III Ogólnopolska konferencja naukowo-techniczna H₂Szczecin "Wodór napędem regionów" - BILET "STANDARD"
Szanowni Państwo,
Już po raz trzeci zapraszamy do Szczecina, gdyż wdrażanie rozwiązań gospodarki wodorowej nabiera coraz większego przyspieszenia i występuje duże zapotrzebowanie na społeczną dyskusję oraz prezentację rozwiązań w wymiarze regionalnym i globalnym.
Celem jest zielona transformacja Polski i Europy zapewniająca bezpieczeństwo energetyczne, innowacyjny rozwój, a także neutralność klimatyczną.
Dlaczego spotykamy się w Szczecinie?
Pomorze Zachodnie to pierwszy samowystarczalny energetycznie region o największym w Polsce udziale w produkcji energii z OZE, który jest szczególnie predysponowany do wytwarzania najcenniejszego, bo zero-emisyjnego "zielonego" wodoru. Występuje zatem pilna konieczność intensyfikacji współpracy z pozostałymi regionami w Polsce, które wykazują niedobory zielonej energii. Organizacja wydarzenia jest przede wszystkim odpowiedzią na zgłaszane zapotrzebowanie ze strony wielu środowisk w całej Polsce (biznes, nauka, samorząd).
W tym roku w ramach H₂Szczecin WODÓR NAPĘDEM REGIONÓW przygotowany jest bardzo atrakcyjny program wydarzenia:
- Przez dwa dni konferencji:
- Prezentacje i dyskusje najlepszych ekspertów, naukowców, wiodących instytucji i samorządów oraz kluczowych dostawców technologii
- Strefa Wystawców
- Strefa elektromobilności wodorowej i zeroemisyjnej
- Strefa posterów naukowych
Dzień pierwszy: wyjątkowa popołudniowa sesja "Wodorowy networking H₂Meeting"
Dzień drugi: Bezprecedensowe praktyczne sesje warsztatowe
Więcej informacji o warsztatach na www.h2szczecin/agenda/
Cele konferencji:
- Prezentacja zarówno aktualnych dokonań w zakresie rozwiązań wodorowych, jak i potencjału regionów we włączeniu się w budowę polskiej i europejskiej gospodarki wodorowej.
- Identyfikacja i aktywizacja interesariuszy, stworzenie platformy współpracy oraz zachęcenie samorządowców, przedsiębiorców oraz naukowców do włączenia się w proces tworzenia i rozwoju gospodarki wodorowej.
- Prezentacja dobrych praktyk w zakresie wdrażania gospodarki wodorowej.
- Promocja badań nad gospodarką wodorową i projektów B+R.
- Budowa świadomości i akceptacji społecznej dla zielonej transformacji, a w tym technologii wodorowych.