przelewu prosimy przesłać mailem na adres: [email protected]
👉Opcja 2.: Blikiem na nr. telefonu +48 882 486 848
Ciekawi Cię jak wybrać muzykę do filmu lub gry komputerowej? Kto i na co musi się godzić, aby dokonać synchronizacji?
Zapraszamy do udziału w naszych szkoleniach - poznasz tam na powyższe pytania i wiele innych! Obserwuj nasz profil, żeby być na bieżąco!
✅Organizator:
Fundacja The Polish Modern Music Institute
Telefon: +48 576 008 818
E-mail: [email protected]
Koordynator: +48 882 486 848
✅Sugestie:
• Skopiuj link tego wydarzenia i dodaj do swojego profilu na FB - niech wszyscy wi(e)dzą, że weźmiesz udział!
• Zaproś znajomych do udziału w wydarzeniu
• Pamiętaj: pilnuj terminów spotkań!
Do miłego zobaczenia!
#academyofmusicbusines #studiamuzyczne #akademiabiznesumuzycznego #szkoleniadlamuzykow #warsztatyrozwojowe #eventmanagement #musicbusiness #prawaautorskie #branzamuzyczna