Rozwój osobisty

W poszukiwaniu sensu, satysfakcji i osobistego IKIGAI [warsztat]

location icon
Warszawa
calendar icon
Od 1 lut 11:00 do 1 lut 11:00
ticket icon
Od 150,00 zł
  • Chcesz, aby 2025 niósł więcej poczucia sensu, motywacji i zadowolenia z działania?
  • Zastanawiasz się, czy na pewno robisz to, do czego jesteś stworzony/stworzona?
  • Masz wrażenie, że mimo sukcesów "czegoś" Ci brakuje?

Zapraszamy Cię na warsztat, który połączy kilka podejść i filozofii, aby przybliżyć Cię do odkrycia swojego osobistego poczucia sensu.

Poszukasz na nim swojego IKIGAI, odpowiesz na pytanie "Po co?", zastanowisz się nad powodami, dla których chcesz wstawać codziennie rano. Podczas tego spotkania wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytania: Jak znaleźć swoją indywidualną ścieżkę? Jak ukształtować swoje życie, żeby móc czuć wewnętrzną satysfakcję? Jak podążać za własnymi, a nie cudzymi marzeniami, celami, definicjami szczęścia?

Dla kogo jest ten warsztat?

To przestrzeń dla osób, które mają wrażenie, że mimo realizacji wielu celów, ciągłych wyzwań i osiągnięć, "coś" wciąż pozostaje niezaspokojone. Może czujesz wewnętrzną pustkę, masz potrzebę zmiany lub po prostu pragniesz zatrzymać się na chwilę, by spojrzeć na swoje życie z nowej perspektywy? Jeśli chcesz odkryć, co tak naprawdę jest dla Ciebie najważniejsze - ten warsztat jest właśnie dla Ciebie. To spotkanie dla tych, którzy są gotowi i chcą nieco przemeblować swoje życie.

Dlaczego warto się zatrzymać? Codzienny pęd, liczne obowiązki i realizacja zadań dla innych mogą sprawić, że gubimy swój prawdziwy kierunek. Na tym warsztacie zadasz sobie pytania, które mogą wpłynąć znacząco na Twoje życie:

  • Co daje mi prawdziwą satysfakcję?
  • Dlaczego robię to, co robię?
  • Czy rzeczywiście zmierzam w kierunku, który przynosi mi spełnienie?

Bo jeśli nie stworzysz pomysłu na swoje życie, inni chętnie zrobią to za Ciebie.

Program

Warsztat obejmie różne podejścia do odkrywania sensu życia, czerpiąc z takich koncepcji jak:

  • IKIGAI - japońska filozofia odnajdywania pasji i motywacji,
  • Logoterapia Victora Frankla, czyli podejście do życia poprzez odkrycie sensu,
  • "Golden Circle" Simona Sineka, by znaleźć swoje "dlaczego" i podążać za nim.
Warsztat obejmie także inspirujące historie, ćwiczenia indywidualne, pracę grupową (lub w parach), przestrzeń do refleksji.

Co zyskasz dzięki warsztatowi?

  • Wykonasz ćwiczenia, które pomogą Ci spojrzeć na siebie i osobiste "dlaczego?" z różnych perspektyw.
  • Otrzymasz narzędzia do pracy nad odkrywaniem sensu.
  • Zbudujesz mapę dalszych kroków, które mogą stać się początkiem Twojej drogi.
  • Poznasz inspirujące historie i ciekawe osoby. 

Pamiętaj! Nie damy Ci wszystkich odpowiedzi - warsztat będzie raczej pierwszym krokiem, inspiracją i popchnięciem do dalszej pracy. Damy Ci wskazówki i materiały, abyś mógł/mogła kontynuować ją samodzielnie.

Jak się zapisać?

Aby zarezerwować sobie miejsce na warsztacie, prosimy kupić bilet tutaj wpłacając 150 zł. Warsztat kosztuje 500 zł, reszta kwoty (350 zł) płatna w dniu warsztatu. Liczba miejsc ograniczona do 20 osób!

Kim jesteśmy? Dlaczego my poprowadzimy ten warsztat?

Wojciech Mróz

Psycholog i mentor z ponad 20-letnim doświadczeniem w obszarach przedsiębiorczości, innowacji oraz wspierania start-upów. Współtwórca i były właściciel 6 firm, świadczył usługi doradcze dla ponad 200 przedsiębiorców w ramach Alpha Capital Group oraz organizacjami takimi jak Ashoka.org, Mentors4Starters czy European Innovation Council. Specjalista w zakresie mentoringu indywidualnego i grupowego - przeprowadził setki godzin warsztatów i konsultacji dla przedsiębiorców, przedsiębiorców społecznych oraz studentów. Prywatnie od 22 lat szczęśliwy mąż, ojciec dwóch córek oraz członek zespołu muzycznego Handpan Brothers. Jest również alumnem Leadership Academy for Poland oraz Teaching Assistant Advanced Leadership Program. 

Filip Dębowski

Trener, facylitator i prelegent z wieloletnim doświadczeniem. Choć odnalazł swoje IKIGAI ("Dlaczego?") w toku kilkunastu lat walki z chorobą i terapii, wierzy, że każda osoba może to osiągnąć na swój sposób. Jest przekonany, że dzięki poczuciu sensu i sprawczości możemy nie tylko być szczęśliwsi - ale też być tworzyć lepszy świat dla przyszłych pokoleń. Dlatego prowadzi podcast "Dobry Przodek", w którym zadaje pytanie "Czy jesteśmy dobrymi przodkami?", a na co dzień zajmuje się technohumanizmem - higieną cyfrową, wpływem AI na ludzi i organizacje, kompetencjami przyszłości. Realizuje to nie tylko w biznesie, ale też w ramach współprac z fundacjami, wspierając młodzież, rodziców i nauczycieli w szkołach rozsianych po całym kraju. Jest geekiem, melomanem oraz pasjonatem wycieczek górskich, szachów, planszówek i angielskiej Premier League.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Rezerwacja miejsca
1 Lutego 2025, 11:00 150,00 zł