Adventus - warsztat outdoor & experiential education #18

location icon
Leśne Zacisze Ul. Brzozowa 4a, 28-363, Oksa
calendar icon
Od 21 kwi 9:00 do 22 kwi 16:30

Serdecznie zapraszamy na 18tą (!) edycję, kultowych warsztatów pedagogiki przygody (outdoor & experiential education). Dołącz do ponad 250 absolwentów tego warsztatu i zacznij swoją przygodę z rozwojowymi działaniami plenerowymi!

Adventus to doświadczanie połączone z poznaniem kontekstu teoretycznego i praktycznego outdoor & experiential education, pedagogiki przygody. Dzięki temu:

 • Intensywnie zanurza w doświadczeniu, a więc szybko się uczysz.
 • Obserwujesz siebie i grupę w działaniu - więc od razu widzisz w jakich działaniach możesz wykorzystać prezentowane formy
 • Łączysz przyjemne z pożytecznym - rozwijasz siebie ucząc się nowych metod, masz czas na regenerację w przyrodzie, jesteś w grupie z ludźmi o podobnych zainteresowaniach, jest czas na wymianę doświadczeń, nawiązywanie relacji osobistych i zawodowych.

width=300

Ten warsztat jest dla Ciebie jeśli:

 • pracujesz, lub chcesz zacząć pracować z grupami
 • chcesz wyjść z programem poza sale warsztatowe
 • szukasz inspiracji
 • chcesz poznać inne osoby o podobnych zainteresowaniach
 • masz ochotę na spędzenie kilkunastu godzin w plenerze
 • dopiero zaczynasz lub chcesz zacząć działania w metodyce outdoor&experiential education

Gdzie?
Leśne Zacisze, Oksa (woj. świętokrzyskie) http://lesne-zacisze.pro/

Kiedy?

21-22.04.23 (piątek-sobota). Zaczynamy o godzinie 9:00, kończymy w o godzinie 16:30.

Dla kogo?

Zapraszamy nauczycieli, trenerów, animatorów, studentów oraz osoby zainteresowane outdoor/adventure/experiential education, pedagogiką przygody i pedagogiką przeżyć.

width=274

Minimalna liczebność grupy: 10 osób.


W programie
:

 • Doświadczenie pedagogiki przygody i pokrewnych nurtów na "własnej skórze"
 • Kilkanaście gier i ćwiczeń rozwojowych dla uczestników w różnym wieku
 • Gry i ćwiczenia na niskim parku linowym i w gumizeli
 • Teoretyczne podstawy pedagogiki przygody/experiential education
 • Metody aktywnego omawiania oraz podsumowywania ćwiczeń dla różnych grup wiekowych
 • Metody inspirowane edukacją przyrodniczą
 • Podsumowywanie ćwiczeń będące przyczynkiem do refleksji i rozwoju osobistego - jednym słowem, Ty też się czegoś o sobie dowiesz!

Adventus, w opinii uczestników, to wspaniała okazja do zainspirowania się, "naładowania baterii", własnego rozwoju przy okazji poznawania wielu metod i technik z nurtu pedagogiki przygody.

Jako uczestnik weźmiesz udział w szeregu aktywności plenerowych, aby później móc wspólnie podsumować zdobyte doświadczenia i przedyskutować możliwość adaptacji nowo zdobytej wiedzy do pracy z Twoją grupą.

Udział w warsztacie może być intensywnym doświadczeniem - dzięki temu szybko i bez nudy się uczysz!

Opłaty za wydarzenie*:

 • "non-profit" 770 zł (dla ngo, niekomercyjnych placówek edukacyjnych, niepracujących uczniów i studentów)
 • "mecenas - skowronek" early birds 820 (dla firm, jednostek komercyjnych oraz osób, które mogą wesprzeć działania fundacji przy wpłacie do 21.03)
 • "mecenas - sowa" lazy birds 880 zł lub więcej (dla firm, jednostek komercyjnych oraz osób, które mogą wesprzeć działania fundacji, przy wpłacie po 21.03)

Cena obejmuje: nocleg i wyżywienie, materiały teoretyczne w wersji elektronicznej, przekąski i napoje przez cały czas trwania warsztatu, zaświadczenie o udziale w warsztatach oraz całą garść doświadczeń i inspiracji.

