Blue Baltic Community - Badania środowiskowe i geotechniczne
To już kolejne spotkanie Blue Baltic Community 2024!
Już 15 maja (w godzinach 10.00-12.30) porozmawiamy na temat "Badań środowiskowych i geotechnicznych na potrzeby Morskich Farm Wiatrowych"!
AGENDA:
10.00 - START
10.00 - 11.30 PREZENTACJE
Część merytoryczną spotkania poprowadzą:
- Ernest Jezionek - "Rola badań dna morskiego na etapie projektowania, instalacji i eksploatacja infrastruktury podwodnej"
- Klaudyna Świstun - "Zakres badań środowiskowych na potrzeby procedury oceny oddziaływania na środowisko dla morskich farm wiatrowych"
- Paweł Weiner - "MAG Offshore - doświadczenie i projekty z zakresu badań morskich"
11.30 - 12.30 NETWORKING
ERNEST JEZIONEK
Ernest Jezionek - urodzony w 1973 roku w Gdyni, obecnie mieszka w Gdańsku. Magister oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego i absolwent podyplomowych studiów z filozofii na Uniwersytecie Warszawskim.Ponad 25 lat doświadczeń zawodowych w obszarze projektów hydrograficznych, inżynieryjnych oraz środowiskowych w sektorze offshore. Specjalizuje się w wsparciu technicznym projektów w zakresie badań geofizycznych oraz geotechnicznych, podwodnego pozycjonowania, prac interwencyjnych w dnie morskim i projektowaniu tras podwodnych kabli i gazociągów.
Doświadczenie zawodowe zdobywał zarówno na morzu jak i w biurze, pracując dla Instytutu Morskiego w Gdańsku oraz Subsea 7 i Ocean Installer w Stavanger.
Od roku 2017 jako niezależny konsultant współpracuje z polskimi oraz zagranicznymi firmami w trakcie realizacji projektów offshorowych na Morzu Bałtyckim i Norweskim.
KLAUDYNA ŚWISTUN
Absolwentka Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytetu Gdańskiego.
Ekspertka w dziedzinie badań środowiskowych offshore i pozyskiwania pozwoleń środowiskowych na potrzeby rozwoju morskich farm wiatrowych.
Związana ze środowiskiem offshore od 8 lat, pracując nad przygotowaniem raportów oceny oddziaływania na środowisko, prac nad statusem ochronnym gatunków i Bałtyku w grupach roboczych HELCOM, opracowywaniem przewodników metodycznych monitoringu PMŚ.
Brała udział w pracach nad przygotowaniem Planu Zagospodarowania POM oraz Prognozy oddziaływania na środowisko projektu planu zagospodarowania przestrzennego morskich.
PAWEŁ WEINER
Posiada doświadczenie w zarządzaniu projektami morskimi, pełnił aktywną rolę we wspieraniu wielu inwestycji offshore na Morzu Bałtyckim, Morzu Północnym oraz w basenie Morza Śródziemnego.
Zarządza spółką MAG Offshore, która staje się czołowym dostawcą usług w obszarze badań morskich oraz usług O&M dla MFW w regionie Morza Bałtyckiego.
Członek Rady Koordynacyjnej ds. Morskiej Energetyki Wiatrowej działającej przy Ministerstwie Klimatu i Środowiska oraz Rady PIMEW.
Spotkanie moderować będzie Jakub Budzyński.
Do udziału w spotkaniu zapraszamy przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw z branży technologicznej, informatycznej, robotyki i automatyzacji oraz szeroko pojętej branży morskiej i Offshore Wind, jak również pasjonatów tematów zielonej i niebieskiej gospodarki.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Partnerem merytorycznym Projektu jest Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej
Partnerem medialnym Projektu jest OffshoreWindPoland.pl
Partnerem Projektu jest Pomorska Platforma Offshore (PPO)
Projekt sfinansowany ze środków Miasta Gdańska.