Rozwój osobisty

Superwizja grupowa w Gdyni

location icon
Akademia Ja ul. Śląska 51B/1A, Gdynia
calendar icon
Od 19 lis 17:00 do 19 lis 20:00

Zapraszamy wszystkich praktykujących coachów do udziału w stacjonarnej superwizji grupowej, która odbędzie się w Gdyni, w dniu 19 listopada 2024 r. w godz. 17:00-20:00. 

Wydarzenie to będzie wyjątkowe, ponieważ będzie można spotkać się bezpośrednio i doświadczyć inspirującej energii grupy, ale także będzie ono prowadzone przez Akredytowanego Superwizora Izby Coachingu - Piotra Włodarczyka.

Gość prowadzący: Piotr Włodarczyk

Coach superwizor IC, Trener, Mentor, Terapeuta EMDR®, Psychotraumatolog

Mój obszar ekspercki to praca ze złożonymi transformacjami modeli zarządzania w firmach produkcyjnych, usługowych oraz handlowych, od poziomu pracowników liniowych, poprzez działy wspierające sprzedaż, zarządzanie obsługą klienta, kończąc na siłach wytwórczych. Specjalizuję się w dopasowaniu modelu przywództwa, systemów pomiaru i doskonalenia kompetencji liderów. Mam doświadczenie z grupami od poziomu koordynatorów zespołów, poprzez mistrzów, kierowników i dyrektorów, do CEO oraz rad nadzorczych. Szczególną uwagę poświęcam praktycznemu stosowaniu narzędzi coachingu, mentoringu oraz doradztwa w toku rozwijania organizacji.

Pasjonuje mnie uczestnictwo w zróżnicowanych, wielopoziomowych projektach. Projekty rozpoczynam od analizowania potrzeb głównych interesariuszy, zespołów, działów, jak również całych organizacji. Pracuję wykorzystując zarówno narzędzia psychometryczne, jak i obserwację w miejscu pracy, czyli shadowing. Następnie wraz z interesariuszami wdrażam stosowne działania wspierające, projekty organizacyjne, interwencje managerskie najczęściej połączone z doskonaleniem kompetencji biznesowych i osobistych kluczowych osób z różnych szczebli organizacji. Współpracuję w projektach zarządzania wiedzą oraz kompetencjami trenerów stanowiskowych, coachów i mentorów. Uczestniczenie w powyższych procesach daje mi satysfakcję i możliwość realizacji kluczowych wartości.

W swojej pracy dydaktycznej i szkoleniowej rozpoczętej w 1994 roku wykorzystuję unikalne doświadczenia, przez ponad 30 lat prowadzenia projektów, jako niezależny konsultant, coach, trener oraz mentor. Integruję kompetencje, które pozwalają mi dobierać narzędzia wspierania organizacji, zarówno na różnym etapie ich rozwoju, jak również ich różnej wielkości. Pracuję zarówno z firmami rodzinnymi, jak międzynarodowymi korporacjami o rozproszonych strukturach.

Większe projekty rozwojowe, w których miałem okazję brać udział obejmują:

  • program wzrostu wydajności produkcji w firmach branży produkcji chemicznej, wydawniczej, drzewnej, stoczniowej, spożywczej, mechaniki precyzyjnej i elektroniki oraz motoryzacyjnej;
  • od 1996 rozwijam menedżerów i właścicieli zarówno w formule szkoleń, jak i działań doradczych on-the-job lub działań mieszanych;
  • programy rozwoju kompetencji menadżerskich dla kadry zapasowej oraz kadry wyższego szczebla połączony z transformacją metod zarządzania w kierunku mentoringu i coachingu oraz coachingu zespołowego, jak również action learning;
  • programy rozwijania kompetencji menedżerskich i osobistych szefów projektów oraz członków zespołów projektowych w ramach metodyk PMI w oparciu o PM BoK, Prince jak IPMA.

Jestem certyfikowanym coachem ICC® oraz certyfikowanym superwizorem i członkiem komisji akredytacyjnej polskiej Izby Coachingu, konsultantem Extended DISC®. Od 2012 roku pracuje z klientami również jako rekomendowany terapeuta traumy zgodnie z metodykami EMDR® oraz psychotraumatolog. W swoich projektach chętnie korzystam z szerokiej palety form rozwojowych i metod szkoleniowych, takich jak mentoring, tutoring, coaching, szkolenia, warsztaty follow up oraz indywidualne konsultacje, a w szczególnych sytuacjach terapia.

