Kobiece dylematy na rynku pracy. Debata.
Współczesne kobiety na rynku pracy mierzą się z wieloma wyzwaniami - od wypalenia zawodowego, przez presję związaną z decyzją o rezygnacji z kariery, po mobbing i niedostosowanie warunków pracy do biologicznych potrzeb. Podczas debaty przyjrzymy się kluczowym problemom i zastanowimy, jak możemy kształtować środowisko pracy bardziej przyjazne kobietom.
Poruszymy temat wypalenia zawodowego - jak rozpoznać pierwsze symptomy i jak przeciwdziałać utracie satysfakcji z pracy. Omówimy również decyzję o niepracowaniu - czy kobieta, która wybiera dom i rodzinę zamiast kariery, nadal spotyka się z oceną społeczną?
Nie zabraknie wątku warunków pracy przez pryzmat cyklu miesiączkowego - jak zmieniające się potrzeby w różnych fazach cyklu wpływają na efektywność, koncentrację i samopoczucie. Ważnym punktem dyskusji będzie też mobbing - jak go rozpoznać i jak radzić sobie z toksycznym środowiskiem, w którym kobiety często stają się ofiarami.
Naszym celem jest znalezienie równowagi i wskazanie rozwiązań, które mogą sprawić, że rynek pracy stanie się bardziej inkluzywny i dostosowany do realnych potrzeb kobiet.
Dyskusję, w której udział wezmą Angelika Zimny, Maciej Błaszak i Martyna Stolińska poprowadzi Joanna Cichocka-Gula.
Joanna Cichocka-Gula
Jest absolwentką Wydziału Radia i Telewizji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Po studiach pracowała w Studio Filmowym im. Karola Irzykowskiego. W latach 1988-2010 była dziennikarką TVP Gdańsk. Reżyserowała filmy dokumentalne o sztuce, była redaktorem odpowiedzialnym za produkcję spektakli Teatru TV. Pełniła funkcję szefa Redakcji Kulturalnej i Teatru Tv. Odbyła staże w telewizji Arte oraz innych francuskojęzycznych stacjach telewizyjnych oraz telewizji BBC. Od 2010 do 2019 roku pełniła funkcję v-ce Prezydentki Sopotu odpowiedzialnej za kulturę, edukację i pomoc społeczną. Od listopada 2019 roku jest dyrektorką sopockiej instytucji kultury Goyki 3 Art Inkubatora.
Angelika Zimny
Angelika Zimny to ekspertka w dziedzinie autentycznego przywództwa i rozwoju zespołów. W swojej pracy łączy analityczne narzędzia, takie jak badanie Gallupa, z głęboką intuicją i wieloletnim doświadczeniem, pomagając ludziom odkrywać swój prawdziwy potencjał i budować świadomą ścieżkę rozwoju. Wierzy, że rozwój nie polega na wyścigu ani realizowaniu cudzych oczekiwań, ale na świadomym budowaniu swojej drogi - w zgodzie z wartościami i naturalnymi talentami. Pomaga liderom i zespołom dostrzegać ukryte możliwości, przekształcać wyzwania w siłę i działać w sposób, który daje satysfakcję i autentyczne zaangażowanie.
Jej warsztaty to nie tylko teoria - to przestrzeń do refleksji, głębokich rozmów i praktycznych narzędzi, które pomagają wprowadzać zmiany tu i teraz.
Martyna Stolińska
People Managerka, od ponad 10 lat zawodowa pasjonatka HR. Mentorka, wykładowczyni, trenerka szkoleniowa, doradczyni zawodowa, konsultantka kryzysowai facilitatorka job craftingu. Doświadczenie zawodowe zdobywała w międzynarodowych organizacjach takich jak: Leroy Merlin, Thai Union (King Oscar), Hiab i obecnie w DNV. W codziennej pracy kieruje się swoimi mocnymi stronami i talentami Gallupa: Zbieranie, Uczenie się, Aktywator, Bliskość i Poważanie.
Maciej Błaszak
Kognitywista, biolog, doktor habilitowany nauk humanistycznych, pracownik naukowy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Stypendysta Uniwersytetu w Kilonii (Niemcy), Uniwersytetu w Edynburgu (Szkocja) i Uniwersytetu Berkeley (USA). Zainteresowania badawcze dotyczą epigenezy umysłu, czyli możliwości kształtowania mózgu człowieka pod wpływem bodźców środowiskowych. Zajmuje się psychologią uniwersalnego projektowania (universal design), neurodydaktyką i problematyką brainfitness.
Autor trzech monografii naukowych i kilkudziesięciu artykułów. Prowadzi działalność szkoleniowo-doradczą.
*
Wykład jest jednym z punktów festiwalu zdrowia kobiet Babki w Kurorcie, który odbywa się w Sopocie w dniach 28 lutego-2 marca 2025 roku.
Pełen harmonogram festiwalu dostępny tutaj: https://babkiwkurorcie.com/
Zapraszamy na naszą stronę https://masterki.pl/ oraz media społecznościowe, gdzie dzielimy się wiedzą i wspieramy kobiety w rozwoju: https://www.instagram.com/masterki.pl/
Organizatorzy: Masterki Cyklu oraz Miasto Sopot
Festiwal Babki w Kurorcie jest częścią Marca Sopocianek
Nasi partnerzy to:
Miasto Sopot; Teatr Atelier; BART; Goyki 3 Art Inkubator; Aura Herbals; Novique; Grano Hotels; Feminum; Hotel Sopot, Centrum Seksuologii, Psychoterapii i Psychosomatyki w Sopocie, Villa Testa.