Autentyczny lider, różnorodny i skuteczny zespół - szkolenie z cyklu Akademia Lidera (WARSZAWA)
Według danych Gallupa od lidera zależy aż 70% zaangażowania zespołu.
Jednocześnie, nawet 80% z niech nie zostało przygotowanych do roli lidera w obecnym świecie VUCA i BANI, charakteryzującym się m.in. zmiennością, niepewnością, złożonością, kruchością i niepokojem.
To oznacza, że umiejętności przywódcze są nie tylko pożądane, ale wręcz niezbędne dla sukcesu organizacji.
Rola współczesnych liderów polega nie tylko na prowadzeniu zespołów z zaangażowaniem i inspiracją, ale także na wspieraniu ich w zmianie, osiąganiu doskonałych rezultatów oraz rozwoju indywidualnych umiejętności. Wszystko to wymaga empatii i autentyczności, aby zespół mógł nie tylko spełniać oczekiwania, ale również się rozwijać.
"Trzeba być przede wszystkim autentycznym. Jesteśmy różni i to jest nasza wielka siła" - Henryka Bochniarz
Autentyczność to słowo, które bardzo często pada na naszych warsztatach dla liderek i liderów. Budzi ono gorącą dyskusję bo przecież autentyczność oznacza zdjęcie maski, okazanie emocji, przyznanie się do tego, że czegoś nie wiem, czasem przyznanie do błędu. Czyli autentyczność wymaga odwagi!
A jednocześnie autentyczność to cecha, której tak bardzo poszukujemy i cenimy u innych, także u liderek i liderów. Autentyczna liderka/autentyczny lider to synonim szefa, jakiego samemu chciałoby się mieć. Takiego szefa, którego po latach wspomina się, jako tego który naprawdę dodawał skrzydeł.
Daniel Goleman, autor artykułu "What Makes a Leader" w Harvard Business Review, twierdzi, że inteligencja emocjonalna, na którą składa się samoświadomość, samoregulacja, motywacja, empatia i umiejętności społeczne, jest warunkiem koniecznym przywództwa.
Liderzy z wysoką inteligencją emocjonalną oraz umiejętnościami przywódczymi i komunikacyjnymi zapewniają organizacji stabilność w niestabilnych czasach. To trzy z pięciu kluczowych kompetencji lidera przyszłości.
A czy Ty wiesz, jaką jesteś liderką/ jakim jesteś liderem?
Czy znasz swoją autentyczną supermoc, która pomoże Ci znaleźć najlepszą dla Ciebie odpowiedź na pytania:
- Jak zbudować dobrą relację z członkami swojego zespołu w oparciu o zaufanie i zaangażowanie?
- Jak bardziej efektywnie komunikować ze swoim zespołem?
- Jak dobrze delegować pracę i dawać informację zwrotną w sposób, który motywuje i wzmacnia więzi w zespole?
- Jak pozyskać do współpracy i zatrzymać w zespole talenty?
- Jak wspierać rozwój zawodowy członków zespołu, tak aby mogli w pełni wykorzystać swój potencjał, jednocześnie wspierając rozwój zespołu?
- Jak w powodzi zadań znaleźć czas na to, co jest rzeczywiście ważne dla Ciebie i rozwoju Twojej kariery?
Jeśli zależy Ci, aby być w tej roli autentyczną/ym, rozwijać swoje umiejętności przywódcze i wzmacniać skuteczność swojego zespołu w oparciu o różnorodność i mocne strony jego członków zapraszamy Cię na warsztat "Autentyczny lider, różnorodny i skuteczny zespół", który jest częścią cyklu warsztatów w ramach Akademii Lidera.
W świecie, w którym żyjemy, w którym jest tysiąc bodźców, tysiące impulsów, ciągła bieżączką i wyścig z czasem, kompetencją przyszłości jest umiejętność uważności i zatrzymywania się. Umiejętność robienia przystanków STOP to jedna z głównych kompetencji menadżerów przyszłości. Dlatego zachęcamy Cię do podjęcia wyzwania i zainwestowania w swój rozwój jako lidera. Niech kompetencje przyszłości staną się Twoją mocną stroną pozwalającą wyróżnić się ponad przeciętność w dynamicznym świecie biznesu.
