POZNAJ DUNIĘ I KARUSIĘ

location icon
Konsulat Kultury | Gdyńskie Centrum Kultury Jana z Kolna 25, Gdynia
calendar icon
Od 11 cze 11:00 do 11 cze 12:00
ticket icon
Od 0,00 zł

POZNAJ DUNIĘ I KARUSIĘ

Spotkanie literackie Dunia i Karusia.Wiek uczestników: 6 - 8 lat.

W trakcie spotkania przedstawimy dwie książki dla dzieci, których bohaterkami są dziewczynki - Dunia i Karusia. Przeczytamy fragmenty z książek: "Moje szczęśliwe życie" tekst: Rose Lagercrantz, il. Eva Eriksson oraz "Piaskowy Wilk" tekst: Åsa Lind, il. Kristina Digman. Oprócz czytania w formie performatywnej, zachęcimy dzieci do rozmowy o szczęściu, przyjaźni, relacjach z rówieśnikami oraz o przełamywaniu stereotypów. Przybliżymy dzieciom świat prawdziwych wilków. Na koniec spotkania rozwiążemy tematyczny rebus.

Prowadzący:

Wydawnictwo Zakamarki wydaje książki dla dzieci najlepszych szwedzkich autorów i ilustratorów. Szwedzka literatura dla dzieci charakteryzuje się niezwykłą umiejętnością przyjmowania dziecięcej perspektywy. Kamyk Studio to trójmiejska grupa artystyczna, która od wielu lat współpracuje z Wydawnictwem Zakamarki w zakresie promocji książek i popularyzacji czytelnictwa.

__________

O NORDIC TALKING FESTIVAL

Tematem przewodnim szóstej edycji jest "Kobieta" w kontekście historycznym i współczesnym. Wystąpienia zaproszonych gości zostaną ujęte w blokach tematycznych: Kobieta w sztuce, Kobieta w historii i folklorze, Kobieta w społeczeństwie, Kobieta w nauce i literaturze. Chcieliśmy w ten sposób pokazać szeroki wymiar wybranego przez nas tematu, a także zachęcić do wymiany doświadczeń w tym zakresie i poszukać wątków wspólnych.

Oprócz spotkań, wykładów i dyskusji odbędą się warsztaty językowe z języka duńskiego, norweskiego i szwedzkiego, spotkania dla dzieci (poranek w sobotę i niedzielę), a także koncerty: piątek - Chór 441 "Song of the North" i w sobotę Lena Majewska z Janem Kłoczko "Humankind".

SPRAWDŹ PROGRAM FESTIWALU

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny - zachęcamy jednak do rezerwacja darmowych wejściówek na poszczególne wydarzenia w celu zagwarantowania sobie miejsca.

___________

Organizatorzy i partnerzy

Głównym organizatorem Festiwalu jest Fundacja LuxSfera, a Partnerem Głównym - Miasto Gdynia.

Współorganizatorzy i partnerzy wydarzenia: Konsulat Kultury | Gdyńskie Centrum Kultury, Trolltunga - szkoła języka norweskiego, Dalarna - szkoła języka szwedzkiego, Uniwersytet WSB Merito Gdynia i Centrum Badań Nordystycznych i Staroangielskich przy Uniwersytecie Śląskim.

Patroni medialni: Moja Norwegia, Dzieje się, Ice Story, KulTur, Razem Norge, Lady Business Club, Prestiż Magazyn Trójmiejski, Muzeum Herstorii Sztuki, Nordic Focus Festival, Polki na obczyźnie, Why Story, Zawsze Pomorze, Zew Północy, Zupełnie Inny Świat, Kolektyw Tłumaczy Literatury Fińskiej KIRJA, Iceland news Polska.

Patroni honorowi: Prezydent Miasta Gdyni, Ambasada Królestwa Norwegii, Ambasada Królestwa Danii, Ambasada Finlandii, Ambasada Islandii, Konsulat Honorowy Szwecji, Polsko-Szwedzka Izba Handlowa, Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  bezpłatne wejście
już niedostępne -