III Spotkanie Użytkowników QGIS

location icon
Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ul. B. Krygowskiego 10, Poznań
calendar icon
Od 25 cze 9:00 do 26 cze 17:00

UWAGA! Jeśli potrzebujesz fakturę proforma lub inny typ płatności/faktury nie obsługiwany przez Evenea - napisz na adres mailowy: [email protected]


Dzień 1 - Konferencja (25.06.2024)

Program: 

09:00 - 10:00 Rejestracja uczestników
10:00 Otwarcie spotkania

10:30 - 11:45 Sesja I

  • QGIS w Poznaniu - skuteczne zarządzanie przestrzenią miejską - Marcin Lis (Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ )
  • QGIS w Retencji, wykorzystanie w pracach z wodami opadowymi - Krzysztof Drygalski (Aquanet Retencja Sp. z o.o.)
  • Przydatność QGIS do zarządzania CDE - Magdalena Kładź (Królikowska) (Mostostal Warszawa SA)
  • Użycie QGISa w codziennej pracy inżyniera - Piotr Zieliński (Polimex Infrastruktura)

11.45 - 12:00 Przerwa kawowa

12:00 - 13:15  Sesja II

  • Deepness: teledetekcja z wykorzystaniem głębokich sieci neuronowych - Przemysław Aszkowski oraz Marek Kraft (Politechnika Poznańska)
  • Wtyczka QGIS: Pobieranie i Przetwarzanie Danych Satelitarnych - Michał Bojko (CloudFerro S.A.)
  • DatAI Analyst - ChatGPT QGIS plugin - Michał Pilarski (Boeing)
  • Data Plotly - wykresy analityczne w QGIS - Szymon Moliński (Digitree Group S.A.)

13:15 - 14.15 Przerwa obiadowa +  sesja posterowa

14:15 - 15:30    Sesja III

  • Konkurs z nagrodami (EnviroSolutions)
  • Chodźcie zabić Shape'a, czyli wszystko o Geopackage - Jarosław Sadowski (EnviroSolutions)
  • Zrozumieć BDOT10k, czyli jak skutecznie przetwarzać te dane w QGIS - Karol Stachura (Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego).
  • QGIS w terenie - jak wykorzystać swój telefon do zbierania i synchronizacji danych na przykładzie usługi Mergin Maps - Radosław Pasiok (Lutra Consulting Ltd.)

15.30 - 16:00 Przerwa kawowa - TORT i zdjęcie pamiątkowe

16.00 - 17:00  Panel dyskusyjny


Dzień 2 - Warsztaty (26.06.2024)

Uwaga - w drugim dniu  (26.06.2024) III Spotkania Użytkowników QGIS odbywają się warsztaty, na które obowiązują osobne bilety.  Należy zakupić bilet osobno na każdy warsztat, zwracając uwagę, aby nie odbywały się w tym samym czasie. Czyli można wziąć udział w jednych warsztatach przedpołudniowych i jednych popołudniowych.

Warsztaty przedpołudniowe (odbywające się równolegle w godzinach 10:00-13:00):

  • Dostęp i przetwarzanie danych satelitarnych: Copernicus Data Space Ecosystem (Marcin Niemyjski, CloudFerro S.A.)
  • QGIS w terenie - zbieranie i przesyłanie danych za pomocą Mergin Maps (Radosław Pasiok, Lutra Consulting Ltd.)
  • API z API (czyli Air Pollution Interpretations with Application Programming Interface) (Karolina Aksamit i Karol Puchała, Orange Polska)
  • Atlas i raport - generowanie map i dokumentów w QGIS (Wojciech Brol, WB data)
  • Automatyzacja analiz przestrzennych (Jakub Bobrowski, MapSpot)
  • Tworzenie stylu mapy w QGIS (Paweł J. Kowalski, Politechnika Warszawska)
  • Automatyzacja pracy z danymi przestrzennymi w Pythonie i GeoPandas (Szymon Moliński, Digitree Group S.A.) Praca na własnym laptopie!
  • Programowanie za pomocą Pythona w QGIS (Tomasz Rychlicki, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa) Praca na własnym laptopie!

