Dyskusje BCC - Pytam, więc jestem

location icon
Hotel Teatro ul. Nowy Świat 66, Warszawa
calendar icon
Od 25 paź 18:00 do 25 paź 18:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Wojna Rosji z Ukrainą - skutki wojny dla gospodarki europejskiej i światowej.

Kolejne spotkanie z cyklu "Pytam, więc jestem". Tym razem wyjątkowo we wtorek.

To już nasze drugie spotkanie z udziałem gościa specjalnego - gen. Leona Komornickiego - Członka Rady Organizatorów BCC, eksperta BCC ds. wewnętrznych i administracji, minister ds. przemysłu obronnego Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC.

Odpowiemy sobie m.in. na pytanie: jak wojna Rosji z Ukrainą wpływa na bezpieczeństwo Europy i Polski? Ocenimy dotychczasowy przebieg działań na froncie. Oszacujemy skutki wojny dla gospodarki europejskiej i światowej oraz dokonamy prognozy dalszego rozwoju wydarzeń.

Zapraszamy Klubowiczów oraz przedstawicieli firm członkowskich Loży Warszawskiej.

Gość specjalny:

Gen. Leon Komornicki- Członek założyciel Rady Organizatorów. Jest emerytowanym generałem WP. Od 1968 r. do 1998 r. był żołnierzem zawodowym Wojska Polskiego, gdzie zajmował stanowiska dowódczo-sztabowe od dowódcy plutonu do zastępcy szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego włącznie. W swojej karierze zawodowej był m.in. dowódcą pułku czołgów, dowódcą 5 Dywizji Pancernej, szef sztabu Śląskiego Okręgu Wojskowego i dowódcą Warszawskiego Okręgu Wojskowego. W 1998 r. został mianowany generałem brygady, zaś w 1992 r. generałem dywizji. W 1998 r. na własną prośbę został zwolniony z zawodowej służby wojskowej i przeniesiony do rezerwy. Jest współtwórcą i realizatorem idei budowy pomnika Poległym i Pomordowanym na Wschodzie. Od 1991 prezes Fundacji Poległym i Pomordowanym na Wschodzie, która realizowała jego budowę. Pomnik został odsłonięty w Warszawie 17 września 1995 r. Jest także pomysłodawcą współorganizatorem Wojska Federacji Sportu. W latach 1995-2005 był jej pierwszym prezesem. Od 1998 r. przedsiębiorca i właściciel firmy doradczej, a także członek Rad Nadzorczych firm krajowych i zagranicznych: EADES, Pol-Aqua SA, DGS SA, Biatel SA, Arkus SA, itd. Jest członkiem Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego. Zainteresowania: sport (tenis, siatkówka, żeglarstwo), literatura (pisze wiersze - w 1996 r. wydał tomik fraszek pt. "Fraszki Nie-sztabowe"), teatr"


Spotkanie odbędzie się w Restauracji Bi BA BO w oryginalnej scenerii Hotelu TEATRO, ul. Nowy Świat 66 w Warszawie.

Hotel Teatro to luksusowy i komfortowy, butikowy hotel w zabytkowej, przedwojennej kamienicy na Nowym Świecie. Miejsce to łączy historię miasta i nowoczesne podejście do wypoczynku. Kluczowym elementem wystroju wnętrz jest największy w Polsce zbiór plakatów teatralnych, wśród których znaleźć można dzieła wybitnych, polskich artystów. Każdy pokój hotelu jest inny, bo został przypisany konkretnemu twórcy teatralnemu, którego portret jest jednym z głównych elementów wystroju.

Restauracja Bi∙Ba∙Bo to wyjątkowo piękne miejsce w Warszawie, gdzie w atmosferze Warszawy lat 20. i zabawy, jaką Nowy Świat cieszył się w tym okresie można skosztować polskiej kuchni wzbogaconej międzynarodowymi smakami. Kuchnię BI BA Bo tworzy zespół Piotra Kałaski, który przez 7 lat był sou-chefem Modesta Amaro. Ponadto w Bi Ba Bo dla smakoszy kawy serwowana jest niespotykana mieszanka kawy Julius Meinl, dostępna tylko w dwóch lokalizacjach w Warszawie.

Więcej o Hotelu i Restauracji można dowiedzieć się z filmów:

https://www.youtube.com/watch?v=EEbJq9K6glE

https://www.youtube.com/watch?v=zFtpjh82NIo

Osoby przyjeżdżające spoza Warszawy serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty noclegowej Hotelu Teatro. W sprawie rezerwacji noclegu prosimy o kontakt z Aleksandrą Olszewską - Dyrektorem Hotelu email: a.olszewska@felika.pl, tel: 795 137 107

Spotkajmy się na Nowym Świecie!Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Zapraszamy Klubowiczów BCC
już niedostępne -