Delegowanie zadań w sposób budujący zaangażowanie i odpowiedzialność w zespole - szkolenie z cyklu Akademia Lidera (BYDGOSZCZ)

location icon
Bydgoszcz Bydgoszcz
calendar icon
Od 1 kwi 9:00 do 2 kwi 17:00
ticket icon
Od 2 152,50 zł

Według danych Gallupa od lidera zależy aż 70% zaangażowania zespołu.

Jednocześnie, nawet 80% z niech nie zostało przygotowanych do roli lidera w obecnym świecie VUCA i BANI, charakteryzującym się m.in. zmiennością, niepewnością, złożonością, kruchością i niepokojem.

To oznacza, że umiejętności przywódcze są nie tylko pożądane, ale wręcz niezbędne dla sukcesu organizacji.

Jedną z kluczowych umiejętności i jednocześnie jednym z największych wyzwań dla lidera jest delegowanie zadań pracownikom, a potem ich egzekwowanie. Jednak trudno właściwie egzekwować, jeśli się uprzednio niewłaściwie zdelegowało lub też - jak często bywa - nie zdelegowało się zadań wcale. Jest wiele powodów, dla których menedżerowie nie delegują tak wielu zadań, jak mogliby, jak chociażby przekonanie, że pracownik nie jest w stanie wykonać zadania tak dobrze, jak menedżer czy przekonanie, że wykonanie pracy zajmie mniej czasu niż delegowanie odpowiedzialności i w dodatku zmniejsza ryzyko niepowodzenia.

A tymczasem delegowanie jest m.in. dowodem na zaufanie do podwładnych. Rozwija ich umiejętności, buduje pewność siebie i atmosferę w zespole. Działa to w obie strony. Na dodatek - jak wynika z wielu badań - zwiększa zyski firm. Po prostu na procesie delegowania zyskują wszyscy.

Menedżerowie - pomimo, że znają korzyści delegowania, mimo tego, że "toną" we własnej pracy i naprawdę mają co zdelegować, mogą tego nie robić wcale lub jedynie fragmentarycznie. Dlaczego tak się dzieje? Głównym czynnikiem jest brak umiejętności i wiedzy, jak skutecznie delegować.

A czy Ty wiesz, jak skutecznie delegować zadania w swoim zespole?

Jeśli zależy Ci, aby rozwijać swoje umiejętności przywódcze i wzmacniać skuteczność swojego zespołu w oparciu o efektywne delegowanie zadań zapraszamy Cię na warsztat "Delegowanie zadań w sposób budujący zaangażowanie i odpowiedzialność w zespole", który jest częścią cyklu warsztatów w ramach Akademii Lidera.

W świecie, w którym żyjemy, w którym jest tysiąc bodźców, tysiące impulsów, ciągła bieżączką i wyścig z czasem, kompetencją przyszłości jest umiejętność uważności i zatrzymywania się. Umiejętność robienia przystanków STOP to jedna z głównych kompetencji menadżerów przyszłości. Dlatego zachęcamy Cię do podjęcia wyzwania i zainwestowania w swój rozwój jako lidera. Niech kompetencje przyszłości staną się Twoją mocną stroną pozwalającą wyróżnić się ponad przeciętność w dynamicznym świecie biznesu.


Moduł: Delegowanie zadań w sposób budujący zaangażowanie i odpowiedzialność w zespole

(Bydgoszcz, 1-2 kwietnia 2025)

  • Inspirowanie i rozwijanie talentów czyli jak najlepiej wykorzystać indywidulane kompetencje i talenty pracowników przy podziale zadań
  • Efektywne wykorzystanie dostępnych zasobów
  • Dobre praktyki w delegowaniu (proces)
  • Dostosowanie stylu delegowania do indywidulanych potrzeb i możliwości pracownika
  • Egzekwowanie terminów i ustaleń


WARTOŚCI:

W ramach tego modułu uczestnicy poznają i dostaną dostęp do badania CliftonStrengths™ (TOP 5 CliftonStrengths). Badanie CliftonStrengths zwane potocznie badaniem Talentów Gallupa, jest narzędziem, pokazującym 34 talenty, które u każdego z nas układają się w innej kolejności. Odkrywając pełny profil (34 talenty) lub TOP 5 (pierwszą piątkę talentową) poznajemy nasz potencjał talentowy. Wskazuje on na to, jak działamy/lub możemy działać w życiu prywatnym i zawodowym i jak to przekłada się na naszą produktywność oraz decyduje, jaka jest nasza efektywność osobista. Szkolenie uczy też, jak w praktyce z wiedzy o własnych talentach korzystać. Poznając własne talenty i talenty naszych współpracowników, realnie wpływamy na zaangażowanie, realizację celów, rozwój oraz poziom, na jakim znajduje się efektywność osobista.


