Dziesięć lat otwartej infrastruktury naukowej CLARIN w Polsce

location icon
Politechnika Wrocławska Politechnika Wrocławska, Wybrzeże Wyspiańskiego 27, Wrocław
calendar icon
Od 25 wrz 9:00 do 27 wrz 18:00

Konsorcjum CLARIN-PL zaprasza na XIII edycję warsztatów na konferencję jubileuszową pt. "Dziesięć lat otwartej infrastruktury naukowej CLARIN w Polsce", która odbędzie się w siedzibie Politechniki Wrocławskiej w dniach 25-27 września 2023 roku. Nie przewidujemy trybu hybrydowego.

Konferencja jest całkowicie bezpłatna, a jej tematyka dotyczy najnowszych osiągnięć w dziedzinie maszynowego przetwarzania języka (oraz AI) w naukach humanistycznych i społecznych, administracji oraz przedsiębiorstw sztucznej inteligencji.

Konferencja skierowana jest do wszystkich przedstawicieli świata nauki, dydaktyków, studentów, doktorantów, przedsiębiorców, pracowników NGO, urzędników i dziennikarzy, którzy interesują się technologiami przetwarzania języka, sztuczną inteligencją oraz rozwojem cyfrowych nauk humanistycznych i społecznych.

W ramach konferencji jubileuszowej odbędą się kolejno:

  • konferencja naukowa "CLARIN dla nauki, biznesu i społeczeństwa"',
  • warsztaty "CLARIN-PL w praktyce badawczej: osiemnastolecie Słowosieci",
  • warsztaty "Korpus polszczyzny mówionej SpokesBiz" oraz "Platforma danologiczna",
  • Śniadanie Biznesowe AI: Tłumaczenie maszynowe w perspektywie lingwistyki i technologii (więcej informacji). Prelegentami będzie m.in. Allegro.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Więcej informacji oraz ramowy plan wydarzenia dostępny jest na stronie konferencji: https://konferencja.clarin-pl.eu.

Organizacja konferencji nie mogłaby być możliwa bez wsparcia ze strony: CLARIN-PL UŁ, Katedry Sztucznej Inteligencji na PWr, DARIAH, WCSS oraz Allegro. Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim prelegentom, sponsorom oraz organizatorom za pomoc w jej zorganizowaniu. 

W razie wyczerpania puli zapisów przewidujemy selekcję na podstawie informacji przekazanych przez formularz rejestracyjny - pod uwagę brane będą m.in. zainteresowania naukowe, reprezentowana dyscyplina, charakter prowadzonych badań i potencjał wykorzystania w nich narzędzi przetwarzania języka. Istotnym kryterium będzie w takim przypadku różnorodność dyscyplin reprezentowanych przez uczestników.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja dla uczestnika
Wyprzedane Brak wolnych miejsc