VMUG Poland: 16 kwietnia, Warszawa + Online
PIERWSZE W TYM ROKU SPOTKANIE Z CYKLU VMUG
partnerami spotkania są: Euvic i TD SYNNEX
Spotkajmy się stacjonarnie, a jeśli bardzo nie możecie pojawić się osobiście, możecie połączyć się online (LINK DO REJESTRACJI NA SPOTKANIE ONLINE)
16 kwietnia, bądź z nami osobiście w Warszawie lub zdalnie podczas transmisji. Wraz z prelegentami przygotowaliśmy wystąpienia z różnych obszarów technologii VMware by Broadcom. Przygotuj się na solidną dawkę wiedzy podaną w formie jaką lubisz: niezobowiązująco, swobodnie, ale bardzo na temat.
Pamiętaj, że VMUG Poland to część międzynarodowej organizacji VMware User Group.
Jako niezależna, międzynarodowa organizacja, zrzesza praktyków technologii spod znaku VMware. Stworzona w 2010 roku jako platforma wymiany wiedzy i doświadczeń we wciąż zmieniającym się środowisku IT. W Polsce VMUG działa nieprzerwanie od 2017 roku, skupiając wokół siebie blisko tysięczną społeczność. Prestiżowe spotkania praktyków dla praktyków (tylko dla społeczności VMUG i vBeer).
𝔸𝕘𝕖𝕟𝕕𝕒:
🔴 10.00 - 10:30 Rejestracja
🟤 10:30 - 10:45
VMUG Leaders: powitanie
🔴 10:45 - 11:45
"AI w 5 smakach - Jak można uruchomić AI na potrzeby własne i firmy z wykorzystaniem VMware"
☞ Paweł Wojno, vExpert
Q&A
☕️ coffee break
🟤 12:00 - 12:45
"LABoratorium Możliwości: VMware w praktyce - Szkolenia, Projekty, Partnerstwa"
☞ Paweł Kopeć & Beata Witkowska, TD Synnex
Q&A
🍽 13:00 - 14:00 Lunch
🔴 14:00 - 14:45
"Jak robimy reguły dla mikrosegmentacji - na przykładach i demo"
☞ Michał Iwańczuk, vExpert
Q&A
🟤 15:00 - 15:45
"VMware VCF - podniesienie bezpieczeństwa w Datacenter"
☞ Rafał Makowski & Piotr Kraś, VMware by Broadcom
Q&A
🔴 16:00 - 16:30
"VCF dziś i jutro, czyli najciekawsze zapowiedzi. Odpowiemy też na pytanie czy da się przetestować VCF w home LAB?"
☞ Andrzej Szymczak & Piotr Kraś, VMware by Broadcom
Q&A
🟤16:30 - 16:45
Quiz i rozdanie nagród
🔴 17:30 𝕧𝔹𝕖𝕖𝕣 (osobna rejestracja: TUTAJ)
👉 LINK DO REJESTRACJI NA SPOTKANIE ONLINE 👈
𝕎𝕙𝕠 𝕚𝕤 𝕨𝕙𝕠?Paweł Wojno
☞ jest architektem IT z ponad 10-letnim doświadczeniem specjalizującym się w technologiach VMware i infrastrukturze DC. Z powodzeniem wdrożył i zarządzał wieloma złożonymi projektami wirtualizacji w swojej karierze. Posiada wiedzę na temat produktów VMware, w tym vSphere, vSAN, NSX i Aria, co pozwala mu projektować wydajne środowiska infrastruktury Data Center. Paweł posiada certyfikat VCIX oraz inne wiodące w branży certyfikaty, takie jak CCNP, RHCE i inne.
𝕋𝕖𝕞𝕒𝕥: "AI w 5 smakach - Jak można uruchomić AI na potrzeby własne i firmy z wykorzystaniem VMware"
𝕆𝕡𝕚𝕤:
W ramach sesji zostanie omówionych kilka sposobów uruchomienia modeli sztucznej inteligencji z wykorzystaniem VMware. Zaczynając od uruchomienia modelu AI w ramach maszyny wirtualnej bez GPU, a kończąc na omówieniu rozwiązania VMware Private AI Foundation with NVIDIA. Omówione zostaną również ograniczenia i możliwości poszczególnych rozwiązań.
Paweł Kopeć
☞ Z ponad 25-letnim doświadczeniem w świecie IT, jestem certyfikowanym trenerem technicznym, a obecnie pełnię rolę Inżyniera Wsparcia dla produktów DELL, Veeam i VMware. Moja pasja do technologii i edukacji sprawia, że z entuzjazmem dzielę się wiedzą i wspieram partnerów w osiąganiu ich celów. Prywatnie jestem również zapalonym "goldeniarzem", co dodaje mi energii i motywacji do działania. A moja długa, siwa broda? To efekt uboczny rozwiązywania skomplikowanych problemów technicznych wspólnie z naszymi Partnerami.
𝕋𝕖𝕞𝕒𝕥:"LABoratorium Możliwości: VMware w praktyce - Szkolenia, Projekty, Partnerstwa"
𝕆𝕡𝕚𝕤:
Zaprezentowany zostanie LAB szkoleniowy TDSYNNEX - z dostępem dla każdego. Do czego służy? Jak można z niego skorzystać? Jakie technologie VMware są w nim dostępne? Na te oraz inne pytania zostaną udzielone odpowiedzi i wskazówki działania.
