Biznes i Przedsiędsiębiorczość Prawo i Podatki Rozwój osobisty Dieta, Odżywianie i Degustacje

Dotacje dla firm na Śląsku z UE w 2023 - Jak przygotować się do aplikowania?

location icon
RIG w Katowicach ul. Opolska 15, Katowice
calendar icon
Od 11 maj 10:00 do 11 maj 14:00

Termin wydarzenia: 11.05.2023r., w godz.: 10:00-14:00

Miejsce: aula multimedialna RIG w Katowicach, ul. Opolska 15

Konferencja skierowana jest do osób zarządzających w podmiotach gospodarczych MŚP oraz dużych firm z branży produkcyjnej oraz usługowej planujących nowe inwestycje. Główne tematy, które będą poruszane to działania dotacyjne z Unii Europejskiej 2021-2027 dla firm na Śląsku oraz zasady uzyskania pomocy publicznej w ramach planowanej nowej inwestycji.

Podczas wydarzenia omówione zostaną konkretne warunki i kryteria, które muszą spełnić podmioty aby z sukcesem móc aplikować w programach dotacyjnych w obecnej perspektywie.

Głównym celem spotkania będzie merytoryczne przedstawienie założeń programów w których istnieje realna możliwość sfinansowania następujących inwestycji:

  • zakupu środków trwałych - maszyn i urządzeń
  • budowy zakładu
  • instalacji OZE
  • nabycia systemów informatycznych
  • realizacji projektów badawczo-rozwojowych
  • działań eksportowych

Omówione zostaną m.in. programy:

  • Działanie Makroinwestycje dla firm na Śląsku z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji - nabór rusza już w maju 2023r. działanie zapewnia szeroki wachlarz kosztów i możliwości dla firm
  • Fundusze Regionalne dla Śląska
  • Fundusze Krajowe - Ścieżka SMART, Kredyt Technologiczny, Działania eksportowe

Ponadto podczas konferencji przedstawione będą możliwości oraz warunki uzyskania decyzji o wsparciu w Polskiej Strefie Inwestycji - zwolnienie z podatku CIT/PIT w związku z realizacją nowej inwestycji jako pomoc publiczna.

Polska Strefa Inwestycji to instrument, dzięki któremu można uzyskać ulgę podatkową do 50% kosztów realizacji nowej inwestycji. Można z niego skorzystać na terenie całej Polski, niezależnie od wielkości firmy i lokalizacji inwestycji.

Po części merytorycznej przewidziany jest panel pytań oraz indywidualne konsultacje.

Konferencję poprowadzą prelegenci:

Katarzyna Koćwin

Radca prawny od 2006 roku, studia ukończone na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Zdobyte przez lata doświadczenie zawodowe pozwoliło jej na założenie w 2010 roku własnej kancelarii Argo Navi gdzie poza świadczeniem typowych usług prawnych i podatkowych, mających na celu ochronę interesów podmiotów gospodarczych, reprezentowanie stron w postępowaniach przed sądami, czy organami administracyjnymi, realizowane są specjalistyczne usługi wprowadzania firm do Polskiej Strefy Inwestycji czy doradztwo w zakresie ochrony danych osobowych oraz procedury w ramach posykiwania środków unijnych i postępowań przetargowych. Jako wspólnik Argo Navi Dotacje i Eksport S.C. prowadzi otwarte i zamknięte szkolenia m. in. z zakresu prawa handlowego, cywilnego, pracy czy ochrony danych osobowych. [email protected]

Paweł Koćwin

Założyciel firmy Argo Navi od ponad 15 lat specjalizującej się w doradztwie biznesowym dla firm MŚP, głównie w pozyskiwaniu dotacji inwestycyjnych oraz B+R, wprowadzaniu firm do Polskiej Strefy Inwestycji. Specjalista w zakresie prowadzenia doradztwa i szkoleń dla podmiotów gospodarczych i ich pracowników. Główny obszar zainteresowań to analiza możliwości rozwoju firm poprzez wsparcie w pozyskaniu dotacji w przedsiębiorstwach oraz opracowywanie strategii rozwoju firm. Specjalista w obszarze analizy i doradztwa w opracowaniu strategii wejścia na rynki zagraniczne w podmiotach gospodarczych i ich realizacji, szkoleń z zakresu rozwoju startupów. Absolwent Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej oraz Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, ukończone studia podyplomowe w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku Akademia Trenerów Biznesu. Wspólnik w kancelarii Argo Navi K. Koćwin Sp. K. oraz Argo Navi Dotacje i Eksport S.C. [email protected]

Argo Navi to firma doradcza jak również kancelaria prawna powstała na Śląsku, specjalizuje się od ponad 15 lat w przygotowaniu i opracowywaniu dokumentacji dla dotacji ich rozliczaniu głównie w ramach działań inwestycyjnych oraz B+R. Oferowane usługi doradcze obejmują m.in.: przygotowanie dotacji, opracowywanie map drogowych cyfryzacji dla Przemysłu 4.0, modelów biznesowych związanych z ekspansją na rynki zagraniczne oraz świadczenie doradztwa prawnego. Mając wieloletnie doświadczenie w aplikowaniu o środki unijne, Argo Navi zajmuje się doradztwem w zakresie kompleksowego pozyskiwania Funduszy Europejskich. Dla swoich klientów - małych, średnich i dużych podmiotów gospodarczych planujących inwestycje przeprowadza analizę możliwości optymalizacji kosztów poprzez pozyskanie dotacji jak również uzyskanie decyzji o wsparciu nowej inwestycji. Kancelaria prawna Argo Navi oprócz świadczenia standardowej obsługi prawnej firm, doradza podmiotom gospodarczym w całym procesie przygotowania się do uzyskania decyzji o wsparciu i rozpoczęcia działalności w Polskiej Strefie Inwestycji głównie w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firma posiada certyfikat usług doradczo- szkoleniowych SUS 2.O Dekra Certyfication.

www.argonavi.pl

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

Wydarzenie skierowane jest do firm produkcyjnych. Prosimy o delegowanie maksymalnie dwóch osób reprezentujących firmę.

REJESTRACJA ONLINE NA WYDARZENIE

Zapraszamy!

Kontakt organizacyjny:
Zespół ds. edukacji, doradztwa i projektów
[email protected]
tel.: 32/ 351 11 86

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bezpłatna wejściówka
już niedostępne -