Moduł: Autentyczny lider, różnorodny i skuteczny zespół
(Warszawa, 7-8 stycznia 2025)
- Świadomość naturalnego potencjału - Twoje mocne strony jako menadżera i obszary do rozwoju
- Budowanie różnorodnego zespołu w oparciu o mocne strony jego członków - mapa ról i potencjału w Twoim zespole
- Rozpoznanie i wzmacnianie cech "włączającego lidera"
- Budowanie i umacnianie zaufania i bezpieczeństwa psychologicznego, jako podstawy skuteczności zespołu
WARTOŚCI:
W ramach tego modułu uczestnicy poznają i dostaną dostęp do badania FRIS® - zaawansowanego narzędzia rozwojowego opartego na psychologii poznawczej, określającego Twoje style myślenia i działania. Umożliwia poznanie własnego sposobu funkcjonowania. Podpowiada, w jakich warunkach czujemy się najbardziej komfortowo, kiedy jesteśmy najbardziej skuteczni, co nas uskrzydla i wprowadza w stan FLOW. Trafnie określa i opisuje naturalny sposób myślenia oraz działania, określa naturalny, intuicyjny sposób, w jaki postrzegamy oraz przetwarzamy informacje. Pokazuje, jak najlepiej wykorzystać naturalne predyspozycje - w pracy, w relacjach, w rozwoju osobistym. Każdy z uczestników otrzyma swój indywidualny raport FRIS®.
Możesz liczyć na:
- wzmocnienie samoświadomości i pewności siebie
- możliwość zdiagnozowania swojego potencjału i obszarów do rozwoju
- pomoc w wypracowaniu indywidualnego i efektywnego stylu zarządzania zespołem
- nabycie umiejętności wychodzenia poza swój punkt widzenia i myślenia oraz doceniania różnorodności
- nabycie umiejętności budowania efektywnego zespołu
Warsztaty poprowadzą:
Ewa Cieślawska
Certyfikowana trenerka FRIS® i FACET5, coach, facylitatorka, trenerka myślenia wizualnego
Posiada wieloletnie doświadczenie branży HR w międzynarodowym koncernie. Współpracuje jako trenerka z EY Academy of Business. Jest absolwentką Szkoły Trenerów Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz innowacyjnego programu kreowania i rozwijania liderów i trenerów Leaders are Trainers. W swojej pracy trenera facylitatora pracuję autorską metodologią Momentum Method Beaty Kapcewicz, zawierającą narzędzia z obszaru treningu kompetencji, treningu mentalnego, procesu grupowego i przyspieszonego uczenia. Wprowadza zmianę na poziomie świadomości, postaw, nawyków liderskich i zachowań. Wspiera i motywuję liderów w budowaniu odważnego przywództwa opartego na wrażliwości, zaufaniu i wykorzystaniu naturalnych predyspozycji oraz wspiera organizacje w obszarze rozwoju ludzkiego potencjału, budowania efektywnych zespołów, komunikacji i pobudzania zaangażowania pracowników. W swojej pracy wykorzystuje metodologię i narzędzia diagnostyczne FRIS®, Facet5, Talenty Gallupa. Jest także pasjonatką myślenia wizualnego, od lat uczy sketchnotingu i zajmuje się również facylitacją graficzną, które wspierają proces edukacyjny.
Małgorzata Chruściak
Coachka i mentorka akredytowana przy EMCC, certyfikowana trenerka EY Academy of Business i FRIS®, a jednocześnie doświadczona prawniczka. Wspiera prawniczki i prawników w budowaniu kariery zawodowej w zgodzie ze sobą, swoimi potrzebami i wartościami. Łączy ponad 25-letnie doświadczenie praktyki adwokackiej w renomowanych międzynarodowych kancelariach z praktyką mentorki i coachki biznesu (studia podyplomowe coaching i mentoring i Psychologii Pozytywnej na SWPS, akredytacja przy European Mentoring & Coaching Council) oraz certyfikowanej trenerki EY Academy of Business i FRIS®. Odniosła sukces w życiu zawodowym i wie, co sprawia, że praca może być źródłem radości i satysfakcji. Z własnego doświadczenia rozumie, z czym zmagają się liderzy w trudnych czasach wciąż zwiększającej się konkurencji i presji na wynik, a jednocześnie coraz większej nieprzewidywalności i zmienności realiów biznesowych. Przez wiele lat była uznawana za czołową ekspertkę z zakresu regulacji rynku finansowego, co potwierdzają coroczne rekomendacje w najbardziej prestiżowych międzynarodowych rankingach prawniczych. Miesięcznik Forbes Women wymienił ją w 2021 r. w zaszczytnym gronie 25 prawniczek wspierających biznes. W trakcie swojej kariery zawodowej współpracowała z najbardziej renomowanymi instytucjami finansowymi i kancelariami prawnymi, w tym ok. 10 lat na stanowisku partnera odpowiedzialnego za rozwój praktyki bankowej w warszawskim biurze międzynarodowej kancelarii Cameron McKenna (CMS).
Miejsce szkolenia - Warszawa, dokładny adres zostanie podany uczestnikom w grudniu.
Termin (wtorek-środa): 7-8 stycznia 2025
Jeśli potrzebujesz jakichkolwiek dodatkowych informacji, zadzwoń lub napisz:
- pod numer 666 350 718 lub wyślij mail na adres [email protected]
- lub pod numer 667 669 415 lub wyślij mail na adres [email protected]
- odpowiemy chętnie na wszystkie pytania.