Rafał Makowski
☞Architekt rozwiązań w firmie VMware by Broadcom, biorący udział w projektowaniu i pomocy we wdrażaniu zaawansowanych rozwiązań IT opartych na wirtualizacji, chmurze i infrastrukturze hiperkonwergentnej. Odpowiedzialny za analizę potrzeb biznesowych klientów, dobór odpowiednich technologii VMware by Broadcom oraz tworzenie kompleksowych architektur systemowych. Wspierający również zespół sprzedażowy, prowadzi prezentacje i warsztaty dla klientów oraz partnerów VMware, a także doradza w zakresie optymalizacji, bezpieczeństwa i skalowalności środowisk IT. Rafał ma ponad 20 letnie doświadczenie w IT, począwszy od administrowania w celu utrzymania infrastruktury i aplikacji, poprzez kierowanie projektami IT, wdrażanie rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo systemów, zarządzanie złożonymi zespołami specjalistów, zakończywszy na tworzeniu skutecznych strategii rozwoju aplikacji oraz infrastruktury. Zawsze dbający o najwyższą jakość wdrażanych rozwiązań.
Piotr Kraś
☞ Wykorzystuje swoje bogate doświadczenie menedżerskie i szeroką wiedzę techniczną, aby wspierać organizacje w ich drodze do transformacji cyfrowej i budowania przewagi konkurencyjnej. Piotr pomaga klientom w zrozumieniu jak adaptować i wykorzystywać najnowsze, innowacyjne technologie, aby odpowiadać na rosnące wymagania biznesu i wyzwania związane z cyberprzestępczością.
Piotr ma ponad 15-letnie doświadczenie w kierowaniu dużymi organizacjami IT. Z powodzeniem uczestniczył w wielu projektach o charakterze organizacyjnym i technicznym mających na celu zwiększenie wydajności i sprawności działania korporacji. Wcześniej przez 9 lat pełnił funkcję dyrektora odpowiedzialnego za obszar infrastruktury IT/OT w największej firmie energetycznej w Polsce. Z tych powodów doskonale rozumie procesy, organizacje i regulacje jakie wpływają na kształt i decyzyjność w dużych przedsiębiorstwach.
𝕋𝕖𝕞𝕒𝕥:
"VMware VCF - podniesienie bezpieczeństwa w Dataceter"
𝕆𝕡𝕚𝕤: W ramach sesji zostaną przedstawione rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa dostępne w platformie VCF jak i dodatkowe komponenty takie jak np. WAF i Disaster Recovery. Nie skupimy się tylko na twardym security i zaadresujemy również zagadnienia ciągłości działania jak i monitorowania stosu technologicznego datacenter.
Michał Iwańczuk
☞ Data Center Unit Lead, a zarazem vExpert. Specjalista od wszystkiego co ma w nazwie NSX. Do niedawna architekt rozwiązań on-premose (sieć, sdn) z ponad 10 letnim stażem, stale zgłębiający tajniki gildii magów sieciowych oraz wirtualizacji serwerów i sieci.
𝕋𝕖𝕞𝕒𝕥: "AI w 5 smakach - Jak można uruchomić AI na potrzeby własne i firmy z wykorzystaniem VMware"
𝕆𝕡𝕚𝕤:
W dobie rosnącej złożoności środowisk wirtualnych oraz wymagań w zakresie bezpieczeństwa, mikrosegmentacja stała się kluczowym elementem efektywnej ochrony zasobów IT. Podczas prezentacji pokażę, jak za pomocą NSX-T można wdrożyć precyzyjne reguły mikrosegmentacji, ograniczające zarówno ruch East-West (między maszynami w obrębie jednej instancji NSX-T), jak i North-South (ruch po za NSX-t). Przedstawię praktyczne przykłady konfiguracji Distributed Firewall (DFW), omawiając strategie projektowania reguł i najlepsze praktyki ich wdrażania, aby zapewnić pełną kontrolę i bezpieczeństwo środowisk wirtualnych. Dzięki temu uczestnicy dowiedzą się, jak skutecznie wykorzystać NSX-T w celu zabezpieczenia swojej infrastruktury na każdym poziomie ruchu sieciowego.
Andrzej Szymczak
☞ Lead Solution Engineer, VMware Poland.
Architekt rozwiązań chmurowych w zespole VMware Polska. Posiada ponad 20-stu letnie doświadczenie w prowadzeniu, projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań informatycznych. Przez wiele lat pracował na sukces i z sukcesami w jednej z największej grupy finansowanej w Polsce. Jako architekt brał udział w budowaniu data center, wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań biznesowych dla sektora finansowego, wdrażaniu rozwiązań storage, migracji z technologii zamkniętych do optymalnych kosztowo i konkurencyjnych środowisk. Posiada przekrojową wiedzę z zakresu funkcjonowania organizacji usługowej wewnątrz podmiotu (grupy finansowej). Obecnie od kliku lat z sukcesami doradza i bierze udział przy największych wdrożeniach chmurowych w oparciu o technologię VMware w Polsce. Swoje doświadczenia z budowy i utrzymania dużych środowisk informatycznych przekłada na praktyczne dostarczanie dla klientów VMware rozwiązań zorientowanych na zwiększanie efektywności biznesowej, optymalizację kosztów oraz zwiększających bezpieczeństwo IT.
𝕋𝕖𝕞𝕒𝕥:
"VCF dziś i jutro, czyli najciekawsze zapowiedzi. Odpowiemy też na pytanie czy da się przetestować VCF w home LAB?"