Kompostowanie, to proste! - spotkanie w ramach Akademii Eko Sąsiedztwa w Wesołej
Zapraszamy na trzecie spotkanie w ramach cyklu edukacyjnego Akademia Eko Sąsiedztwa w Wesołej!
📅 11 października (sobota), godz. 14:00-17:00
📍 Zbiórka: pod sklepem Biedronka, ul. plac Wojska Polskiego 1, 05-075 Warszawa,
Wspólne przejście do Rodzinnego Ogrodu Działkowego "ZACHĘTA"
🎫 Obowiązują zapisy online
❗ Rekomendowany wiek: 16+
Sprawdź, dlaczego warto kompostować? Dlaczego rośliny wolą kompost od nawozów ze sklepów? Jaki ma związek kompost z torfowiskami? Dlaczego warto wąchać kompost i właściwie jak uzyskać czarne złoto ogrodników?
Spotkaj się na warsztatach z Joanną Baranowską, autorką książki "Jak kompostować? To proste!" i zapytaj o wszystko, co chcesz wiedzieć o kompoście. W ramach spotkania wspólnie zamontujemy i zasilimy kompostownik na Rodzinnym Ogrodzie Działkowym "ZACHĘTA".
-
Kwestie organizacyjne
Wydarzenie odbędzie się na zewnątrz - prosimy o sprawdzenie pogody i dostosowanie ubrania do pogody.
Zrównoważone współtworzenie projektu Spotkania odbywają się w formule zero waste - bez jednorazowego plastiku i zbędnego papieru.
Aby zmniejszyć ślad węglowy, zachęcamy do przyjścia pieszo lub przyjechania rowerem. Część warsztatów i wykładów odbędzie się w plenerze - to ogranicza zużycie energii i pozwala czerpać z otoczenia przyrody.
Zgoda na wykorzystanie wizerunku Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na nieodpłatne utrwalenie i wykorzystanie wizerunku w formie zdjęć oraz nagrań wideo, wykonywanych na potrzeby dokumentacji oraz promocji projektu, zgodnie z jego założeniami.
Dostępność wydarzeń Wydarzenie ze względu na swoją specyfikę nie będzie dostępne dla osób z ograniczoną mobilnością. Kolejne spotkania, odbywające się w siedzibie Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wesoła, będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych.
_____
O projekcie "Akademia Eko Sąsiedztwa w Wesołej" to inicjatywa dla mieszkanek i mieszkańców dzielnicy, którzy chcą zdobyć praktyczną wiedzę o proekologicznych rozwiązaniach i tworzyć społeczność działającą na rzecz
zrównoważonej przyszłości. Każde spotkanie prowadzą doświadczeni eksperci i ekspertki oraz przedstawiciele lokalnych organizacji.
Na zakończenie powstanie wirtualna ekotablica z bazą miejsc, organizacji i firm wspierających ekologiczne postawy.
Kolejne spotkania: 21.10, g. 18:00-20:00, Znaczenie wody w mieście z przedstawicielami MPWiK,
29.10, g. 18:00-20:00, Eko moda - o wpływie produkcji odzieży na planetę z Joanną Tabaką,
12.11, g. 18:00-20:00, Odpady i gospodarka cyrkularna z Joanną Tabaką,
25.11, g. 18:00-20:00, Spotkanie podsumowujące Akademię.
Więcej informacji: facebook.com/bibliotekawesola | bibliotekawesola.pl [email protected] | 22 773 40 08
_____
Działanie realizowane w ramach 2. Funduszu Edukacji Ekologicznej we współpracy ze Staromiejskim Domem Kultury i Biurem Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej Urzędu m.st. Warszawy. Działanie realizowane w ramach wdrażania Zielonej Wizji Warszawy oraz rekomendacji zawartych w dokumencie "Edukacja kulturalna w Warszawie" Więcej o Zielonej Wizji Warszawy: https://eko.um.warszawa.pl/-/zielona-wizja-warszaw... Więcej o Edukacji kulturalnej w Warszawie: https://um.warszawa.pl/documents/65745/0/edukacja-...