Warsztaty popołudniowe (odbywające się równolegle w godzinach 14:00 - 17:00):

  • Poszukiwanie terenów pod inwestycje OZE (Marcin Ławniczak, GIS Support)
  • R w QGIS (Adrian Nowacki, UAM)
  • QGIS START! (Sekcja Geoinformacji)
  • Naucz QGIS wysyłać SMSy (Aliaksandr Mikhaleu i Wojciech Sołyga, EnviroSolutions Sp. z o.o.)
  • Pozyskiwanie danych z OSM (Włodzimierz Bartczak, OSM Polska)
  • Walidacja danych przestrzennych w Pythonie (Michał Pilarski, Boeing) Praca na własnym laptopie!
  • PostGIS w QGIS (Andrzej Kępys, SoftwareMind, OSM Polska) Praca na własnym laptopie!

Opisy warsztatów:


API z API czyli Air Pollution Interpretations with Application Programming Interface (Karolina Aksamit, Karol Puchała - Orange Polska)
Zapraszamy na praktyczny warsztat podczas, którego zostanie pokazane jak można z wykorzystaniem języka Python pobierać i wizualizować dane przestrzenne udostępnione za pomocą zewnętrznego API (Application Programming Interface). W ramach szkolenia zostanie stworzona od podstaw wtyczka, która będzie korzystać z ogólnodostępnych danych o jakości powietrza udostępnianych przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (Air Pollution Interpretations). Na warsztatach będzie wymagany poziom podstawowy języka Python.

Atlas i raport - generowanie map i dokumentów w QGIS (Wojciech Brol - WB Data)
Przybliżenie uczestnikom tworzenia atlasu oraz raportu, a także różnic między nimi, wraz z ich zaawansowanymi funkcjami. Uczestnicy powinni znać podstawy QGIS.

Automatyzacja analiz przestrzennych (Jakub Bobrowski - MapSpot)
W praktycznych warsztatach z użyciem modelarza graficznego QGIS uczestnicy nauczą się efektywnej automatyzacji analiz GIS. W trakcie zajęć powstaną modele oparte na różnorodnych danych wejściowych oraz niezbędnych algorytmach. Efektem warsztatów będzie powstanie kilku praktycznych modeli automatyzujących rzeczywiste przypadki użycia. Pozwoli to przyspieszyć codzienną pracę analityczną o ponad 90% stosunku do typowego podejścia "krok po kroku".

Automatyzacja pracy z danymi przestrzennymi w Pythonie i GeoPandas (Szymon Moliński - Digitree Group S.A.)
Czasami QGIS może okazać się niewystarczający, przede wszystkim przy procesach automatyzacji i synchronizacji wielu typów danych, w tym danych przestrzennych, na przykład na potrzeby modeli uczenia maszynowego. Pomocne jest przejście na Pythona z biblioteką GeoPandas - są to dwa doskonałe narzędzia transformacji danych. Warsztaty obejmują wprowadzenie do pakietu GeoPandas, wymagana jest podstawowa znajomość języka programowania Python i laptop z dostępem do internetu. Na warsztatach przedstawione zostaną najważniejsze funkcjonalności pakietu GeoPandas. Konieczność pracy na własnym laptopie! W sali są dostępne gniazdka.

Dostęp i przetwarzanie danych satelitarnych: Copernicus Data Space Ecosystem (Marcin Niemyjski - CloudFerro S.A.)
Copernicus Data Space Ecosystem to przełomowy krok w darmowym dostępie do danych satelitarnych. Zapewnia natychmiastowy, bezpłatny dostęp do bogatej gamy danych, w tym zdjęć satelitarnych Sentinel, jak również komercyjnych danych satelitarnych. Nowością jest także różnorodność sposobów dostępu, włączając klasyczne pobieranie i zaawansowane serwisy API, takie jak OData i STAC, które ułatwiają przeszukiwanie katalogu danych. CDSE oferuje interaktywne środowisko programistyczne Jupyter Hub, umożliwiające rozwój aplikacji przetwarzających dane z obserwacji Ziemi, bez konieczności instalacji.