Możesz liczyć na:

  • wzmocnienie samoświadomości i pewności siebie
  • wzmocnienie kluczowych kompetencji lidera przyszłości
  • możliwość zdiagnozowania swojego potencjału i obszarów do rozwoju
  • pomoc w wypracowaniu indywidualnego i efektywnego stylu zarządzania zespołem
  • nabycie umiejętności wychodzenia poza swój punkt widzenia i myślenia oraz doceniania różnorodności
  • nabycie umiejętności budowania efektywnego zespołu i przeprowadzania go przez konflikt lub zmiany 

Warsztaty poprowadzą:

Ewa Cieślawska

Certyfikowana trenerka FRIS® i FACET5, coach, facylitatorka, trenerka myślenia wizualnego

Posiada wieloletnie doświadczenie branży HR w międzynarodowym koncernie. Współpracuje jako trenerka z EY Academy of Business. Jest absolwentką Szkoły Trenerów Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz innowacyjnego programu kreowania i rozwijania liderów i trenerów Leaders are Trainers. W swojej pracy trenera facylitatora pracuję autorską metodologią Momentum Method Beaty Kapcewicz, zawierającą narzędzia z obszaru treningu kompetencji, treningu mentalnego, procesu grupowego i przyspieszonego uczenia. Wprowadza zmianę na poziomie świadomości, postaw, nawyków liderskich i zachowań. Wspiera i motywuję liderów w budowaniu odważnego przywództwa opartego na wrażliwości, zaufaniu i wykorzystaniu naturalnych predyspozycji oraz wspiera organizacje w obszarze rozwoju ludzkiego potencjału, budowania efektywnych zespołów, komunikacji i pobudzania zaangażowania pracowników. W swojej pracy wykorzystuje metodologię i narzędzia diagnostyczne FRIS®, Facet5, Talenty Gallupa. Jest także pasjonatką myślenia wizualnego, od lat uczy sketchnotingu i zajmuje się również facylitacją graficzną, które wspierają proces edukacyjny.

Małgorzata Chruściak

Coachka i mentorka akredytowana przy EMCC, certyfikowana trenerka EY Academy of Business i FRIS®, a jednocześnie doświadczona prawniczka. Wspiera prawniczki i prawników w budowaniu kariery zawodowej w zgodzie ze sobą, swoimi potrzebami i wartościami. Łączy ponad 25-letnie doświadczenie praktyki adwokackiej w renomowanych międzynarodowych kancelariach z praktyką mentorki i coachki biznesu (studia podyplomowe coaching i mentoring i Psychologii Pozytywnej na SWPS, akredytacja przy European Mentoring & Coaching Council) oraz certyfikowanej trenerki EY Academy of Business i FRIS®. Odniosła sukces w życiu zawodowym i wie, co sprawia, że praca może być źródłem radości i satysfakcji. Z własnego doświadczenia rozumie, z czym zmagają się liderzy w trudnych czasach wciąż zwiększającej się konkurencji i presji na wynik, a jednocześnie coraz większej nieprzewidywalności i zmienności realiów biznesowych. Przez wiele lat była uznawana za czołową ekspertkę z zakresu regulacji rynku finansowego, co potwierdzają coroczne rekomendacje w najbardziej prestiżowych międzynarodowych rankingach prawniczych. Miesięcznik Forbes Women wymienił ją w 2021 r. w zaszczytnym gronie 25 prawniczek wspierających biznes. W trakcie swojej kariery zawodowej współpracowała z najbardziej renomowanymi instytucjami finansowymi i kancelariami prawnymi, w tym ok. 10 lat na stanowisku partnera odpowiedzialnego za rozwój praktyki bankowej w warszawskim biurze międzynarodowej kancelarii Cameron McKenna (CMS).


Miejsce szkolenia - Bydgoszcz, dokładny adres zostanie podany uczestnikom dwa tygodnie przed szkoleniem.

Termin (wtorek-środa): 1-2 kwietnia 2025


Jeśli potrzebujesz jakichkolwiek dodatkowych informacji, zadzwoń lub napisz:

- odpowiemy chętnie na wszystkie pytania.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
Czwarty moduł w ramach cyklu szkoleń w ramach Akademii Lidera. Moduł to dwudniowy warsztat stacjonarny. Cena obejmuje badanie CliftonStrengths™ (TOP 5 CliftonStrengths). Moduł: Delegowanie zadań w sposób budujący zaangażowanie i odpowiedzialność w zespole

Czwarty moduł w ramach cyklu szkoleń w ramach Akademii Lidera. Moduł to dwudniowy warsztat stacjonarny. Cena obejmuje badanie CliftonStrengths™ (TOP 5 CliftonStrengths).

26 Marca 2025, 12:00 2 152,50 zł