ESG - NAJLEPSZE PRAKTYKI RYNKOWE
Zapraszamy serdecznie
na Konferencję ESG CHANGES, która odbędzie się 11 grudnia 2024 roku o godzinie 9:00 w pięknych wnętrzach Zamku Piastów Śląskich w Brzegu.
Hasłem wydarzenia jest "Zmieniamy świat na zrównoważony", a głównym celem spotkania będzie przedstawienie najnowszych trendów i praktyk w zakresie ESG (Środowisko, Społeczna odpowiedzialność, Ład korporacyjny). To doskonała okazja do poszerzenia swojej wiedzy, nawiązania cennych kontaktów biznesowych oraz wymiany doświadczeń z liderami branży.
W programie konferencji:
- Powitanie Gości
- Prezentacja Uczestników
- Wystąpienia prelegentów ESG
- Wręczenie nagród
- Networking
Nie przegap okazji, aby dowiedzieć się więcej o zrównoważonym rozwoju i nawiązać relacje, które pomogą wprowadzać pozytywne zmiany w świecie biznesu. Rejestracja na konferencję jest już otwarta!
Organizatorem wydarzenia jest ESG-changes Sp. z o.o..
Zarezerwuj swój udział już dziś!
Dlaczego warto
Aktualna wiedza o zrównoważonym rozwoju
Prelegenci podzielą się najnowszymi trendami i praktykami z zakresu ESG, co pomoże Twojej firmie w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji biznesowych.
Networking i nowe możliwości
Konferencja stanowi doskonałą okazję do nawiązania cennych kontaktów z ekspertami i liderami branży, co może otworzyć drzwi do nowych partnerstw i projektów.
Inspiracja do działania
Zdobędziesz inspirację i praktyczne wskazówki, jak wprowadzać zrównoważone zmiany w swojej organizacji, przyczyniając się do globalnych inicjatyw na rzecz ochrony środowiska i społecznej odpowiedzialności.
Harmonogram Wydarzenia
9:00 - 9:30 - rejestracja
9:30 - 10:00 - powitanie
10:00 - 10:10 - burmistrz Jelcza-Laskowic
10:10 - 11:20 - blok prezentacyjny firm
11:20 - 11:50 - przerwa kawowa
11:50 - 12:00 - zapowiedź paneli i prelegentów
12:00 - 13:00 - Wdrożenia ESG w Polsce
13:00 - 13:50 - ESG w roku 2025r
- planowane zmiany legislacyjne
- zmiany rynkowe
- rozwiązania dostosowawcze
14:00 - 14:25 - zmiany w łańcuchach wartości i dialog z interesariuszami
14:25 - 14:50 - HR w ESG
15:10 - 15:50 - podsumowanie spotkania, wręczenie statuetek
16:00 - 18:00 - networking w hotelu
PRELEGENCI I PANELIŚCI:
DR ADW. ANNA JAMROZIAK-BEREZA PROF. UCZ. ABSL,
adwokat, komplementariusz AJB Kancelaria Adwokatów i Radców prawnych Anna Jamroziak-Bereza i wspólnicy spółka komandytowa, mediator przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu, Prof. ucz. Apsley Business School in London. Jako adwokat specjalizuje się w prawie gospodarczym, sporządzaniu umów w obrocie gospodarczym w szczególności inwestycjach budowlanych, obsługując podmioty zaangażowane w proces inwestycyjny zarówno inwestorów, głównych wykonawców jak i biura projektowe. Z tego też względu obroniła doktorat międzynarodowy o temacie "A NEW LAW DOCTRINE IN THE EUROPEAN UNION REGARDING TO DIGITALIZATION ROBOTICS AND ESG IN INVESTMENT SECTOR FOR PROJECTS VALUED OVER 2 MILLION EUROS."Jej Kancelaria od 4 lat jest laureatem Orłów Prawa, obecnie współpracuje z nią ponad 30 radców prawnych i adwokatów. Zdobyła nagrodę lidera najwyższej jakości usług prawniczych oraz statuetkę Business Women 2022. W 2023 roku otrzymała nagrodę Osobowości roku 2023 oraz została nominowana do nagrody "champion biznesu" przez Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarki. Oprócz kancelarii wspólnik w innych podmiotach prawa handlowego, wykładowca na MBA, dyrektor programowy studiów LL.M.
