Kultura i Sztuka

odkrywaMY folioryt - warsztaty kreatywne

location icon
Hotel Hampton by Hilton Białystok Wisławy Szymborskiej 2, Białystok
calendar icon
Od 13 maj 17:30 do 13 maj 21:00

Graficznie kontynuujemy cykl warsztatów kreatywnych Akademii Sztuki Rotary Białystok, gdzie braliście udział w warsztatach malujeMY, tkaMY, a zaprosimy Was jeszcze na Warsztaty Kreatywne: fotografujeMY, szczegóły już wkrótce.

  • Dlaczego warto dołączyć?

Czy złocenie jest wiedzą tajemną? Jakim materiałem jest szlagmetal i czym jest folioryt? Wszystkiego dowiesz się na warsztatach "odkrywaMY" w hotelu Hampton by Hilton 13 maja.

Folioryt na szkle nie wymaga od Was umiejętności ani przygotowań. Pozwólcie sobie na relaksującą przygodę z płatkami złota, które staną się tłem dla wybranej przez Was grafiki. Z tajnikami tej techniki zapoznacie się podczas warsztatów, zapraszam!

Zapewniam wszystkie materiały, narzędzia i wiedzę. Każdy z Was wyjdzie ze swoim pierwszym obrazem - foliorytem, który bez wątpienia ozdobi ściany Waszego domu.


  • Warsztaty poprowadzi Ewelina Ramotowska

O Ewelinie: jest rodowitą Podlasianką, mieszka i tworzy w Choroszczy. W 2021 roku ukończyła Malarstwo w Instytucie Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, w 2023 Historię Sztuki w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Członkini grupy artystycznej "1/14" zrzeszającej absolwentów Wydziału Artystycznego UMCS'u, związana z białostocką niezależną galerią sztuki Marchand. Swoje obrazy prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce.

W 2023 roku zdobyła wyróżnienie w międzynarodowym przeglądzie sztuki Bruxelles Art Vue. Stypendystka Marszałka Województwa Podlaskiego na rok 2024.

"Tworzenie jest dla mnie naturalną potrzebą, sposobem na wyrażenie tego, co często niewypowiedziane. Najczęstszym motywem w mojej twórczości jest przenikanie się światów - tego realnego z magicznym, przemijanie, czas, ludzie, najczęściej kobiety, rośliny i zwierzęta zawieszone gdzieś pomiędzy bajkową konwencją i realizmem".


Czekają na Ciebie przerwy z pyszną kawą, herbatą i przekąskami przygotowanymi przez Hotel Hampton by Hilton

Dochód z warsztatów przeznaczamy na wsparcie Podlaskich Instytucji Opiekuńczo-Wychowawczych wspieranych przez Rotary Białystok

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet Udziału w Warstatach
12 Maja 2024, 23:00 250,00 zł