PostGIS w QGIS (Andrzej Kępys - SoftwareMind, OSM Polska)

Szkolenie skierowane jest do osób początkujących, które znają podstawy QGIS i chcą rozszerzyć swoją wiedzę o bazę danych PostGIS. Używanie bazy danych PostGIS jako źródło danych w QGIS znacznie zwiększa wydajność, szybkość działania aplikacji, umożliwia pracę równoległą na jednym źródle danych i otwiera przed nami wiele innych możliwości. W ramach szkolenia poznamy podstawy relacyjnych baz danych, przeprowadzimy proces instalacji bazy danych PostgreSQL z rozszerzeniem PostGIS i omówimy funkcjonalności wprowadzane przez to rozszerzenie. Poznamy metody importu istniejących danych do bazy i zasady pracy z nimi. Dowiemy się jak poprawnie skonfigurować bazę danych do pracy równoległej kilku użytkowników, poznamy również niezbędne minimum języka zapytań SQL pozwalające na wyświetlanie danych z bazy w QGIS. Konieczność pracy na własnym laptopie! W sali są dostępne gniazdka.

Poszukiwanie terenów pod inwestycje OZE (Marcin Ławniczak - GIS Support)
Warsztat prezentujący metodykę poszukiwania terenów inwestycyjnych pod farmę fotowoltaiczną. W jego trakcie dowiesz się: - skąd pozyskać dane potrzebne do analizy - w jaki sposób wyodrębnić działki o odpowiedniej powierzchni - jak wykluczyć tereny z ograniczeniami - w jaki sposób oszacować rzeczywistą powierzchnię paneli na wybranym obszarze - jak znaleźć najbliższe GPZy i obliczyć do nich dystans po drogach.

Pozyskiwanie danych z OSM (Włodzimierz Bartczak - OSM Polska)
Warsztat poświęcony wykorzystaniu danych OpenStreetMap w zastosowaniach komercyjnych, zgodnie z licencją. Użytkownicy nauczą się podstaw modelu danych stosowanego przez OpenStreetMap, najpopularniejszych oznaczeń obiektów i sposobu ich weryfikacji, oraz pozyskiwania tych danych przy pomocy wtyczek QGISa oraz narzędzi zewnętrznych.

Programowanie za pomocą Pythona w QGIS  (Tomasz Rychlicki - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa)
W ramach warsztatu zostanie przybliżone m. in. tworzenie własnej funkcji w kalkulatorze wyrażeń, stworzenie skryptu automatyzującego działania w QGIS z poziomu konsoli Pythona lub stworzenie prostej wtyczki. Warsztat obejmuje również wprowadzenie do języka Python dla całkowitych "świeżaków". Konieczność pracy na własnym laptopie! W sali są dostępne gniazdka.

QGIS START! (Sekcja Geoinformacji SKNG)
Warsztaty obejmują wprowadzenie do programu dla początkujących użytkowników. Uczestnicy zapoznają się z podstawami obsługi danych przestrzennych w QGIS, układami współrzędnych oraz całym niezbędnym interfejsem programu. Wśród niezbędnych elementów znajdzie się również kreator wydruku map oraz podstawowe analizy przestrzenne i tabelaryczne. Celem warsztatów jest podstawowe przygotowanie uczestnika do dalszej pracy w QGIS.

QGIS w terenie - zbieranie i przesyłanie danych za pomocą Mergin Maps (Radosław Pasiok - Lutra Consulting Ltd.)
Uczestnicy warsztatów przećwiczą korzystanie z projektów QGIS w terenie i wymianę danych pomiędzy urządzeniami mobilnymi i biurkowymi przy użyciu usługi Mergin Maps. Po utworzeniu projektu w QGIS Desktop prześlą go na urządzenie mobilne (telefon lub tablet) by samodzielnie zebrać dane w terenie o dowolnych obiektach, sfotografować je i przesłać te dane z powrotem na komputer biurkowy. Uczestnicy zobaczą, jak pracować nad projektem QGIS w grupie, jak automatycznie łączyć efekty pracy wielu użytkowników, zarówno tych pracujących w terenie, jak i tych przy biurkach.

R w QGIS (Adrian Nowacki - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)
Język R jest wykorzystywany głównie w analizie danych przestrzennych oraz statystyce, co w połączeniu z interfejsem QGIS może być rozszerzeniem oraz pomocą przy automatyzacji pracy. Warsztaty obejmują przedstawienie integracji języka R w QGIS od podstaw, wraz z ukazaniem pisania skryptów i skorzystania z gotowych, dodatkowych funkcji języka R, będących rozwinięciem algorytmów dostępnych w QGIS. Uczestnicy nauczą się struktury pisania skryptów oraz własnych funkcji na przyszłość, a także tworzenia wykresów dla dostępnych warstw i korzystania z algorytmów niedostępnych w QGIS.

