🎶Dobre Dźwięki - warsztaty umuzykalniające
Serdecznie zapraszamy na sobotnie muzykowanie!
Zajęcia umuzykalniające pozwalają dzieciom rozwijać naturalną potrzebę ruchu i zabawy w połączeniu z dźwiękiem, muzyką i rytmem. Nasze spotkania bazują na grach i zabawach muzycznych, podczas których wykorzystujemy instrumenty, piosenki i zabawy ruchowe.
Warsztaty wspomagają kształtowanie słuchu, poczucia rytmu i wrażliwości na muzykę. Maluchy poznają nowe piosenki, grają na różnych instrumentach, ćwiczą wymawianie poszczególnych sylab, a także rozwijają motorykę małą i dużą. Wiele struktur wykonujemy w parach z rodzicami, co wzmacnia więź z dzieckiem i daje nowe pomysły na wspólną naukę i aktywne spędzanie czasu. Na zajęcia zapraszamy dzieci od 1,5 r. życia. Nawet jeśli nie uczestniczą aktywnie w zabawach, będąc w kontakcie z muzyką kształtują słuch, poczucie rytmu i umiejętności społeczne.
Podczas zajęć dzieci:
🎶 śpiewają i grają znane piosenki;
🎶 poznają nowe utwory;
🎶 tańczą;
🎶 poznają zabawy muzyczno-ruchowe;
🎶 grają na instrumentach (ukulele, instrumentarium Orffa, instrumenty perkusyjne, bum bum rurki i więcej).
Łukasz Rzepecki - absolwent iberystyki i muzykoterapii na UMCS, nauczyciel, gitarzysta, autor tekstów i producent. Założyciel pierwszej lubelskiej szkoły gry na ukulele - UkuPuku. Pomysłodawca i współautor muzycznego wydawnictwa dziecięcego (UkuPuku & Dobre Dźwięki). Autor i organizator muzycznych i muzykoterapeutycznych warsztatów dla wszystkich grup wiekowych.
🔵Wstęp:
BEZPŁATNY, zapisy obowiązkowe.
🔵Dla kogo?
11:00-11.30: 1,5-3 lat (wraz z rodzicem/opiekunem)
12:00-12:45: 4-6 lat (wraz z rodzicem/opiekunem)
🔵Miejsce:
MAL Szerokie Możliwości, ul. Nałęczowska 175, Lublin
Pamiętaj: jeśli nie możesz przyjść- odwołaj i zwolnij miejsce innym chętnym.
--------
Przestrzeń powstała w ramach projektu "Miejsce Aktywności Lokalnej w dzielnicy Szerokie", finansowanego ze środków Miasta Lublin.
MAL-em Szerokie opiekuje się Fundacja Teatrikon.
MAL to przestrzeń zlokalizowana w dzielnicy Szerokie w Lublinie. Jest to miejsce sprzyjające tworzeniu i umacnianiu społeczności lokalnej, wspierające budowanie więzi sąsiedzkich i realizację oddolnych inicjatywy mieszkańców i mieszkanek. Każdy, kto ma pomysł na własne
działanie społeczne lub kulturalne, może je zrealizować w MAL-u. Regularnie odbywają się tutaj warsztaty, spotkania, wystawy i koncerty. To tzw. trzecie miejsce — przestrzeń, w której można spędzać czas wolny, spotykać się z przyjaciółmi i odpoczywać. W MAL-u tętni życie lokalnej społeczności, rodzą się nowe pomysły i nawiązują relacje.