Masterclass Chablis

location icon
MineWine.pl Wojskowa 1c, Poznań
calendar icon
Od 4 kwi 19:00 do 4 kwi 19:00

Chablis- jedno z najpiękniejszych białych win na świecie.

Jak pachnie i smakuje? Jak i gdzie się je produkuje? Z czym je podawać? Które Chablis wybrać, by nie dać się nabić w butelkę? Na te i inne pytania odpowiemy podczas degustacji w formie MasterClass 4 i 5 kwietnia.


Podczas degustacji spróbujemy trzech roczników( degustacja pionowa) Chablis AOC de L'Églantière Fourchaume Premier Cru od producenta Domaine Jean Durup Père et Fils. Dodatkowo, spróbujemy win od innego producenta Chablis, ale te niech pozostaną niespodzianką:)

Domaine Jean Durup Père et Fils to rodzinna winnica, w której winorośl uprawia się od pokoleń. Na 155 hektarach, w większości położonych na stromych zboczach, niepodzielnie króluje chardonnay - ikona regionu. Czym jest degustacja pionowa?

-To degustacja, w której porównuje się kilka roczników tego samego lub podobnych win; najczęściej dotyczy win z wielu roczników jednego producenta. Dzięki pionowej degustacji lepiej rozumiemy nie tylko styl winiarza i zdolność jego win do starzenia, ale także jesteśmy w stanie uchwycić wpływ terroir i warunków pogodowych w danym roczniku na wino.

Kiedy?

- 04.04 (czwartek) o godz. 19:00 Wojskowa, Poznań,

- 5.04 (piatek) o godz. 19:00 Bumerang Park, Zalasewo( WYPRZEDANE)


Koszt degustacji to: 249 zł/ os.

Serdecznie zapraszamy!

Dołącz do wydarzenia

W chwili obecnej zgłoszenia na to wydarzenie nie są przyjmowane.