O docenianiu rozwoju | Warsztaty DDwK 2025

location icon
NCK Gdańsk - Ratusz Staromiejski Korzenna 33/35, Gdańsk
calendar icon
Od 28 maj 10:00 do 28 maj 15:00

Jak usprawnić pisanie i komunikację w erze sztucznej inteligencji? Warsztaty z ChatGPT

W dzisiejszych czasach sprawna i efektywna komunikacja jest kluczowa dla sukcesu zawodowego, także w pracy pracowników kultury, którzy muszą jasno i precyzyjnie formułować myśli w różnego rodzaju pismach, mailach i dokumentach. W dobie sztucznej inteligencji, narzędzia takie jak ChatGPT mogą znacząco usprawnić proces tworzenia tekstów, zwiększając efektywność pracy oraz ułatwiając pisanie komunikatów bardziej angażujących i zrozumiałych.

Głównym celem tego szkolenia jest pokazanie, jak wykorzystywać sztuczną inteligencję do tworzenia treści, nie rezygnując przy tym z ludzkiej kreatywności i umiejętności. Podkreślimy, że choć AI jest doskonałym narzędziem wspierającym, to człowiek wnosi do tekstu niezastąpioną oryginalność i głębię. Szkolenie otworzy przed uczestnikami możliwości usprawnienia pisania w kontekście zawodowym, a także pokaże, jak optymalnie zarządzać czasem, korzystać z narzędzi technologicznych oraz tworzyć skuteczne i przemyślane teksty, które spełniają współczesne standardy komunikacyjne.

Uwaga: szkolenie dotyczy podstaw pracy z ChatemGPT.

PROGRAM WARSZTATU:

  1. Zrozumienie roli emocji w komunikacji pisemnej
  2. Podstawy konstruowania skutecznych komunikatów
  3. Kluczowe elementy dobrego tytułu oraz leadu (początek tekstu, maila, pisma)
  4. Wykorzystanie sztucznej inteligencji do pisania tekstów urzędowych i komunikacyjnych
  5. Jak zadawać ChatowiGPT właściwe pytania, aby uzyskać pomoc w tworzeniu treści
  6. Ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem komputera (prosimy zabrać ze sobą smartfon)

OSOBY PROWADZĄCE:

Marcin Dybuk - dziennikarz, mentor dobrego życia i menadżer od trudnych zadań. Przez lata związany z mediami, reklamą i biznesem, dziś poświęcający czas psychoedukacji i szkoleniom. Autor podcastu "PodRóż do Męskości", bloga MagielDybuka.pl i portalu Triathlonlife.pl. Pomaga mężczyznom i firmom w skutecznej komunikacji, budowaniu relacji i rozwoju. Z mediami związany od końca XX wieku. Zaczynał jako reporter, przechodząc wszystkie szczeble dziennikarskiej kariery, aż po funkcję redaktora naczelnego. Przez lata zdobywał doświadczenie nie tylko w mediach, ale także w branży reklamowej, m.in. w Radiu Gdańsk, gdzie pełnił funkcję szefa marketingu i reklamy oraz dyrektora ds. rozwoju. Był również właścicielem agencji reklamowej "Fabryka Kreacji". Dziś koncentruje się na psychoedukacji, skupiając na zdrowiu psychicznym mężczyzn. W "PodRóży do męskości" rozmawia o wyzwaniach współczesnych mężczyzn - od kryzysów emocjonalnych i depresji, po rozwój osobisty i odnajdywanie tożsamości. Na blogu MagielDybuka.pl dzieli się przemyśleniami, analizami i historiami, które skłaniają do refleksji i działania.

Grzegorz Kwiatkowski - pisarz, muzyk, aktywista, pracownik uniwersytecki. Jego twórczość koncentruje się na tematach historii, pamięci i etyki. Autor książek wydawanych i tłumaczonych w USA, Niemczech, Francji, Grecji i Słowenii. Członek PEN America oraz europejskiej platformy literackiej Versopolis. Jego twórczość była publikowana i komentowana m.in. w The New York Times, The Guardian, Los Angeles Times, Genocide Studies and Prevention, Modern Poetry in Translation, World Literature Today, Rolling Stone, Pitchfork, BBC i NPR. Tegoroczny Artysta Rezydent na Uniwersytecie Yale, kurator cyklu "What About Exclusion?" i "Virus of Hate" na Uniwersytecie Oksfordzkim. Wraz z profesorem Paulem Lodge'em współtworzy na Uniwersytecie Oksfordzkim serię "It Sings Therefore We Are", a z profesorem Vinayem Lalem na UCLA cykl "Sangam and Agora: A Forum of Poets, Philosophers, Scholars, and Autodidacts". Jest członkiem projektu badawczego "The Surviving Memory in Postwar El Salvador". Gościł z wykładami na kilkudziesięciu uniwersytetach, w tym na Uniwersytecie Stanforda, Uniwersytecie Yale, Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles, Uniwersytecie Nowojorskim, Uniwersytecie Columbia, Uniwersytecie Chicagowskim, Uniwersytecie Northwestern, American University oraz w Jewish Theological Seminary. Brał udział w festiwalach literackich, takich jak Oslo Internasjonale Poesifestival czy Lahti International Writers Reunion, i był stypendystą programów rezydencyjnych w Wiedniu i Grazu. Jest członkiem zespołu Trupa Trupa wydawanego przez Sub Pop, Glitterbeat, Ici d'ailleurs i występującego na czołowych światowych festiwalach, takich jak SXSW, Primavera Sound, Desert Daze i Iceland Airwaves. Zespół nagrał również sesje NPR Tiny Desk i BBC Radio 6. W sferze aktywizmu angażuje się w upamiętnianie historii społeczności żydowskiej na Pomorzu, w tym dawnego getta w Gdańsku, oraz prowadzi kampanię na rzecz ochrony butów należących do ofiar, odnalezionych w pobliżu byłego obozu koncentracyjnego Stutthof.

Dołącz do wydarzenia

  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  DDwK 2025 | Warsztaty o docenianiu rozwoju
27 Maja 2025, 15:00
Dołącz do wydarzenia