Jak, gdzie i po co?
Grupa wiekowa 14-19 lat.
Jak powinien wyglądać budynek, który służy do mieszkania?
Czym różni się od szkoły albo restauracji?
Czy jeśli postawimy któryś z nich w centrum miasta, to będzie wyglądał inaczej niż ten, który stoi na środku jeziora? Tyle pytań, a ile odpowiedzi!
Podczas warsztatów przejdziemy od teorii do praktyki. Porozmawiamy o tym jak architekci balansują estetykę z praktycznością, aby potem zaplanować własne koncepcje budynków, które muszą sprostać konkretnym wymaganiom, a jednocześnie zadziwiać formą. Nie zabraknie również inspirujących przykładów z całego świata - od ikonicznych dzieł współczesnej architektury, po mniej znane, ale równie ciekawe projekty. Będziemy dyskutować, analizować i przede wszystkim tworzyć. To doskonała okazja, by rozwijać swoje umiejętności projektowe i zyskać nowe perspektywy!
Warsztat prowadzi:
Katarzyna Julia Zachara - producentka wydarzeń, edukatorka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i Uniwersytetu Warszawskiego. Przez 5 lat związana była z ZODIAKIEM Warszawskim Pawilonem Architektury. Obecnie pracuje w Narodowym Centrum Kultury, gdzie m.in. koordynuje ogólnopolski projekt Archi-przygody, który wprowadza edukację architektoniczną do szkół podstawowych, przedszkoli i lokalnych instytucji kultury.
Warsztat towarzyszy wystawie PartycypujeMY!, stworzonej w ramach programu Akademii Młodych Architektek i Architektów.
Wystawę można obejrzeć 26 czerwca - 7 lipca.
Program realizuje Fundacja Inna Przestrzeń, współfinansuje Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.