DR INŻ.ARCH., DR N.EKON. TOMASZ ŚNIEGULA, DBA, PROF. UCZ. ABSL, UNS
Od ponad 22 lat jest czynnym architektem i głównym projektantem prestiżowych obiektów przemysłowych i użyteczności publicznej realizowanych w kraju i za granicą.Jako członek Royal Institute of British Architects, Architects Registration Board a także Izby Architektów Rzeczpospolitej Polskiej od wielu lat rozwija sektor budowlany i branżę architektury. Specjalizuje się w zarządzaniu realizacjami inwestycji i procesu projektowego w formule "zaprojektuj i wybuduj" oraz w formule "zaprojektuj i zarządzaj",a także zarządzaniem wielobranżowymi międzynarodowymi biurami projektów jako dyrektor zarządzający i główny projektant. Jest także specjalistą z tematyki zastosowania nowoczesnych metod zarządzania w sektorze budowlanym takich jak kanban, kaizen, lean i filozofii turkusowej organizacji, a także z zastosowania najnowocześniejszych technologii, m.in. BIM, Automation in Design & Construction. Absolwent Politechniki Wrocławskiej, Royal Institute of British Architects, Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk, Apsley Business School London. Autor wielu publikacji naukowych z zakresu zarządzania w sektorze budowlanym i zastosowania nowoczesnych metodyk zarządczych w funkcjonowaniu wielobranżowych biur projektów, a także realizacji międzynarodowych kontraktów inwestycyjnych.
JAKUB PIĄTEK
Partner Zarządzający w Smart Cities Council Poland, od kilkunastu lat związany z rynkiem konsultingowym w roli doradcy wspierającego duże i średnie organizacje w obszarze transformacji strategicznych oraz business development.
MARCIN MARCZAK
Ekspert Biznesowy w obszarze ESG, Ryzyka i IT
Analityk Biznesowy z kilkunastoletnim doświadczeniem zebranym zarówno w korporacjach, jak i jako konsultant ds. doradztwa biznesowego oraz ESG. Ukończył studia doktoranckie na kierunku biotechnologia, prowadząc prace badawcze na Washington State Universty oraz Aalborg University, skupiające się głównie na temacie biorafinerii. Ekspert inicjatywy i502 w Stanach Zjednoczonych podczas procesu legalizacji konopi indyjskich (w tym projektowanie obiektów wewnętrznych, pisanie propozycji i projektowanie badań). Magister Biotechnologii Denmarks Tekniske Universtitet ze specjalizacją biopaliw oraz biorafinerii. Zaangażowany w wiele projektów studenckich we wspomnianym obszarze. Doświadczenie biznesowe zdobył w korporacjach bankowych (tj. Citi, HSBC, UBS) w obszarze AML, KYC oraz ryzyka kredytowego. Posiada także doświadczenie w projektowaniu oraz wdrażaniu modeli wycen, kalkulatorów pod regulacje Basel III & IV, a także ich testowania. W ostatnich sześciu latach aktywny doradca biznesowy w projektach z udziałem sztucznej inteligencji (intelCANNA), innowacyjnych rozwiązań ekologicznych (Green Goods Invest, GreenCube Solutions, MAVOE), tokenizacja emisji dwutlenku węgla (CarboRating, SEIgreen).
Doświadczony ekspert w pracy z projektami regulacyjnymi, także tych związanych z klimatem (GRI ESRS, ETS & TCFD). Posiada wiedzę z zakresu modelowania procesów biznesowych (BPMN, UML), analizy danych oraz automatyzacji procesów. Aktywny uczestnik oraz mówca wszelkiego rodzaju branżowych konferencji. Często spotykany w roli nauczyciela i mentora.
PIOTR CALIŃSKI
Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; podyplomowe studia "Zarządzanie Public Relations" SWPS.