Tworzenie stylu mapy w QGIS (Paweł J. Kowalski - Politechnika Warszawska)
Warsztat dla użytkowników z podstawowymi umiejętnościami obsługi programu QGIS. Podczas warsztatów uczestnicy: (1) opracują mapę przeglądową wybranego rejonu wykorzystując dane OSM z wykorzystaniem dostępnych zestawów znaków umownych a także znaków dodatkowych opracowanych samodzielnie; (2) zdefiniują zakresy skalowe, parametry generalizacji i resymbolizacji; (3) zredagują także zestaw map tematycznych na podstawie przykładowych danych statystycznych z wykorzystaniem zdefiniowanych motywów mapy. Efektem końcowym będzie arkusz w formacie pdf zawierający kompletną kompozycję kartograficzną.

Walidacja danych przestrzennych w Pythonie (Michał Pilarski - Boeing)
Utrzymanie wysokiej jakości danych przestrzennych to ważny aspekt każdego projektu GIS-owego. Uczestnicy warsztatu będą mogli wdrożyć w swoich projektach automatyczną walidację danych przy użyciu Pythona dzięki: - poznaniu technik walidacyjnych, - poznaniu głównych atrybutów jakości danych, - wprowadzeniu do Pycharma (edytora kodu) i jego konfiguracji, - integracji PyQGIS z modułem testowym PyTest, - opracowaniu własnych przypadków testowych i raportowaniu, - włączeniu Jenkinsa do automatyzacji całego procesu walidacyjnego, - poznaniu wtyczki Data Validator. Konieczność pracy na własnym laptopie! W sali są dostępne gniazdka.

Zrób swoją wtyczkę QGIS i wysyłaj SMS-y poprzez API (Aliaksandr Mikhaleu, Wojciech Sołyga - EnviroSolutions)
Podczas warsztatów uczestnicy poznają możliwości rozszerzenia funkcjonalności QGIS poprzez użycie API dostawców zewnętrznych (na przykładzie bramki SMS). Uczestnicy wspólnie z prowadzącymi przejdą krok po kroku proces tworzenia wtyczki do QGIS. Prowadzącymi warsztaty są Autorzy wtyczki, absolwenci gospodarki przestrzennej. Aby wziąć udział w warsztatach, wystarczy znajomość podstaw Pythona. Nie trzeba być programistą, aby tworzyć takie rozwiązania.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
Bilet obejmuje udział w dniu konferencyjnym, w ramach którego zapewniamy trzy przerwy kawowe oraz obiad.
Rejestracja od godz. 9.00, rozpoczęcie konferencji o godz. 10:00, zakończenie ok. 17.00.
Szczegóły na stronie www.qgis.pl/spotkania/2024/
Bilet na dzień konferencyjny (25.06.2024) III Spotkania Użytkowników QGIS

Bilet obejmuje udział w dniu konferencyjnym, w ramach którego zapewniamy trzy przerwy kawowe oraz obiad.
Rejestracja od godz. 9.00, rozpoczęcie konferencji o godz. 10:00, zakończenie ok. 17.00.
Szczegóły na stronie www.qgis.pl/spotkania/2024/

dostępnych: 0

Wyprzedane 307,50 zł Wyprzedane
Bilet obejmuje udział w warsztatach, kawę i ciasteczka oraz obiad w godzinach 13:00-14:00.
Szczegóły na stronie www.qgis.pl/spotkania/2024/
Warsztaty 10:00-13:00 - Dostęp i przetwarzanie danych satelitarnych: Copernicus Data Space Ecosystem (Marcin Niemyjski, CloudFerro S.A.)

Bilet obejmuje udział w warsztatach, kawę i ciasteczka oraz obiad w godzinach 13:00-14:00.
Szczegóły na stronie www.qgis.pl/spotkania/2024/

dostępnych: 0

Wyprzedane 184,50 zł Wyprzedane
Bilet obejmuje udział w warsztatach, kawę i ciasteczka oraz obiad w godzinach 13:00-14:00.
Szczegóły na stronie www.qgis.pl/spotkania/2024/
Warsztaty 10:00-13:00 - QGIS w terenie - zbieranie i przesyłanie danych za pomocą Mergin Maps (Radosław Pasiok, Lutra Consulting Ltd.)

