Działaj optymalnie, zamiast maksymalnie

location icon
on line zoom
calendar icon
Od 27 wrz 10:00 do 27 wrz 14:00

Dla kogo?

Zajęcia przeznaczone są przede wszystkim dla liderów, przedsiębiorców, osób zarządzających zespołami lub/i projektami w obszarze Zrównoważonego Rozwoju/CSR/ESG.

Zaproszeniem na ten warsztat pragniemy podziękować jako Fundacja CSR Res Severa naszym partnerom współtworzącym Festiwal Filmów Odpowiedzialnych "17 celów" i wesprzeć ich działania narzędziami biznesowymi.

Rzeczywistość  w świecie  BANI (Brittle-kruchy, Anxious-niespokojny, Non-linear-nieliniowy, Incpreceptible-niezrozumiały)  w której obecnie żyjemy wcale nie musi być przytłaczająca. Z pewnością wymaga od nas jednak praktycznego sposobu rozpoznania gdzie obecnie jestem ja jako lider, mój zespół, moja firma, zmiana lub innowacja jaką chcę wprowadzić oraz jak znaleźć optymalną drogę do realizacji zdiagnozowanej potrzeby zmiany.

Dlatego zapraszamy Cię - liderze, przedsiębiorco, kierowniku projektu, właścicielu swojej ścieżki kariery, pracowniku specjalisto - do wspólnego spotkania z praktycznym sposobem na optymalizację Twoich dotychczasowych działań w zmianie, której doświadczasz na co dzień poprzez praktykę nawyków i narzędzi SPOCO®, abyś mógł podnieść SKUTECZNOŚĆ, WYDAJNOŚĆ i KOMFORT pracy, by

                                                             DZIAŁAĆ OPTYMALNIE zamiast maksymalnie

Słowem o warsztacie z możliwością poznania prowadzących: 


Podczas naszego warsztatu online doświadczysz w działaniu, na swoim własnym projekcie praktycznych soczewek SPOCO®, nawyków liderów i narzędzi, dzięki którym:

  • przećwiczysz nawyki komunikacji budujące relacje (łagodząc rozczarowania, budując motywację w zespole i w środowisku biznesowym m.in jak radzić sobie z narzekaniem i konfliktami)
  • doświadczysz nawyków efektywnej pracy (m.in jak działać zwinniej w gąszczu priorytetów organizując pracę własną i zespołu na ścieżce wprowadzania zmiany lub innowacji)
  • sprawnie ocenisz gdzie jesteś w swojej zmianie, poznając mocne strony swojego biznesu / projektu / zespołu, jak i obszary do zmiany
  • określisz kolejne kroki potrzebne, by ustawić swoją zmianę na sukces, byś mógł optymalnie zarządzać swoim projektem lub zespołem
  • spakujesz swój smart-workingowy narzędziownik do organizacji pracy własnej i zespołu, który wraz ze zdobytą wiedzą i doświadczeniami zabierzesz ze sobą, by wdrożyć w pracy i w życiu.

Szkolenie w całości opieramy o metodykę przywództwa systemowego SPOCO® z korzeniami w Wielkiej Brytanii. Zapewnia ona mądre gospodarowanie zasobami i przewodzenie energią w organizacji: w procesie i relacjach na rzecz wspólnego celu.

Gwarantujemy, że podczas kursu poznasz praktyczne:

  • 5 Soczewek (5 fundamentalnych zestawów pytań strategicznych na co dzień).
  • 6 Nawyków (6 nawyków organizacji pracy i komunikacji niezbędnych w roli lidera).
  • 3 Narzędzia (3 formularze ułatwiające pracę własną i z zespołem).

do zastosowania od razu w miejscu pracy.

Czym jest SPOCO®?

Metodyka SPOCO®, za podstawę Sukcesu każdej ważnej zmiany uznaje zrównoważoną inwestycję w Ludzi, Organizację, Społeczność i Ofertę.

Success is the outcome of investing in People, Organization, Community and Offer.

