Kultura i Sztuka

3 dzień maratonu serialu "The Chosen" w Dobrym Miejscu

location icon
Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury Dewajtis 3 (wej.B), Warszawa
calendar icon
Od 8 sty 17:00 do 8 sty 17:00
ticket icon
Od 15,00 zł

Katolickie Centrum Kultury "Dobre Miejsce" pragnie zaprosić na 3-dniowy maraton serialu "The Chosen" (Sezon 1), który odbędzie się na Dewajtis 3 już w styczniu 2023 r. "The Chosen" to opowieść o najbardziej wpływowej osobie świata. Skupia się na relacjach Chrystusa z ludźmi z różnych warstw społecznych. Twórcy pokazują znane opowieści, ale w całkowicie nowej perspektywie.


O Filmie:

The Chosen - światowy hit, o którym miliony ludzi nie przestają mówić. Pierwszy wielosezonowy serial o życiu Jezusa oparty na prawdziwych historiach. Pokazuje Ewangelię oczami osób, które znały Go osobiście. Charyzmatyczny rybak walczący z długiem, piękna kobieta zmagająca się z demonami i utalentowany księgowy wykluczony ze społeczeństwa. Oni jako pierwsi spotykają Jezusa, który dokonując cudów, rozpoczyna swoją misję, aby zmienić świat. Jeszcze nie wiedzą, że to początek globalnej rewolucji, która rozpocznie nową erę w historii.


Scenariusz The Chosen tworzony jest przede wszystkim w oparciu o Pismo Święte, jednak reżyser dba także o to, by realizacja dzieła odbywała się w konsultacji z doświadczonymi specjalistami m. in z księdzem katolickim, żydowskim rabinem i protestanckim znawcą religii.


Warto także dodać, że praca nad serialem ma wymiar ekumeniczny. Ludzie zaangażowani w jego produkcję są reprezentantami różnych wyznań. Na przykład sam Dallas Jenkins jest ewangelikiem, natomiast wcielający się w rolę Jezusa Jonathan Roumie - katolikiem. Aktor wielokrotnie podkreśla, że siłę do odegrania tak ważnej misji w serialu, czerpie z Sakramentów Świętych, a szczególnie z Mszy Świętej.


Pokaz "The Chosen" sezon 1 w Dobrym Miejscu:

06.01.2023 - blok 1 (1,5h), odcinek 1,2,3

07.01.2023 - blok 2 (1,5h), odcinek 4,5

08.01.2023 - blok 3 (2,5h), odcinek 6,7,8 + odcinek pilotażowy "Pasterz"


"The Chosen" sezon 1

Data: 6,7,8.01.2023 r. - w każdy dzień start pokazu o godz.: 17:00.

Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet normalny / miejsca siedzące nienumerowane
już niedostępne 18,00 zł -
  Bilet ulgowy (emeryci, studenci, KDR, os. z niepełnosprawnością) / miejsca siedzące nienumerowane
już niedostępne 15,00 zł -