Konferencja WOMEN CAN SEA 2024

location icon
Inkubator Starter, CKS Gdańsk Lęborska 3b, Gdańsk
calendar icon
Od 19 lis 14:30 do 19 lis 17:30
ticket icon
Od 0,00 zł

Women Can Sea projekt wspierający przedsiębiorczość i aktywizację kobiet w branży morskiej.

Przestrzeń stworzona dla kobiet związanych z branżą morską, dająca możliwość dzielenia się swoją pasją do wykonywanej pracy, wzajemnego inspirowania oraz wymiany wiedzy i doświadczenia.

Po roku działań pełnych inspiracji, przyszedł czas na.. Konferencję podsumowującą projekt Women Can Sea! Nie zabranie podsumowań, eksperckich wystąpień i pomysłów na dalsze działania 🚀


To wyjątkowa okazja do:

🤝 nawiązania wartościowych relacji,

📚 wymiany wiedzy i doświadczeń,

🌟 inspiracji w gronie kobiet związanych z sektorem gospodarki morskiej oraz miłośniczek wiatru i wody. 


AGENDA:

14.30-14.40 - OTWARCIE

14.40-15.00 - podsumowanie projektu Women Can Sea

15.00-15.30 - prelekcja - "Wizja Przyszłości Branży Morskiej z Większą Reprezentacją Kobiet", Marta Forreiter-Weiner

15.30-16.15 - panel dyskusyjny - "Kobiety Nauki, Technologii i Zrównoważonego Rozwoju w Branży Morskiej", Teresa Abramowicz-Gerigk, Małgorzata Daniszewska i Aleksandra Dudkowska

16.15-16.25 - przerwa kawowa

16.25-17.10 - panel dyskusyjny - "Kobiety Liderki Biznesu, Przedsiębiorczości i Samorządu w Branży Morskiej", Tatiana Figurska-SochaDorota Liszewska, MBAKatarzyna Matuszak-Dzierżyńska

17.10-17.20 - podsumowanie spotkania zamykającego projekt Women Can Sea

17.20 - networking


Konferencję poprowadzi Izabela Klonowska-Hincka.


MARTA FORREITER-WEINER

Jedna z Założycielek i Członkini Zarządu Stowarzyszenia Kobiet Branży Morskiej INSPIRA. Ekspert branży Offshore, swoje doświadczenie zdobywała w firmach związanych z szeroko rozumianą branżą morską (Offshore) gdzie pełniła funkcje Dyrektora Vessel &Crew Departament oraz CMO; tym samym była odpowiedzialna za jednostki oraz zasoby ludzkie w projektach badań środowiskowych na morzu a także za pełną komunikacje korporacyjną i marketingową. Aktualnie Dyrektor Kreatywny w MJM Holdings. Absolwentka studiów magisterskich Uniwersytetu Śląskiego na kierunku prawo oraz studiów licencjackich na kierunku żywienie w sporcie i odnowie biologicznej w Bydgoskiej Szkoły Wyższej. Ukończyła szereg kursów związanych z Digital Marketing oraz nowoczesnymi metodami komunikacji i public relations.


TERESA ABRAMOWICZ-GERIGK, dr hab. inż. (prof. UMG)

Absolwentka Instytutu Okrętowego Politechniki Gdańskiej - mgr inż. w specjalności Projektowanie Okrętów, stopień dr inż. uzyskała na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej, stopień dr hab. inż. w dyscyplinie Transport uzyskała na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej. Jest profesorem Uniwersytetu Morskiego w Gdyni i Kierownikiem Katedry Eksploatacji Statku na Wydziale Nawigacyjnym. W ramach prac badawczo-rozwojowych współpracuje z instytucjami naukowymi i przemysłem w kraju i zagranicą, w tym także z przemysłem obronnym. Jest współautorką 2 patentów zarejestrowanych w Urzędzie Patentowym RP, autorką i współautorką ekspertyz dla przemysłu, publikacji naukowych i referatów na konferencjach naukowych.



MAŁGORZATA DANISZEWSKA

Radca prawny, od 2002 r. zapewniający obsługę prawną Gdańskiej Stoczni "Remontowa" im. J. Piłsudskiego S.A. - początkowo w ramach Kancelarii Radców i Adwokatów Prawnych MLC a następnie od roku 2013 r. w ramach własnej Kancelarii Radcy Prawnego. Specjalizuje się w zakresie prawa morskiego, cywilnego, prawa pracy, prawa zamówień publicznych, a także zagadnień związanych z praktyką rozwiązywania sporów w przemyśle morskim. Bierze udział w negocjacjach i opiniuje umowy na remonty i przebudowy statków, jak również inne umowy dotyczące spraw bieżących stoczni. Prowadzi wykłady z przedmiotów o tematyce prawnej - wcześniej na Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte a obecnie na Uniwersytecie Morskim w Gdyni. Dodatkowo, pełni funkcję Rzecznika Etyki Gdańskiej Stoczni "Remontowa" im. J. Piłsudskiego S.A.