Bilet obejmuje udział w warsztatach, kawę i ciasteczka oraz obiad w godzinach 13:00-14:00.
Szczegóły na stronie www.qgis.pl/spotkania/2024/

dostępnych: 0

Wyprzedane 184,50 zł Wyprzedane
Bilet obejmuje udział w warsztatach, kawę i ciasteczka oraz obiad w godzinach 13:00-14:00.
Szczegóły na stronie www.qgis.pl/spotkania/2024/
Warsztaty 10:00-13:00 - API z API (czyli Air Pollution Interpretations with Application Programming Interface) (Karolina Aksamit i Karol Puchała, Orange Polska)

Bilet obejmuje udział w warsztatach, kawę i ciasteczka oraz obiad w godzinach 13:00-14:00.
Szczegóły na stronie www.qgis.pl/spotkania/2024/

dostępnych: 15

już niedostępne 184,50 zł -
Bilet obejmuje udział w warsztatach, kawę i ciasteczka oraz obiad w godzinach 13:00-14:00.
Szczegóły na stronie www.qgis.pl/spotkania/2024/
Warsztaty 10:00-13:00 - Atlas i raport - generowanie map i dokumentów w QGIS (Wojciech Brol, WB data)

Bilet obejmuje udział w warsztatach, kawę i ciasteczka oraz obiad w godzinach 13:00-14:00.
Szczegóły na stronie www.qgis.pl/spotkania/2024/

dostępnych: 0

Wyprzedane 184,50 zł Wyprzedane
Bilet obejmuje udział w warsztatach, kawę i ciasteczka oraz obiad w godzinach 13:00-14:00. Szczegóły na stronie www.qgis.pl/spotkania/2024/ Warsztaty 10:00-13:00 - Automatyzacja analiz przestrzennych (Jakub Bobrowski, MapSpot)

Bilet obejmuje udział w warsztatach, kawę i ciasteczka oraz obiad w godzinach 13:00-14:00. Szczegóły na stronie www.qgis.pl/spotkania/2024/

dostępnych: 0

Wyprzedane 184,50 zł Wyprzedane
Bilet obejmuje udział w warsztatach, kawę i ciasteczka oraz obiad w godzinach 13:00-14:00. Szczegóły na stronie www.qgis.pl/spotkania/2024/ Warsztaty 10:00-13:00 - Tworzenie stylu mapy w QGIS (Paweł J. Kowalski, Politechnika Warszawska)

Bilet obejmuje udział w warsztatach, kawę i ciasteczka oraz obiad w godzinach 13:00-14:00. Szczegóły na stronie www.qgis.pl/spotkania/2024/

dostępnych: 0

Wyprzedane 184,50 zł Wyprzedane
Bilet obejmuje udział w warsztatach (praca na własnych laptopach), kawę i ciasteczka oraz obiad w godzinach 13:00-14:00. Szczegóły na stronie www.qgis.pl/spotkania/2024/ Warsztaty 10:00-13:00 (praca na własnym laptopie) - Automatyzacja pracy z danymi przestrzennymi w Pythonie i GeoPandas (Szymon Moliński, Digitree Group S.A.)

Bilet obejmuje udział w warsztatach (praca na własnych laptopach), kawę i ciasteczka oraz obiad w godzinach 13:00-14:00. Szczegóły na stronie www.qgis.pl/spotkania/2024/

dostępnych: 7

już niedostępne 184,50 zł -
Bilet obejmuje udział w warsztatach (praca na własnych laptopach), kawę i ciasteczka oraz obiad w godzinach 13:00-14:00. Szczegóły na stronie www.qgis.pl/spotkania/2024/ Warsztaty 10:00-13:00 (praca na własnym laptopie) - Programowanie za pomocą Pythona w QGIS (Tomasz Rychlicki, KOWR)

Bilet obejmuje udział w warsztatach (praca na własnych laptopach), kawę i ciasteczka oraz obiad w godzinach 13:00-14:00. Szczegóły na stronie www.qgis.pl/spotkania/2024/

dostępnych: 54

już niedostępne 184,50 zł -
Bilet obejmuje udział w warsztatach, kawę i ciasteczka oraz obiad w godzinach 13:00-14:00. Szczegóły na stronie www.qgis.pl/spotkania/2024/ Warsztaty 14:00-17.00 - Poszukiwanie terenów pod inwestycje OZE (Marcin Ławniczak, GIS Support)