W metodzie zostały zintegrowane dobre praktyki: prowadzenia działalności gospodarczej, zrównoważona karta wyników Kaplana, zwinne metody zarządzania projektami, elementy ekonomii behawioralnej, myślenia systemowego i gospodarki opartej o zasoby.

Rozwijamy metodykę w kierunku standardu jak w oparciu o potrzeby człowieka wzmacniać odporność i bezpieczeństwo funkcjonowania organizacji i ekosystemów społeczno-gospodarczych.
SPOCO® to sposób i zestaw narzędzi do zarządzania organizacjami, wpisujący się zarówno w trend makroekonomii (resource-based economy), jak i mikroekonomii.

SPOCO® nawiązuje do "turkusowych organizacji", które dzięki swoim zasadom zarządzania ludźmi i projektami radzą sobie biznesowo znacznie lepiej niż firmy zarządzane tradycyjnie.
SPOCO® to bardziej zrównoważony i odpowiedzialny sposób prowadzenia działalności gospodarczej. Bazuje na dobrych praktykach biznesowych w zarządzaniu strategicznym (Balanced Scorecard), zwinnym prowadzeniu projektów (Agile) i ekonomii behawioralnej.

A jeśli chcesz dowiedzieć się co SPOCO® i Grand Prix F1 to zajrzyj tu: https://bit.ly/3CRADdK

80% warsztatu to praktyka - w czasie warsztatu pracujesz interaktywnie z prowadzącym i innymi uczestnikami.

Prosimy o przygotowanie tematu/projektu na którym będziesz pracował/a podczas warsztatu.

Kiedy: 27.09.2022 g. 10.00-14.00 Planujemy 2 przerwy.

Platforma: Zoom (link do platformy zostanie wysłany przed warsztatem) -potrzebny do uczestnictwa jest komputer z łączem pozwalającym na odbiór telekonferencji.

Aby móc w pełni uczestniczyć w warsztacie prosimy o gotowość do włączenia mikrofonu i kamery.

Bilet na warsztat: bezpłatny, konieczny zapis przez serwis www.evenea.pl
Ilość miejsc ograniczona. Organizator ma prawo odwołać wydarzenie, jeśli zgłosi się mniej niż 6 uczestników na daną sesję.


Prowadzący spotkania:

Patrycja Matusik (trener biznesu, coach, facylitator, trener przywództwa systemowego SPOCO, Reiss Motivation Profile Master, life coach w "Żyj na pełen etat") Jako wyznawca zasady - zrób to, co możesz, z tym co masz - korzystam z doświadczeń mojej kilkunastoletniej historii pracy, jako m.in. psycholog, trener, coach czy manager w korporacjach międzynarodowych, ale także z praktyki metodyk Lean Management, Centrum Oceny i Rozwoju czy zarządzania projektami.

Współpracuję z polskimi i zagranicznymi firmami szkoleniowymi prowadząc szkolenia i coachingi w języku polskim i angielskim, m.in. w zakresie efektywnej komunikacji, zarządzania sobą w czasie, umiejętności managerskich, trenerskich oraz motywacji. Jako trener przywództwa systemowego SPOCO wspieram ludzi przedsiębiorczych w zrównoważonym rozwoju ich biznesów (przedsiębiorcy), zespołów (people managers) czy projektów (kierownicy projektu).

Więcej informacji / More details in English available: https://www.linkedin.com/in/patrycjamatusik/

Aldona Kłobska

Certyfikowany coach (Erickson Professional coach) trener i konsultant, trener i superwizor przywództwa systemowego SPOCO®, HR biznes partner.

Wspieram organizacje, rozwijam kulturę przywództwa oraz coachingową.

Pracowałam jako mentor i coach w Akademii Przywództwa Jacka Santorskiego.

Współorganizuje Festiwal Filmów Odpowiedzialnych "17 celów" www.17celow.pl i współprowadzę Fundację CSR Res severa www.ressevera.pl

Współtworzę Pracownię Rozwoju osobistego Proarche. www.proarche.pl

Prowadzę firmę szkoleniową:

www.lokomotywacja.pl

tel. 600 305 172

Serdecznie zapraszamy!


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet dla uczestnika konkursu "17 Celów"
już niedostępne -