ALEKSANDRA DUDKOWSKA, dr

Jest fizyczką specjalizującą się w oceanografii fizycznej, z silnym fundamentem naukowym zdobytym podczas doktoratu z fizyki teoretycznej na Uniwersytecie Gdańskim. Jej obecne badania koncentrują się na zagadnieniach morskich, takich jak dynamika morza, falowanie, prądy morskie oraz transport osadów, z wykorzystaniem zaawansowanych technik modelowania numerycznego. Obecnie pełni funkcję adiunktki w Instytucie Budownictwa Wodnego PAN, gdzie prowadzi m.in. badania nad dynamiką wybrzeży i wpływem zjawisk hydrodynamicznych na środowisko morskie. Na stałe współpracuje z branżą morską realizując ekspertyzy dla firm czy prowadząc projekty dla administracji morskiej. Jest również aktywnie zaangażowana w edukację profesjonalistów dla ochrony środowiska morskiego i europejskiej gospodarki morskiej. Jest współtwórczynią międzynarodowego kursu Marine Data Literacy, który wspiera rozwój nowego pokolenia specjalistów wzmacniając ich kompetencje przekształcania danych morskich w wartość naukową i użytkową. Przez ponad dekadę pracowała na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie m.in. kierowała Zakładem Oceanografii Fizycznej, prowadziła badania naukowe i wspierała rozwój młodzieży. Jest autorką licznych publikacji naukowych i aktywnie działa na rzecz zrównoważonego zarządzania zasobami morskimi.


TATIANA FIGURSKA-SOCHA

Absolwentka Wydziału Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim, ze specjalnościami transportu morskiego oraz transportu i logistyki. Posiada wieloletnie doświadczenie w sektorze offshore. Obecnie pracuje w Zespole ds. Gospodarki Morskiej w Departamencie Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Z równie wielkim zaangażowaniem działa w Stowarzyszeniu Polskich Regionów Korytarza Transportowego Bałtyk-Adriatyk. Prywatnie gdynianka, mężatka, mama dorosłej już 24-letniej córki i wielka fanka nauki języków obcych - obecnie już szósty na tapecie.



DOROTA LISZEWSKA

Doświadczona menedżerka i liderka związana z przemysłem stoczniowym. Pracowała przez wiele lat w Grupie Kapitałowej Stoczni Remontowej NAUTA S.A. w Gdyni. Jest osobą, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Ceni sobie bezpośredni kontakt z ludźmi, ich poznawanie i budowanie pozytywnych relacji zarówno w biznesie, jak i w życiu prywatnym. Płynie przez życie jak statek po morzu i zawsze wraca niezależnie od warunków do bezpiecznego portu, którym jest rodzina i dom.



KATARZYNA MATUSZAK-DZIERŻYŃSKA

Absolwentka Handlu Zagranicznego na Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego. Od ponad 20 lat opracowuje, koordynuje i realizuje projekty mające na celu rozwój przedsiębiorczości. Od 2008 roku w Agencji Rozwoju Pomorza - odpowiedzialna za wdrażanie m.in. Pomorskiego Brokera Eksportera - projektu wspierania eksportu o znaczeniu strategicznym dla regionu. Obecnie pełni funkcję dyrektorki Działu Rozwoju Przedsiębiorczości ARP.


IZABELA KLONOWSKA-HINCKA

Project menedżerka, CEO WindWaves. Od ponad 20 lat związana z branżą morską, w tym z sektorem shipping'owym i stoczniowym oraz morskiej energetyki wiatrowej. Prowadzi i rozwija projekty morskie. Absolwentka Nauk Społecznych i Filologii Angielskiej, studiów podyplomowych International Business, studium Sustainable Baltic Region. Certyfikowana specjalistka ds. zarządzania projektami (IPMA-D) i audytorka wewnętrzna ISO 9001. Promotorka skutecznej komunikacji w języku angielskim na morzu Maritime English. Prezeska Stowarzyszenia Kobiet Branży Morskiej INSPIRA. Prywatnie mama dorastającego syna. Miłośniczka kina francuskiego i hiszpańskiego, tańców latynoamerykańskich, hiking'u oraz turystyki krajoznawczo-kulturowej.



Partnerem merytorycznym Projektu jest Stowarzyszenie Kobiet w Branży Morskiej "INSPIRA"

Partnerem medialnym Projektu jest OffshoreWindPoland.pl

Projekt sfinansowany ze środków Miasta Gdańska.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  19.11 - Konferencja Women Can Sea 2024
już niedostępne -