Bilet obejmuje udział w warsztatach, kawę i ciasteczka oraz obiad w godzinach 13:00-14:00. Szczegóły na stronie www.qgis.pl/spotkania/2024/

dostępnych: 0

Wyprzedane 184,50 zł Wyprzedane
Bilet obejmuje udział w warsztatach, kawę i ciasteczka oraz obiad w godzinach 13:00-14:00. Szczegóły na stronie www.qgis.pl/spotkania/2024/ Warsztaty 14:00-17.00 - R w QGIS (Adrian Nowacki, UAM)

Bilet obejmuje udział w warsztatach, kawę i ciasteczka oraz obiad w godzinach 13:00-14:00. Szczegóły na stronie www.qgis.pl/spotkania/2024/

dostępnych: 0

Wyprzedane 184,50 zł Wyprzedane
Bilet obejmuje udział w warsztatach, kawę i ciasteczka oraz obiad w godzinach 13:00-14:00. Szczegóły na stronie www.qgis.pl/spotkania/2024/ Warsztaty 14:00-17.00 - QGIS START! (Sekcja Geoinformacji UAM)

Bilet obejmuje udział w warsztatach, kawę i ciasteczka oraz obiad w godzinach 13:00-14:00. Szczegóły na stronie www.qgis.pl/spotkania/2024/

dostępnych: 4

już niedostępne 184,50 zł -
Bilet obejmuje udział w warsztatach, kawę i ciasteczka oraz obiad w godzinach 13:00-14:00. Szczegóły na stronie www.qgis.pl/spotkania/2024/ Warsztaty 14:00-17.00 - Zrób swoją wtyczkę QGIS i wysyłaj SMS-y poprzez API (Aliaksandr Mikhaleu i Wojciech Sołyga, EnviroSolutions Sp. z o.o.)

Bilet obejmuje udział w warsztatach, kawę i ciasteczka oraz obiad w godzinach 13:00-14:00. Szczegóły na stronie www.qgis.pl/spotkania/2024/

dostępnych: 0

Wyprzedane 184,50 zł Wyprzedane
Bilet obejmuje udział w warsztatach, kawę i ciasteczka oraz obiad w godzinach 13:00-14:00. Szczegóły na stronie www.qgis.pl/spotkania/2024/ Warsztaty 14:00-17.00 - Pozyskiwanie danych z OSM (Włodzimierz Bartczak, OSM Polska)

Bilet obejmuje udział w warsztatach, kawę i ciasteczka oraz obiad w godzinach 13:00-14:00. Szczegóły na stronie www.qgis.pl/spotkania/2024/

dostępnych: 0

Wyprzedane 184,50 zł Wyprzedane
Bilet obejmuje udział w warsztatach (praca na własnym laptopie), kawę i ciasteczka oraz obiad w godzinach 13:00-14:00. Szczegóły na stronie www.qgis.pl/spotkania/2024/ Warsztaty 14:00-17.00 (praca na własnym laptopie) - Walidacja danych przestrzennych w Pythonie (Michał Pilarski, Boeing)

Bilet obejmuje udział w warsztatach (praca na własnym laptopie), kawę i ciasteczka oraz obiad w godzinach 13:00-14:00. Szczegóły na stronie www.qgis.pl/spotkania/2024/

dostępnych: 16

już niedostępne 184,50 zł -
Bilet obejmuje udział w warsztatach (praca na własnym laptopie), kawę i ciasteczka oraz obiad w godzinach 13:00-14:00. Szczegóły na stronie www.qgis.pl/spotkania/2024/ Warsztaty 14:00-17.00 (praca na własnym laptopie) - PostGIS w QGIS (Andrzej Kępys, SoftwareMind, OSM Polska)

Bilet obejmuje udział w warsztatach (praca na własnym laptopie), kawę i ciasteczka oraz obiad w godzinach 13:00-14:00. Szczegóły na stronie www.qgis.pl/spotkania/2024/

dostępnych: 50

już niedostępne 184,50 zł -