Klienci, dla których pracowałem i pracuję, to m.in.: T-Mobile, Orange, Tauron, Grupa PZU, PGE, Polskie Sieci Elektroenergetyczne, Bank Millennium, Warta SA, Grupa NSG, Hestia, Tauron, Dr Max, Jeronimo Martins Polska, PKO BP, PEKAO SA, BGŻ, Pfleiderer, Anwil SA, Quad Graphics Europe, Gemalto, Flexpol, Rockwool, Kimball Electronics, Citigroup Global Transaction Services, Saint-Gobain HPM, Colgate Palmolive, Grupa Lotos, Advanced Digital Broadcast Polska, Budimex SA, PBG, Polimex Mostostal, ZREW, Skanska, PORR, Rafako, KFM, Grupa Żywiec, GSR SA., DHL GF, Barlinek SA, WIKA Polska.

Jeśli opis Państwa zainteresował, to zapraszam do krótkiej rozmowy.

Ustalimy jak wesprzeć Państwa przy użyciu stosownie dobranych metod synergicznych do celów i planowanych korzyści osobistych oraz biznesowych.

Czym jest superwizja?

Superwizja w coachingu to proces refleksyjnego uczenia się, rozwoju i samodoskonalenia coacha w bezpiecznej przestrzeni, atmosferze wzajemnego szacunku i zaufania, przy wsparciu ze strony superwizora.

Superwizor to osoba doświadczona w prowadzeniu procesów coachingowych i superwizyjnych oraz prezentująca kompetencje coacha i superwizora.

Superwizja odbywa się poprzez interaktywną refleksję, konstruktywną informację zwrotną, dzielenie się ekspertyzą oraz stosowanie narzędzi z różnych obszarów rozwojowych.

Po co jest superwizja?

Superwizja jest jedną z najbardziej efektywnych metod wsparcia i rozwoju kompetencji w zawodach związanych z pomaganiem, w tym także w coachingu. Obszary wsparcia superwizyjnego mogą dotyczyć wielu aspektów funkcjonowania i pracy coacha.

Korzyści z superwizji:

  • rozwój umiejętności coachingowych,
  • poszerzenie repertuaru stosowanych technik i narzędzi coachingowych,
  • pomoc w określeniu indywidualnego stylu pracy coachingowej,
  • pomoc w zidentyfikowaniu głównych wyzwań i trudności, z którymi spotyka się coach,
  • wypracowanie strategii radzenia sobie z trudnymi sytuacjami w relacji z klientami,
  • wsparcie w lepszym rozumieniu wpływu wartości, przekonań i emocji coacha na jego efektywność w pracy coachingowej,
  • analiza dylematów etycznych, z którymi spotyka się coach w swojej pracy.

Kto może uczestniczyć w superwizji?

  • praktykujący coachowie;
  • coachowie, którzy dopiero uczą się sztuki coachingu i poprzez uczestnictwo w superwizji chcą rozwijać swój warsztat coachingowy (prowadzą sesje coachingowe);
  • coachowie, którzy chcą omówić swój konkretny przypadek pracy z klientem;
  • coachowie, którzy poprzez uczestnictwo i słuchanie innych chcą rozwijać się sami.

Otrzymasz zaświadczenie

1. Zaświadczenie o udziale w superwizji grupowej, z podaniem czasu trwania (godziny zegarowe), dla uczestników, którzy nie poddawali superwizji swojej pracy w roli coacha (nie przedstawiali własnego przypadku).

2. Zaświadczenie o udziale w superwizji grupowej, z podaniem czasu trwania (godziny zegarowe) i poddaniu superwizji własnej pracy w roli coacha wraz z czasem trwania tej superwizji pracy własnej (godziny zegarowe).

więcej o definicjach superwizji: SYSTEM-AKREDYTACJI-IZBY-COACHINGU

Inwestycja w rozwój*.

  • Coach, superwizor uczestniczący w superwizji grupowej: 100 zł
  • Coach, superwizor akredytowany w IC 75 zł
  • Coach absolwent akredytowanego przez IC programu dla coachów 75 zł
  • Coach członek IC 75 zł
  • COACH KTÓRY PIERWSZY RAZ DOŚWIADCZY SUPERWIZJI 50 zł.

