Religia

Ukryjmy się w Najświętszym Sercu Pana Jezusa - KS. DR JERZY JASTRZĘBSKI

location icon
"Dobry Zakątek" - Dom Rekolekcyjno - Wypoczynkowy Słowackiego 8 wej. A, Konstancin-jeziorna
calendar icon
Od 22 cze 10:00 do 22 cze 10:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Ukryjmy się w Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na jednodniowe rekolekcje, które poprowadzi ks. dr Jerzy Jastrzębski.

Pana Jezusa

Opis planowanej nauki:

"Oto Serce, które tak bardzo umiłowało ludzi, że nie szczędziło niczego, aż do zupełnego wyniszczenia się dla okazania im miłości, a w zamian za to doznaje od większości ludzi tylko gorzkiej niewdzięczności, wzgardy, nieuszanowania, lekceważenia, oziębłości i świętokradztw, jakie oddają mu w tym Sakramencie Miłości. Czyż te słowa Pana Jezusa skierowane do św. Małgorzaty Marii Alacoque nie są nadał dziś aktualne?

Zatrzymajmy się więc dłużej choć jeden dzień przy jezusowym Sercu i połóżmy na nim głowę jak Apostoł Jan podczas Ostatniej Wieczerzy. Najświętsze Serce Pana Jezusa jest symbolem miłości nie z tego świata, która uwrażliwia nasze serca, a jednocześnie wzywa do wynagrodzenia za zniewagi. Jednocześnie to samo jezusowe Serce przestrzega nas przed fałszywym "jezusowym sercem", o czym Bóg przypomniał nam przez służebnicę s. Wandę Boniszewską, która żyła blisko Dobrego Zakątka i równie niedaleko została pochowana na cmentarzu w Skolimowie.

Zaczerpnijmy nie tylko z bogactwa Tradycji Kościoła, ale i przesłania wspomnianej Siostry Od Aniołów, z przesłania Jezusa dla św. Małgorzaty Marią Alacoque, której 350 lat temu Boski Oblubieniec objawił Swoje Najświetsze Serce w Paray-Ly-Monial, ale również z przesłania s. Marii Marty Chambon, wizytki i apostołki nabożeństwa do chrystusowych Ran. Uczmy się ukrywać na najbezpieczniejszej kryjówce na świecie, którą jest Najświętsze Serce Pana Jezusa." - ks. dr Jerzy Jastrzębski

"Ukryjmy się w Najświętszym Sercu Pana Jezusa" - harmonogram:

10:00 - modlitwa wprowadzająca
10:30 - I konferencja
11:30 - przerwa
12:00 - spowiedź
13:00 - Msza Święta z homilią
14:00 - przerwa obiadowa
15:00 - II konferencja + modlitwa
16:30 - adoracja w ciszy
17:00 - zakończenie

Prowadzący:

ks. dr Jerzy Jastrzębski - wykłada w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Jego książkę Bł. Stefan Wyszyński. Prymas do odkrycia wyróżniono Feniksem 2022. Opublikował rozważania o s. Wandzie Boniszewskiej pt. Ukryta w Ranie Serca Jezusa, Dziewięć słów o miłości. Nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa inspirowana pismami św. Franciszka Salezego oraz - razem z s. Anna M. Pudełko - Dialog serc. Rozważania wezwań Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i modlitewnik pt. Sercem słuchająca. Rozważania wezwań Litanii do Niepokalanego Serca Maryi.

Przez wiele lat był najbliższym współpracownikiem śp. ks. Piotra Pawlukiewicza przygotowując razem z nim w WMSD przyszłych kapłanów do posługi kaznodziejskiej o czym opowiada w książce: Dbaj o dziś. 365 dni ze słowami ks. Piotra Pawlukiewicza.

Prowadzi także stronę internetową www.skarbnicajerzego.pl oraz podcast Miłość zawsze podnosi na Spotify.

Zapraszamy do Dobrego Zakątka.

Kontakt:
Piotr Szewczyk
e-mail: [email protected]
tel: 797 - 841 - 503

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Wariant I - Bezpłatna wejściówka
21 Czerwca 2024, 22:00 bezpłatny
Bezpłatna wejściówka + Obiad Wariant II - Bezpłatna wejściówka + Obiad serwowany przez Food For Soul

Bezpłatna wejściówka + Obiad

21 Czerwca 2024, 12:00 32,00 zł
Bezpłatna wejściówka + Obiad vege Wariant III - Bezpłatna wejściówka + Obiad VEGE serwowany przez FoodForSoul

Bezpłatna wejściówka + Obiad vege

21 Czerwca 2024, 12:00 32,00 zł