Żywiczny druk 3D - sesja mejkerska

location icon
Centrum Kreatywności Targowa Targowa 56, Warszawa
calendar icon
Od 11 cze 11:30 do 11 cze 13:10

Uwaga! Ten warsztat jest częścią wydarzenia "Mejker - ogólnopolskie spotkanie mejkerów". Jeśli chcesz wziąć udział w warsztacie, musisz również zarejestrować się na całe wydarzenie: https://forms.gle/f5LbpM74L8LLY5Hn6 Osoby niezarejestrowane będą wykreślone z listy warsztatowej. 

Opis:

Stereolitografia (czyli druk żywiczny) to technologia w końcu będąca w zasięgu domowych użytkowników. Umożliwia uzyskanie modeli o bardzo skomplikowanych kształtach i bardzo gładkiej powierzchni. Jest idealna wszędzie tam, gdzie liczy się wizualna jakość wydruku - dlatego doceniają ją jubilerzy, artyści, dentyści, jak również hobbyści tworzący figurki sf / fantasy i gadżety.

W trakcie naszych zajęć postaramy się rozwiać kilka mitów które narosły wokół tej metody i podzielimy się praktycznymi wskazówkami umożliwiającymi szybkie zaczęcie pracy.

Pokażemy jak ustawić modele, wygenerować podpory w programie Chitubox i oczyścić gotowe wydruki. Po tych zajęciach sterolitografia przestanie być wyzwaniem - przekonasz się jakie to proste, jeśli rozumiesz podstawy. Podczas warsztatów wykorzystamy drukarki Elegoo i Phrozen.

Przemek Jeske - pasjonat nowych technologii i metod szybkiego prototypowania, zwłaszcza druku 3d i odlewnictwa w żywicach PU. W latach 2008-2018 współtwórca pracowni zajmującej się tworzeniem modeli do gier planszowych i bitewnych. Wykładowca podstaw projektowania CAD w programie Rhinoceros na kursie złotniczo-jubilerskim w ZS nr. 31 im. J. Kilińskiego. Technik cnc na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Community host warszawskiego FabLab-u.

W wolnych chwilach konsumuje niezdrową wręcz ilość fantastyki i programuje w Pythonie.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet normalny
już niedostępne -