Nauka i Edukacja Kultura i Sztuka Polityka i Gospodarka

CZERWCOWA PREMIERA PISMA

location icon
Teatr Studio Plac Defilad 1, Warszawa
calendar icon
Od 5 cze 18:00 do 5 cze 21:00
ticket icon
Od 0,00 zł

JAK I PO CO CZYTAĆ SZTUKĘ WSPÓŁCZESNĄ?


5 czerwca (poniedziałek), godz. 18.00
STUDIO teatrgaleria, Plac Defilad 1, Warszawa

Redakcja miesięcznika "Pismo. Magazyn Opinii" zaprasza na wydarzenie z cyklu Premiera Pisma.


O czym będziemy rozmawiać?

Sztuka współczesna wielu przeraża i onieśmiela. Od kiedy fotografia wyręczyła sztuki plastyczne w zadaniu wiernego odzwierciedlania rzeczywistości, wielu artystów i artystek zaczęło wędrować ku mniej oczywistym formom wypowiedzi. Odczytywanie tych nowych języków nie różni się zbytnio od nauki języka obcego - wymaga praktyki, chęci poznania kontekstu, otwarcia się na to, by śledzić i poddawać refleksji sposoby, w jakie dany obiekt lub idea na nas oddziałuje. Niekiedy dopiero wtedy ujawnia się odpowiedź na pytanie, "dlaczego nie zrobiłby tego pięciolatek".

Jak zatem - i po co - uczyć się obcowania ze sztuką współczesną? Dlaczego bywa to kłopotliwe i jak z tego kłopotu wybrnąć? Czemu służy odkrywanie przemilczanych fragmentów historii sztuki? I w jakim stopniu może nam to pomóc lepiej zrozumieć teraźniejszość? O tym porozmawiamy podczas czerwcowej Premiery Pisma.


W dyskusji wezmą udział między innymi:

Józefina Bartyzel - strateżka komunikacji, od ponad 4 lat związana z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, wcześniej między innymi z Teatrem Polonia i Och-Teatrem czy Festiwalem Transatlantyk. Członkini zespołu All Inclusive Film Festival, wydarzenia łączącego kulturę i aktywne przeciwdziałanie wykluczeniom społecznym. Wolontariuszka Fundacji Ocalenie. Prywatnie zapalona pływaczka.

Aleksander Hudzik - redaktor naczelny "Mint Magazine". Dziennikarz kulturalny. Przez lata związany z redakcjami takich pism jak "Newsweek Polska", "Vogue Polska", "Notes na 6 Tygodni" "Forbes Women", "Dwutygodnik", "K Mag", "Przekrój", "Esquire" i "Aktivist".

Maja Michalak - historyczka sztuki, od 14 lat zakochana w sztuce, a od 8 lat edukuje w tym zakresie. Założycielka firmy "Poza Ramami", twórczyni autorskich szkoleń i warsztatów o sztuce. Na co dzień współpracuje z największymi instytucjami muzealnymi w Polsce. Ambasadorka Stowarzyszenia Przyjaciele Muzeum Narodowego w Warszawie. Prowadząca podcast "Sztuka Poza Ramami", w którym rozmawia z najważniejszymi ludźmi ze świata sztuki. W social mediach tworzy społeczność osób zaangażowanych w poznawanie kultury. Na profilu @pozaramami zaraża pasją do sztuki ponad 40 tysięcy osób.


Debatę poprowadzi Zuzanna Kowalczyk, redaktorka prowadząca w "Piśmie", dziennikarka, kulturoznawczyni, autorka esejów i podcastów.


Po dyskusji zapraszamy do rozmów w kuluarach przy winie.Przed wydarzeniem odbędzie się rejestracja. Nie musisz mieć ze sobą wydrukowanego biletu, ale ważne, byśmy mogli Cię zidentyfikować. Prosimy o obecność na 15 minut przed rozpoczęciem spotkania. Osobom spóźnionym nie będziemy mogli zagwarantować udziału w Premierze. 

Rejestrując się, akceptujesz regulamin wydarzenia, który dostępny jest TUTAJ.
Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią, wzór zgody dla opiekuna prawnego znajdziesz TUTAJ.

Masz problem z rejestracją? Napisz do nas na adres [email protected]Premiera Pisma to cykl rozmów poświęconych przewodniemu tematowi wydania magazynu. Zapraszamy do debaty ekspertów i ekspertki z różnych światów i pokoleń.

Premierę Pisma wspiera kancelaria CMS.

Premierę Pisma gości STUDIO teatrgaleria. Napoje zapewnia Bar Studio.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  CZERWCOWA PREMIERA PISMA
Wyprzedane Brak wolnych miejsc