Slam poetycki.
Slam poetycki - to bitwa poetycka.
Bitwa bezkrwawa, pojedynek na słowa, na wiersze. Używać można jedynie swoich autorskich wierszy/tekstów. Pojedynki toczy się w parach, których dobór ustala się w drodze losowania. Przebieg całej bitwy, pozostawia się zebranej publiczności. To właśnie widownia poprzez oddanie swojego głosu, wybiera slamerów i slamerki, jakich chce widzieć/słyszeć więcej. Osoba występująca nie może wszakże posiłkować się rekwizytem, jednakże może jak najbardziej używać tonu głosu, gestu, ruchu, słowa. Slam to igrzyska chwili, slam to bitwa na oczach widowni, slam to okazja do prezentacji swojej poezji i swojego tekstu. Slam to biesiada dookoła poezji.
Zasady: występ 3 min, prezentacja autorskiego tekstu. Występowanie w parach, ocena tekstu w rękach publiczności, okazja do szybkiego feedback-u, zapisy na: [email protected]
Proszę w treści maila podać pod jakim pseudonimem będziesz występował(a), można także zapisać się 15 min przez samym slamem.
Bilety przeznaczone są dla widowni slamu. Chętni do uczestnictwa w bitwie zapisują się mailowo (pod adresem [email protected]) i nie muszą pobierać biletu z Evenea.
Prowadzenie:
Marina Dombrowska - Pochodzi z Torunia. Od 2014 roku mieszkanka Gdańska. Z wykształcenia jest pedagogiem resocjalizacyjnym. Przez pięć lat pracowała z osobami w kryzysie bezdomności ulicznej jako streetworkerka w Towarzystwie Pomocy im. Św. Brata Alberta w kole gdańskim. Chętnie angażuje się w działania innowacyjne i związane z nawiązywaniem relacji, budowaniem zaufania społeczności lokalnej, aktywizacji społeczności, oddawania jej sprawczości. W 2015 roku wraz z Justyną Aksinowicz powołała i prowadziła oddolną inicjatywę "Slam bez kasy", mającą na celu popularyzowanie poezji (w formule Slamu Poetyckiego czyli bitwy poetyckiej, w której jury stanowi zebrana publiczność), a także umożliwienie spotkania i poznawania się ludzi z różnych środowisk, w różnym wieku, z różnym poetyckim doświadczeniem.
Uczestniczka i entuzjastka slamów poetyckich. Szczególnie improwizacji slamowej. Wielokrotnie wygrywała slamy poetyckie na terenie całego kraju, m.in w trakce Festiwalu Europejski Poeta Wolności (2020). Kilkukrotna laureatka konkursu "Błyskawiczny konkurs literacki A4 (2020, 2021,2022)".
Prowadzi warsztaty kreatywnego pisania dla: młodzieży i dorosłych i seniorów. Wprowadziła autorską metodę pisania listów odręcznych z osobami ze szczególnymi potrzebami, jako narzędzie socjoterapeutyczne i metodę couchingową.
W swojej twórczości poetyckiej lubi łączyć formę z treścią. Eksperymentuje. Bliska jest jej twórczość Brunona Zwarry, a także Liberatura (Liberatura - gatunek literacki, w którym treść i forma książki (łac. liber) tworzą nierozerwalną całość). W 2019 roku otrzymała Stypendium Marszałka dla Twórców Kultury, w ramach którego zrealizowała swój projekt: ,,Ubrania do czytania, do dotykania". W 2024 roku otrzymała Stypendium Kulturalne Miasta Gdańsk w ramach, którego pracowała nad tomem poetyckim " Brudne wiersze z ulicy" (w formie jedynego egzemplarza) zbierając odręcznie zapisane kartki, znalezione na ulicy, do których napisała wiersze. Oddając tym samym swoją uwagę i wiarę w tzw. śmieci, w których, jak twierdzi mieści się historia ludzka, warta zatrzymania i podążania za nią. Interesuje się miastem jako ,,galerią sztuki codzienności i autentyczności". Poprzez swoją codzienną pracę z osobami w kryzysie bezdomności ulicznej, w sposób częsty i wnikliwy miała okazję przyglądać się miastu, jego zakamarkom, streetArt, dokumentotowała jego codzienne życie od podszewki, co dokumentuje na swoim fb pod #miastojestpelnesymboli próbując oddać prawdziwe brzmienie ulicy, miasta.
*
Slam jest jednym z punktów festiwalu zdrowia kobiet Babki w Kurorcie, który odbywa się w Sopocie w dniach 28 lutego-2 marca 2025 roku.
Pełen harmonogram festiwalu dostępny tutaj: https://babkiwkurorcie.com/
Zapraszamy na naszą stronę https://masterki.pl/ oraz media społecznościowe, gdzie dzielimy się wiedzą i wspieramy kobiety w rozwoju: https://www.instagram.com/masterki.pl/
Organizatorzy: Masterki Cyklu oraz Miasto Sopot
Festiwal Babki w Kurorcie jest częścią Marca Sopocianek
Nasi partnerzy to:
Miasto Sopot; Teatr Atelier; BART; Goyki 3 Art Inkubator; Aura Herbals; Novique; Grano Hotels; Feminum; Hotel Sopot, Centrum Seksuologii, Psychoterapii i Psychosomatyki w Sopocie, Villa Testa