Najlepsze zawody pływackie w Polsce- XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza

location icon
Pływalnia Orbita Wrejherowska 34, Wrocław
calendar icon
Od 14 paź 8:00 do 15 paź 22:00
ticket icon
Od 10,00 zł

Międzynarodowy Memoriał Marka Petrusewicza, odbędzie się już 14 i 15 października na pływalni przy ul. Wejherowskiej 34 we Wrocławiu.

Zawody te wyróżniają się swoim integracyjnym charakterem, łącząc całe środowisko pływackie. Obok czołowych polskich i zagranicznych pływaków startują w nich również zawodnicy niepełnosprawni. Do Wrocławia przyciąga ich niezwykła atmosfera oraz cenne, niespotykane na innych zawodach pływackich nagrody. Podczas dotychczasowych edycji wielokrotnie padały Rekordy Polski oraz Rekordy Europy.

GWARANTUJEMY NIEZAPOMNIANE SPORTOWE EMOCJE!!!

Program zawodów

I A BLOK ELIMINIACJE

8.00-8.45 rozgrzewka

9.00-11.15 zawody grupa A

  • 50 m dowolnym kobiet eliminacje
  • 50 m dowolnym mężczyzn eliminacje
  • 100 m grzbietowym kobiet eliminacje
  • 100 m grzbietowym mężczyzn eliminacje
  • 50 m klasycznym kobiet eliminacje
  • 50 m klasycznym mężczyzn eliminacje
  • 100 m motylkowym kobiet eliminacje
  • 100 m motylkowym mężczyzn eliminacje
  • 100 m zmiennym kobiet eliminacje
  • 100 m zmiennym mężczyzn eliminacje
  • 200 m dowolnym kobiet seriami na czas
  • 200 m dowolnym mężczyzn seriami na czas

I B BLOK ELIMINACJE

11.15-15.00 zawody grypa B

  • 200 m dowolnym kobiet seriami na czas
  • 200 m dowolnym mężczyzn seriami na czas
  • 100 m grzbietowym kobiet eliminacje
  • 100 m grzbietowym mężczyzn eliminacje
  • 50 m klasycznym kobiet eliminacje
  • 50 m klasycznym mężczyzn eliminacje
  • 100 m motylkowym kobiet eliminacje
  • 100 m motylkowym mężczyzn eliminacje
  • 100 m zmiennym kobiet eliminacje
  • 100 m zmiennym mężczyzn eliminacje
  • 50 m dowolnym kobiet eliminacje
  • 50 m dowolnym mężczyzn eliminacje
  • II BLOK FINAŁY

16.00-16.45 rozgrzewka

16.45-17.00- uroczyste otwarcie zawodów

17.00- pokaz pływania synchronicznego + dekoracja za 200zm kobiet i mężczyzn

17.15-21.00 zawody

  • 50 m dowolnym kobiet (2 serie junior i senior)
  • 50 m dowolnym mężczyzn
  • 100 m grzbietowym kobiet
  • 100 m grzbietowym mężczyzn
  • 50 m klasycznym kobiet
  • 50 m klasycznym mężczyzn
  • 100 m motylkowym kobiet
  • 100 m motylkowym mężczyzn
  • 100 m zmiennym kobiet
  • 100 m zmiennym mężczyzn
  • 4x50 m zmiennym mix (3 serie)
  • 25m dowolnym skins kobiet
  • 25 m dowolnym skins mężczyzn

III A BLOK ELIMINACJE

8.00-8.45 rozgrzewka

9.00-11.15 zawody grupa A

  • 100 m dowolnym kobiet eliminacje
  • 100 m dowolnym mężczyzn eliminacje
  • 100 m klasycznym kobiet eliminacje
  • 100 m klasycznym mężczyzn eliminacje
  • 50 m grzbietowym kobiet eliminacje
  • 50 m grzbietowym mężczyzn eliminacje
  • 200 m zmiennym kobiet seriami na czas
  • 200 m zmiennym mężczyzn seriami na czas
  • 50 m motylkowym kobiet eliminacje
  • 50 m motylkowym mężczyzn eliminacje
  • 400 m dowolnym kobiet seriami na czas
  • 400 m dowolnym mężczyzn seriami na czas