* W przypadku rezygnacji z udziału wcześniej niż na tydzień przed dniem warsztatu zwracamy wpłatę z potrąceniem 10% (nie mniej niż 10 zł) opłaty manipulacyjnej. Przy rezygnacji mniej niż 7 dni przed warsztatem wpłata nie jest zwracana.

1. Superwizja jako złoty standard w zawodach pomocowych.

Superwizja towarzyszy coachingowi w Europie niemal od początku jego istnienia. Tak jak w innych zawodach polegających na budowaniu przymierza z klientem (psychoterapia, pomoc społeczna), przyjmuje się superwizję jako złoty standard w pracy profesjonalnej i jeden z obowiązkowych elementów doskonalenia zawodowego. Superwizja służy wspieraniu jakości relacji, utrzymywaniu użytecznych granic, doskonaleniu umiejętności coacha oraz rozwiązywaniu trudności przeżywanych w relacji z klientem i innymi interesariuszami procesu. Jest wyrazem troski o etykę zawodową i bezpieczeństwo klientów.

2. Funkcje superwizji w coachingu.

Superwizja służy doskonaleniu umiejętności, wzmacnianiu postawy coachingowej i rozumieniu roli. Służy omawianiu dylematów i trudności napotykanych przez coacha w codziennej pracy. Dostarcza także najnowszej wiedzy branżowej. Coach spotykając się z superwizorem regularnie uzyskuje informację zwrotną na temat swojego długofalowego rozwoju. Może doświadczyć na sobie nowych technik i narzędzi. Superwizor oferuje coachowi profesjonalne wsparcie oparte o relację poufności i zaufania, co wspiera coacha w stawianiu czoła wyzwaniom w pracy z klientami indywidualnymi i firmowymi.

3. Szczególna rola superwizji coachingu w trudnych czasach.

Coraz częściej mamy do czynienia ze zjawiskiem "zmęczenia empatią" ("empathy fatigue"). Coach, który dużo słucha innych, powinien mieć przestrzeń, gdzie sam zostanie wysłuchany. Sesje superwizji to czas, w którym można oddać się bezpiecznie autorefleksji nad swoim doświadczeniem oraz uzyskać wsparcie ze strony bardziej doświadczonej osoby. Superwizja oznacza spotkanie w atmosferze życzliwego zrozumienia. Dzięki temu coach wzmacnia się i odświeża zasoby. Korzystanie z superwizji to troska o BHP coacha.

4. Superwizja w procesie akredytacji.

Izba Coachingu od początku swojego istnienia podkreśla rolę superwizji jako niezbędnego elementu pracy coacha. Coach, który regularnie poddaje swoją pracę superwizji, udowadnia tym, że troszczy się o dobro i bezpieczeństwo swoich klientów. Respektuje zasady etyczne stworzone dla ochrony klientów. Doskonali się. Korzystając z superwizji, coach sygnalizuje, że szanuje wymagania swojej branży oraz dba o jej wizerunek. Uzyskanie rekomendacji od superwizora akredytowanego to dowód na poddanie się ocenie branżowej i spełnianie wymagań kompetencyjnych i etycznych określonych przez Izbę Coachingu.

___________________
Zapisy wyłącznie przez portal Evenea, pobierz bilet i pokaż go na spotkaniu

Miejsce: Akademia Ja, ul. Śląska 51B/1A, 81-304 Gdynia

Zapraszamy!

Organizator: Izba Coachingu Oddział Pomorski

[email protected], tel. + 48 511 416 541



Izba Coachingu Oddział Pomorski

___________________

Jeśli chciałbyś/chciałabyś z wyprzedzeniem otrzymywać informację o wydarzeniach organizowanych przez Izbę Coachingu możesz zapisać się na newsletter.
Zajrzyj również na nasza stronę Izba Coachingu

Jak zostać członkiem Izby Coachingu?

http://www.izbacoachingu.com/o-izbie/dolacz-do-izby/

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet dla osób niezrzeszonych w Izbie Coachingu

dostępnych: 3

już niedostępne 100,00 zł -
  Bilet dla członka Izby Coachingu, coacha, superwizora akredytowanego przez Izbę Coachingu oraz dla coacha absolwenta akredytowanego przez IC programu dla coachów

dostępnych: 3

już niedostępne 75,01 zł -
  COACH KTÓRY PIERWSZY RAZ DOŚWIADCZY SUPERWIZJI

dostępnych: 5

już niedostępne 50,00 zł -