Kultura i Sztuka

"Baby Broker" na Forum Filmów Nie-Zwyczajnych

location icon
Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury Dewajtis 3 (wej.B), Warszawa
calendar icon
Od 19 lut 16:00 do 19 lut 16:00
ticket icon
Od 15,00 zł

Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce oraz Akademia Katolicka w Warszawie zapraszają na kolejny pokaz z cyklu kina dyskusyjnego "Forum Filmów Nie-Zwyczajnych". Spotkanie filmowe tradycyjnie poprowadzi o. dr Marek Kotyński CSsR, filmoznawca, teolog duchowości oraz wykładowca AKW. Zapraszamy serdecznie!

"Baby Broker" opowiada o niespodziewanej i wyjątkowej podróży grupy ludzi połączonych przez okno życia. Sang-hyun i Dong-soo potajemnie wykradają niemowlę z okna życia. Jednak matka dziecka - So-young - wraca po nie i cała trójka wyrusza w nieplanowaną podróż, aby znaleźć dla chłopca nowych rodziców.

W miarę rozwoju historii śledzimy proces tworzenia się bliskości między ludźmi, którzy sami w życiu wiele wycierpieli. Sang-hyun w sprytny sposób usprawiedliwia swój czyn jako wielkoduszne działanie w celu znalezienia dla dziecka nowej rodziny, która zapewni mu dobre wychowanie. Dong-soo sam dorastał w sierocińcu i doskonale rozumie ból bycia porzuconym. Jest jeszcze So-young, która zostawiła dziecko w oknie życia, ale wróciła po nie następnego dnia, żeby je odzyskać.

Spotkanie tych osób nie było planowane, jednak podczas wspólnej podróży wytwarza się między nimi bliska więź, kiedy przeżywają doświadczenia podobne do tych, które codziennie spotyka każda rodzina. W tym samym czasie dwie policjantki - detektyw Su-jin i detektyw Lee - podążają ich tropem, co jest źródłem dodatkowego napięcia w tej opowieści. Ostatecznie same przyłączają się do niecodziennej podróży. Ich wspólna historia rozpoczyna się w oknie życia, a dzięki ciepłemu i jednocześnie dogłębnemu spojrzeniu reżysera Hirokazu Kore-edy film staje się opowieścią, która przyniesie pocieszenie wszystkim narodzonym.

Reżyserem filmu jest Hirokazu Kore-eda, który zyskał uznanie międzynarodowej widowni dzięki filmom takim jak "Jak ojciec i syn", który zdobył Nagrodę Jury na 66. Festiwalu Filmowym w Cannes w 2013 roku, czy też "Złodziejaszki", który zdobył Złotą Palmę na 71. Festiwalu Filmowym w Cannes w 2018 roku. Kierując swoje spojrzenie na marginalizowanych i pozbawionych ochrony ludzi, reżyser powraca po trzyletniej przerwie z filmem "Baby Broker". Ta opowieść - przekraczająca bariery językowe i kulturowe, z pewnością poruszy serca widzów na całym świecie.

"Baby Broker" to film, w którym przyglądam się bezpośrednio życiu i wybieram postaci, które przemówią moim głosem. Ten film przypomina modlitwę lub żarliwą prośbę" - Hirokazu Kore-eda

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet normalny / miejsca siedzące nienumerowane
już niedostępne 18,00 zł -
  Bilet ulgowy (emeryci, studenci, KDR, os. z niepełnosprawnością) / miejsca siedzące nienumerowane
już niedostępne 15,00 zł -