Dzikie Ostoje powiatu krakowskiego: Jurajskie "Naj"
Zapraszamy na czwarty spacer z naszego cyklu "Dzikie Ostoje powiatu krakowskiego", na którym będziemy odkrywać kolejne miejsca w powiecie krakowskim, które warto odwiedzić. Zapraszamy szczególnie mieszkańców gmin powiatu krakowskiego - do odkrywania potencjału turystyczno-przyrodniczego miejsc, w których żyjecie.
Na kolejny spacer zabieramy Was do Doliny Będkowskiej. To jeden z klejnotów Jury, a atrakcji przyrodniczych i krajobrazowych jest tu aż nadto. Dość powiedzieć, że znajduje się tu największa skała na Jurze (Sokolica) i największy jurajski wodospad ("Szum"). Skały oraz płynący dnem doliny potok będą towarzyszyć nam przez cały nasz spacer. Nie zabraknie też leśnych fragmentów, gdzie będziemy mogli przyjrzeć się, jak drzewa znajdują sobie miejsce do życia na stromych zboczach skalistych wąwozów.
Ta trasa jest rekreacyjna i dostępna dla wszystkich. Większość trasy jest utwardzona.
Miejsce zbiórki: parking pod cmentarzem w Będkowicach: https://maps.app.goo.gl/5UtZXwnRYSDmWoxX9, obok przystanek Będkowice Cmentarz
Termin: niedziela, 8 września, godz. 10:30
Spacer potrwa 2-3 godziny.
Waszym przewodnikiem na spacerze będzie Kuba Rozenbaum - absolwent Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, przewodnik beskidzki, miłośnik małopolskich krajobrazów.
Warunki uczestnictwa:
- Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczne są zapisy.
- Prosimy o pobranie biletu za pośrednictwem tego portalu.
- W razie braku wolnych miejsc, można poprzez kontakt e-mail: [email protected] zapisać się na listę rezerwową i/lub zarezerwować miejsce na kolejny spacer z realizowanego cyklu.
- Uczestnicy niepełnoletni mogą wziąć udział w spacerze wyłącznie pod opieką osób dorosłych.
- Psy są mile widziane, na smyczy.
Uwaga: Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Miejsca są limitowane, więc nie zwlekaj - zapisz się już dziś!
Spacer jest organizowany w ramach zadania pn. "Dzikie ostoje powiatu krakowskiego" przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego.
__________________________
Dodatkowe informacje:
Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności Fundacji, pod adresem: https://przyrodnicze.org/polityka-prywatnosci/
Zapis na wydarzenie jest jednoznaczny z akceptacją warunków przetwarzania danych osobowych dostępnych w dokumencie.
Zapis na wydarzenie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie wizerunku osobowego. Podczas spaceru będziemy tworzyć dokumentację fotograficzną, którą później wykorzystamy do promocji projektu na portalach społecznościowych, stronie www. Fundacji oraz w archiwum projektu. Jeśli ktoś chciałby brać udział w spacerze, ale nie zgadza się na publikację swojego wizerunku - prosimy o wcześniejszą informację.
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z koordynatorką projektu pod adresem e-mail: [email protected]