Blue Baltic Community - Badania środowiskowe i geotechniczne

location icon
Inkubator Starter Lęborska 3B, Gdańsk
calendar icon
Od 15 maj 10:00 do 15 maj 10:00
ticket icon
Od 0,00 zł

To już kolejne spotkanie Blue Baltic Community 2024! 

Już 15 maja (w godzinach 10.00-12.30) porozmawiamy na temat "Badań środowiskowych i geotechnicznych na potrzeby Morskich Farm Wiatrowych"!

AGENDA:

10.00 - START

10.00 - 11.30 PREZENTACJE 

Część merytoryczną spotkania poprowadzą:

Ernest Jezionek - "Rola badań dna morskiego na etapie projektowania, instalacji i eksploatacja infrastruktury podwodnej"

Klaudyna Świstun - "Zakres badań środowiskowych na potrzeby procedury oceny oddziaływania na środowisko dla morskich farm wiatrowych"

- Paweł Weiner - "MAG Offshore - doświadczenie i projekty z zakresu badań morskich"

11.30 - 12.30 NETWORKING

ERNEST JEZIONEK 

Ernest Jezionek - urodzony w 1973 roku w Gdyni, obecnie mieszka w Gdańsku. Magister oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego i absolwent podyplomowych studiów z filozofii na Uniwersytecie Warszawskim.
Ponad 25 lat doświadczeń zawodowych w obszarze projektów hydrograficznych, inżynieryjnych oraz środowiskowych w sektorze offshore. Specjalizuje się w wsparciu technicznym projektów w zakresie badań geofizycznych oraz geotechnicznych, podwodnego pozycjonowania, prac interwencyjnych w dnie morskim i projektowaniu tras podwodnych kabli i gazociągów.
Doświadczenie zawodowe zdobywał zarówno na morzu jak i w biurze, pracując dla Instytutu Morskiego w Gdańsku oraz Subsea 7 i Ocean Installer w Stavanger.
Od roku 2017 jako niezależny konsultant współpracuje z polskimi oraz zagranicznymi firmami w trakcie realizacji projektów offshorowych na Morzu Bałtyckim i Norweskim.KLAUDYNA ŚWISTUN

Absolwentka Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytetu Gdańskiego.
Ekspertka w dziedzinie badań środowiskowych offshore i pozyskiwania pozwoleń środowiskowych na potrzeby rozwoju morskich farm wiatrowych.
Związana ze środowiskiem offshore od 8 lat, pracując nad przygotowaniem raportów oceny oddziaływania na środowisko, prac nad statusem ochronnym gatunków i Bałtyku w grupach roboczych HELCOM, opracowywaniem przewodników metodycznych monitoringu PMŚ.
Brała udział w pracach nad przygotowaniem Planu Zagospodarowania POM oraz Prognozy oddziaływania na środowisko projektu planu zagospodarowania przestrzennego morskich. PAWEŁ WEINER

Posiada doświadczenie w zarządzaniu projektami morskimi, pełnił aktywną rolę we wspieraniu wielu inwestycji offshore na Morzu Bałtyckim, Morzu Północnym oraz w basenie Morza Śródziemnego.

Zarządza spółką MAG Offshore, która staje się czołowym dostawcą usług w obszarze badań morskich oraz usług O&M dla MFW w regionie Morza Bałtyckiego.

Członek Rady Koordynacyjnej ds. Morskiej Energetyki Wiatrowej działającej przy Ministerstwie Klimatu i Środowiska oraz Rady PIMEW.


Spotkanie moderować będzie Jakub Budzyński

Do udziału w spotkaniu zapraszamy przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw z branży technologicznej, informatycznej, robotyki i automatyzacji oraz szeroko pojętej branży morskiej i Offshore Wind, jak również pasjonatów tematów zielonej i niebieskiej gospodarki. 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Partnerem merytorycznym Projektu jest Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej

Partnerem medialnym Projektu jest OffshoreWindPoland.pl

Partnerem Projektu jest Pomorska Platforma Offshore (PPO)

Projekt sfinansowany ze środków Miasta Gdańska.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  15.05 - Badania środowiskowe i geotechniczne - Blue Baltic Community
już niedostępne -