Ubezpieczenie NNW uczestnicy wykupują we własnym zakresie.

Dodatkowy bonus: uczestnicy warsztatów otrzymają 15% zniżki na zakupy w naszym sklepie internetowym.

width=1000

Lokalizacja

Ośrodek Leśne Zacisze

To nowy ośrodek na terenie województwa świętokrzyskiego. Klimatyzowana sala warsztatowa zapewni nam komfort spędzanego w niej czasu. Zakwaterowanie w domkach z własną łazienką na terenie ośrodka. Zajęcia pelenerowe odbędą się na zielonym terenie ośrodka oraz w okolicznym lesie. (Śniegu w kwietniu się nie spodziewamy, zdjęcie wykonane przez nas zimą w czasie wizji lokalnej ośrodka :))

Jak się ubrać?

Ze względu na plenerowy charakter warsztatu prosimy o przybycie w wygodnym ubraniu w tym w długich spodniach oraz zamkniętych butach na twardszej podeszwie ze względu na planowaną grę na paku linowym. Zachęcamy do wzięcia ubrania wodoodpornego, czołówki, kubka termicznego.

Prowadzący:

Aga Leśny - trenerka i instruktorka niskich parków linowych od 2012 roku. Podstawowy kurs trenerski outdoor education ukończyła w Holandii, poziom zaawansowany w Rumunii. Pracuje jako trenerka z grupami z całej Polski oraz w Europie, również na poziomie train-the-trainers (kształcenie trenerskie). 

Dyplomowana pedagog i kulturoznawca. Popularyzatorka idei i metod Experiential Education w Polsce, założycielka Pracowni Nauki i Przygody. Przeprowadziła ponad 600h treningów metodą pedagogiki przygody, wykorzystując niski park linowy do pracy z dziećmi, dorosłymi (w tym z osobami z niepełnosprawnościami i w projektach socjoterapeutycznych).

Dariusz Kurcman - pracownik Stowarzyszenia Integracja i Rozwój z Kielc, doradca i kierownik merytoryczny w Kielecko - Ostrowieckim Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej. Od 2009 roku wspiera w rozwoju świętokrzyskie organizacje pozarządowe. Członek Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych, absolwent 21 Szkoły Trenerów sTOP (2019) i Szkoły Przywództwa w Fundacji Szkoła Liderów (2022). Trener linowy pracujący z wykorzystaniem niskich parków linowych.

Aleksandra Szydlik - Ola działa w fundacji od 2021. Kończy studia na Wydziale Pegagogicznym UW, gdzie specjalizuje się w edukacji dorosłych. Ukończyła międzynarodowy kurs trenerski outdoor education w 2022. Trenerka niskich parków linowych.

*Zwrot opłaty:

W przypadku rezygnacji z udziału, uczestnikowi przysługuje zwrot wpłaty w następującej wysokości (%wpłaty): - rezygnacja 30 dni przed: 100%; rezygnacja do 3 tyg przed: 50% ; rezygnacja do 2 tyg przed: 30%; późniejsza: brak zwrotu. Powyższa zasada została wprowadzona ze względu na ponoszone koszty związane z przygotowywaniem warsztatów w należytej jakości i z wyprzedzeniem. W przypadku odwołania warsztatu przez organizatorów obowiązuje pełen zwrot wnoszonej opłaty za warsztat.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
Dla członkiń i członków organizacji pozarządowych, niekomercyjnych placówek edukacyjnych, niepracujących uczniów i studentów Bilet "non-profit"

Dla członkiń i członków organizacji pozarządowych, niekomercyjnych placówek edukacyjnych, niepracujących uczniów i studentów

dostępnych: 1

już niedostępne 770,00 zł -
dla firm, jednostek komercyjnych, osób, które mogą wesprzeć działania fundacji Bilet "mecenas" lazy bird

dla firm, jednostek komercyjnych, osób, które mogą wesprzeć działania fundacji

dostępnych: 1

już niedostępne 880,00 zł -