Kierownik Pracowni Badań nad Ryzykami Gospodarczymi Collegium Civitas; od 2006 r. właściciel firmy "Doradztwo gospodarcze, Bezpieczeństwo biznesu"; od 2020 roku Prezes Zarządu Spółdzielni - Bezpieczeństwo Obrotu Bankowego; PRINCE2 Foundation; AWCO. Wieloletni pracownik struktur bezpieczeństwa wewnętrznego Państwa, w tym służby kryminalnej, przestępczości gospodarczej i dochodzeniowej, zarządzania kryzysowego i antyterroryzmu, infrastruktury krytycznej oraz doradca i praktyk biznesowy w zakresie audytu, zarządzania ryzykiem, compliance, kontroli zarządczej, ochrony informacji i danych osobowych, transparentności biznesu. Od 2009 roku zatrudniony w Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., gdzie stworzył, a następnie zarządzał, Biurem Audytu Wewnętrznego. W 2010 r. został Prezesem Zarządu spółki teleinformatycznej PSE Info, w Grupie Kapitałowej PSE S.A., z zadaniem przeprowadzenia jej inkorporacji. Od czerwca 2011 r. odpowiedzialny za przygotowanie Programu Antykorupcji w Grupie Kapitałowej PSE, a następnie Koordynator Systemu Zapobiegania Korupcji i Nadużyciom w GK PSE; w 2016r. stworzył nową strukturę Departamentu Audytu i Bezpieczeństwa PSE SA. Wykładowca akademicki i szkoleniowiec w tych obszarach na studiach podyplomowych MBA INE PAN oraz autor i kierownik kierunku studiów Bezpieczeństwo Biznesowe w Praktyce INE PAN, a także Wydziału Prawa i Administracji UW, Collegium Civitas, UNS.
DR INŻ. ANDRZEJ KULESA
Przewodniczący Rady Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa
DOMINIKA FRYDLEWICZ
Dyrektor Personalna Cedo Polska
Ekspertka w zakresie strategicznego HR oraz trenerka biznesu z misją tworzenia synergii pomiędzy ludźmi, liczbami i zrównoważonym rozwojem. Tworzy strategie HR łamiące schematy i wybiera nieoczywiste rozwiązania, które pozwalają organizacjom na wyjście poza utarte ścieżki i osiąganie lepszych wyników. Jej innowacyjne podejście do zarządzania zasobami ludzkimi oraz odwaga w proponowaniu nowych rozwiązań sprawiają, że organizacje, z którymi współpracuje, zyskują świeże spojrzenie na wyzwania biznesowe i skutecznie adaptują się do dynamicznych zmian na rynku.
Posiada szerokie doświadczenie w prowadzeniu organizacji i zespołów przez procesy zmian i transformacji. Specjalizuje się w zarządzaniu zmianą kulturową, restrukturyzacją i wdrażaniu innowacji, wierząc, że każda organizacja, niezależnie od branży, ma potencjał do wprowadzenia nowoczesnych rozwiązań wspierających rozwój biznesu i pracowników. Wykorzystuje nowe technologie w procesach, co pozwala organizacjom skutecznie adaptować się do dynamicznie zmieniającego się otoczenia.
Posiada tytuł magistra prawa administracyjnego oraz ukończyła studia podyplomowe z zakresu coaching i business communication. Jest certyfikowaną specjalistką MBTI oraz praktykiem transformacji cyfrowej. Znana jest z umiejętności krytycznego myślenia, negocjacji i zdolności do zarządzania zespołami w dynamicznych, szybko zmieniających się środowiskach.
BOGUSZ JULIAN KASOWSKI
Ekonomista z wykształcenia oraz niezależny inwestor z wieloletnim doświadczeniem na rynkach. Prowadzi portal Surowcowe.info wraz z autorskim programem na YouTube o rynkach surowcowych. Prelegent na wielu konferencjach inwestycyjnych (m. in. Invest Cuffs, MetalVerse). Analizuje instrumenty inwestycyjne z dużym naciskiem wpływu makroekonomii i geopolityki na zachowanie rynków.