Kanony urody - opresyjne czy nieistotne? Debata.

location icon
Teatr Atelier Aleja Franciszka Mamuszki 2, Sopot
calendar icon
Od 2 mar 14:30 do 2 mar 15:30
ticket icon
Od 0,00 zł

Czy kanony piękna wciąż mają nad nami władzę, czy może zaczynamy się od nich uwalniać? Współczesna kultura jednocześnie promuje różnorodność i nadal narzuca nierealistyczne standardy. Czy ideały piękna to tylko wymysł mediów, czy głęboko zakorzeniona potrzeba społeczna? Jak wygląd wpływa na nasze życie, pewność siebie i relacje?

Podczas tej debaty zastanowimy się, jak zmieniają się standardy urody i czy da się je całkowicie zignorować. Porozmawiamy o wpływie kanonów piękna na naszą samoocenę, codzienne wybory i relacje z innymi. Czy presja wyglądu dotyczy wszystkich, czy tylko niektórych grup? Czy dbanie o wygląd to osobista decyzja, czy społeczne oczekiwanie? Jak znaleźć własną definicję piękna i nie dać się wciągnąć w pułapkę nierealnych standardów?

To rozmowa o wolności, presji i tym, jak odnaleźć w tym wszystkim siebie - poprowadzi ją Paulina Reiter, a uczestniczyć będą: Izabela Toporska-Łukaszuk, Veronika Małkowska, Aleksandra Dejewska-Wysogrock, Joanna Keszka.


Paulina Reiter - Redaktorka i autorka "Wysokich Obcasów", gdzie zajmuje się prawami kobiet, przeprowadza rozmowy z kobietami, pisze o kulturze. Współautorka, wraz z Alicją Długołęcką, dwóch książek o seksualności kobiet. Autorka książki "Samotne oceany", biografii Krystyny Chojnowskiej-Liskiewicz.

Joanna Keszka - Trenerka Relacji Intymnych, specjalistka w temacie seksualności, aktywistka i pisarka. Autorka poradników i książek o seksie "Grzeczna to już byłam", "Potęga Zabawnego Seksu". Pisze na temat seksu na portalu www.Barbarella.pl. Prowadzi w całej Polsce autorskie warsztaty i szkolenia z zaprzyjaźniania się z seksualnością. Razem z Magdą Mołek stworzyła serię podcastów "Rozważna i Erotyczna" i "Śmietanka Erotyczna". Autorka i prowadząca programu edukacyjnego dla dorosłych "Szkoła Seksu Joanny Keszka" w programie Planete +. Komentuje w mediach tematy związane z seksem i społeczeństwiem. Prowadzi butik on - line z zdrowymi i praktycznymi gadżetami erotycznymi www.LoveStore.Barbarella.pl . Zachęca kobiety i mężczyzn, żebyśmy odmawiali wstydzenia się i przepraszania za to, że mamy ochotę w życiu i w seksie na więcej niż serwują nam pod płaszczykiem dobrych rad zawzięci strażnicy własnych lęków i cudzych moralności.

Veronika Małkowska (Szwejk) - fotografka, producentka sesji zdjęciowych, autorka książek i właścicielka agencji marketingowej VERONIKA SHOOTS productions. Jako fotografka tworzy dla marek takich jak UNIQLO, RESERVED, ESTOIQ, a jej prace pojawiły się na okładkach takich magazynów jak Wysokie Obcasy i były publikowane m.in w ELLE. Fotografia Veroniki to autentyczność - od lat dba o to, by każda sesja uchwyciła prawdziwe piękno kobiety przed jej obiektywem. Jej misją jest sprawienie, by ludzie czuli się pewni siebie i piękni, bez potrzeby edycji i mocnego retuszu - dlatego także stworzyła międzynarodowy projekt Kto powiedział, że nie wolno? - sesję, która pokazuje, że kobiety 50+ / +60 mogą wyglądać świetnie oraz atrakcyjnie bez retuszu. Jest jedyną Polką w jury Szwedzkiego Next Golden Model, w konkursie na Top Modelkę +50 bez botoksu oraz operacji plastycznych, co pokazuje, że docenia jej działalność nie tylko Polska publiczność. Instagram: @veronika_shoots

Aleksandra Dejewska-Wysogrocka - Psycholożka, dietetyczka i terapeutka zaburzeń odżywiania, założycielka Dejewska Clinic - pierwszej w Polsce kliniki łączącej terapię z nowoczesnymi technologiami. Przez 10 lat zmagała się z anoreksją bulimiczną i bulimią, dzięki czemu doskonale rozumie wyzwania, przed którymi stają osoby cierpiące na zaburzenia odżywiania. Właśnie to doświadczenie zainspirowało ją do stworzenia miejsca, które oferuje kompleksową pomoc - zarówno pacjentom, jak i ich rodzinom. Klinika, którą prowadzi, to nie tylko centrum terapeutyczne, ale także ośrodek badawczy, który analizuje skuteczność nowoczesnych metod leczenia. Wprowadzając do Polski innowacyjne nurty terapeutyczne oraz technologie, takie jak VR w terapii. Założycielka konsekwentnie dąży do podnoszenia standardów leczenia i wspierania pacjentów w odzyskaniu zdrowia oraz równowagi psychicznej.

Izabela Toporska-Łukaszuk - Specjalistka dermatologii, lekarka medycyny estetycznej. Skupia się w podkreślaniu naturalnego piękna i wydobywaniu unikalnego charakteru.Jest przepełniona pasją, zrozumieniem i ciepłem. Uwielbia obserwować zachodzące zmiany w Pacjentach, którzy z czasem otwierają się i zwiększają swoją pewność siebie. Zależy jej na estetyce z nastawieniem na indywidualne potrzeby Klientek. Prywatnie szczęśliwa Mama trójki dzieci, miłośniczka psów.

*

Debata jest jednym z punktów festiwalu zdrowia kobiet Babki w Kurorcie, który odbywa się w Sopocie w dniach 28 lutego-2 marca 2025 roku.

Pełen harmonogram festiwalu dostępny tutaj: https://babkiwkurorcie.com/

Zapraszamy na naszą stronę https://masterki.pl/ oraz media społecznościowe, gdzie dzielimy się wiedzą i wspieramy kobiety w rozwoju: https://www.instagram.com/masterki.pl/

Organizatorzy: Masterki Cyklu oraz Miasto Sopot

Festiwal Babki w Kurorcie jest częścią Marca Sopocianek

Nasi partnerzy to:

Miasto Sopot; Teatr Atelier; BART; Goyki 3 Art Inkubator; Aura Herbals; Novique; Grano Hotels; Feminum; Hotel Sopot, Centrum Seksuologii, Psychoterapii i Psychosomatyki w Sopocie, Villa Testa





Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet na debatę
już niedostępne -