III B BLOK ELIMINACJE

11.15-14.15 zawody grupa B

  • 400 m dowolnym kobiet seriami na czas
  • 400 m dowolnym mężczyzn seriami na czas
  • 100 m klasycznym kobiet eliminacje
  • 100 m klasycznym mężczyzn eliminacje
  • 50 m grzbietowym kobiet eliminacje
  • 50 m grzbietowym mężczyzn eliminacje
  • 50 m motylkowym kobiet eliminacje
  • 50 m motylkowym mężczyzn eliminacje
  • 100 m dowolnym kobiet eliminacje
  • 100 m dowolnym mężczyzn eliminacje
  • 200 m zmiennym kobiet seriami na czas
  • 200 m zmiennym mężczyzn eliminacje

VI BLOK FINAŁY

16.00-16.45 rozgrzewka

17.00-21.00 zawody

  • 25m zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną
  • 100 m klasycznym mężczyzn 
  • 100 m klasycznym kobiet 
  • 100 m dowolnym mężczyzn 
  • 100 m dowolnym kobiet 
  • 50 m grzbietowym mężczyzn 
  • 50 m grzbietowym kobiet 
  • 50 m motylkowym mężczyzn 
  • 50 m motylkowym kobiet 
  • 25 m skins zmiennym mężczyzn
  • 25 m skins zmiennym kobiet 

4*50 m dowolnym mix (seriami na czas)


1. Bloki eliminacyjne będą podzielone na 2 części: pierwsza połowa zaplanowanych serii rozegranych będzie między 8.30-11.00, druga połowa od 11.15-15.30

2. Zakup biletu na eliminacje upoważnia do wejścia na 2 bloki eliminacyjne


Pula nagród ponad 80 000 zł!!!

  • Za 1 - 3 miejsce w każdej konkurencji indywidualnej: medale i nagrody finansowe ufundowane przez sponsorów.

Kat. Senior odpowiednio 500 zł, 300 zł, 200zł;

Kat. Junior 300 zł, 200 zł, 100 zł.

  • Dla najlepszego zawodnika i zawodniczki w każdym roczniku juniorskim (suma punktów za dwie różne konkurencje indywidualne) przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe.
  • Zwycięzcy biegu memoriałowego na dystansie 100 m. st. klasycznym mężczyzn otrzymają NAGRODĘ GŁÓWNĄ (3 000 zł kat. Senior/ 2 000 zł kat. Junior) oraz PUCHAR MARKA PETRUSEWICZA.
  • Zwyciężczyni konkurencji 100m st. klasycznym kobiet otrzyma dodatkową nagrodę rzeczową.
  • Za 1-3 miejsce w konkurencjach sztafetowych medale.
  • Za 1 miejsce w konkurencjach sztafetowych 1600zł do podziału + nagroda niespodzianka.
  • Zawodnik i zawodniczka z najwyższym wynikiem punktowym FINA otrzymają voucher na weekend w ośrodku
  • Trenerzy najlepszych zawodników (najwyższy wynik punktowy za jeden start) w kategorii junior i senior otrzymają nagrodę specjalną.
  • 3 najlepszych zawodników niepełnosprawnych (w kategorii kobiet i mężczyzn) otrzymuje nagrody finansowe za sumę punktów za 2 najlepsze starty
  • Konkurencje 25m skin nagrody finansowe za miejsca 1-2 wśród kobiet i mężczyzn:
  • 1 miejsce-1000 zł, 2 miejsce-600 zł.
  • Zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną otrzymują pamiątkowe medale, koszulki okolicznościowe i nagrody rzeczowe

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  I blok eliminacje 14.10.2022 godz. 9.00
14 Października 2022, 08:30 10,00 zł
  II blok FINAŁY 14.10.2022 16.30
14 Października 2022, 16:30 20,00 zł
  III blok eliminacje 15.10.2022 godz. 9.00
15 Listopada 2022, 08:30 10,00 zł
  IV blok FINAŁY 15.10.2022 16.30
15 Października 2022, 16:30 20,00 zł
  Bilet całodzienny eliminacje i finały 14.10.2022
14 Października 2022, 08:30 25,00 zł
  Bilet całodzienny eliminacje i finały 15.10.2022
15 Listopada 2022, 08:30 25,00 zł