KONSULTACJE SUMP SOM WRAZ Z PROGNOZĄ ODDZIAŁYWANIA NA ŚRODOWISKO
STACJONARNIE (w Floating Arena przy ul. Wąskiej 16 w Szczecinie) I ONLINE za pośrednictwem aplikacji Teams
Od 8 lis 17:00 do 8 lis 19:00
Od 0,00 zł
Zapraszamy na konsultacje społeczne dotyczące poprawy transportu w Szczecińskim Obszarze Metropolitalnym - miej realny wpływ na komfort życia w swojej miejscowości i wyraź swoją opinię.
Już 8 listopada w środę odbędzie się ostatnie spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców SOM dotyczące Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego do roku 2030 (z perspektywą 2040) wraz z Prognozą Oddziaływania
na Środowisko, na które zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych.
- Celem konsultacji jest zebranie wniosków i uwag wszystkich środowisk na temat projektu Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego do roku 2030 (z perspektywą 2040) wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.
- Z treścią dokumentu można zapoznać się na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego lub w siedzibie Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.
- Uwagi i wnioski do projektów dokumentów można składać w terminie od dnia 23.10 do 12.11.2023 r. w formie elektronicznej, wysyłając wypełniony formularz zgłaszania uwag zamieszczony na stronie http://som.szczecin.pl/sump/ na adres e-mail [email protected]
Zapraszamy!
Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (czyli SUMP) to:
- narzędzie ułatwiające planowanie długookresowe uwzględniające szerszy kontekst funkcjonowania gmin wchodzących w skład SOM w dziedzinie: transportu, środowiska, bezpieczeństwa, jakości życia, zielonej przestrzeni, gospodarki.
- wypracowana strategia działania na zapewnienie najlepszych środków dostępu do celów podróży i usług.
Odpowiada na szereg pytań związanych między innymi z kierunkiem rozwoju infrastruktury transportowej, w tym:
- budową kolejnych dróg rowerowych,
- rozwojem transportu szynowego
- tworzeniem zintegrowanych węzłów
- rozwojem linii autobusowych
- budową obwodnic
- porządkowaniem urbanistycznym
- poprawą dostępności miejscowości o walorach rekreacyjnych i historycznych
- zwiększeniem bezpieczeństwa
- promowaniem i wdrażaniem elektromobilności